Reklama

TOTALITA NEBO DIKTATURA?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Někdo mi říká, jak jsem přišel na takovou blbost, že tady teď máme totalitu a diktaturu? ,,Vždyť jsme svobodný a můžeme si dělat, co chceme“, povídá. Vážně si to ten člověk myslí a věří tomu, ani chvíli nepochybuje.

 Já teda nevím a mám opačný názor. Představte si, že v roce 1952 si vezmete tričko USA s hvězdami a pruhy a jdete v něm do práce, jedete v tom autobusem, jdete na úřad nebo do divadla. Linčovat vás budou už obyčejní občani a na větší problém nebudete dlouho čekat. Něco jiného by bylo vzít si toto tričko v roce 1982, kdy už by většina lidí záviděla a divila se vaší odvaze. V roce 1985, když bylo u nás MS v hokeji a bylo mi 10 let, tak jsme s klukama tak trochu fandili i Americe a dokonce si udělali i modré dresy s nápisem USA, se jménem hráče a číslem vzadu. Hráli jsme v tom na plácku hokej s tenisákem a do školy jsme v tom šli také, aniž bychom si cokoliv uvědomovali. Nikdo nám nic neřekl, na vesnici se to tak nějak neřešilo. Každopádně se to všechno nesmělo, panovala totalita a diktatura.

No a co když si teď na sebe vezmete červené tričko s Putinem a půjdete v tom do práce, na úřad práce, jen tak po ulici nebo k výslechu za špatný komentář na sociální síti? Budete v pohodě a nikdo vám nic neřekne? Problém většího kalibru se na vás brzo přivalí a jen co vyjdete na ulici vám soused řekne, že jste debil. Já mám dojem, že by vás i jakýkoliv jiný blbec linčoval jen za to, že si na sebe vezmete dres Ovečkina s číslem 8 v barvách Amerického Washingtonu Capitals.

No ale to už přece totalita není, to je ten správný názor a ten se musí dodržovat. No jo, ale jak se v tom vyznat, jaký je ten jediný a správný názor a kdo ho určuje? Je to ten názor, který vám řekne reportérka v televizi? Nebo ten názor, který vám nařídí nějaký politik, takhle to bude a nijak jinak. Rozhodně to není váš názor, protože 90% lidí žádný svůj názor nemá a řídí se podle příkazů ze svaté bedny. I když si budete jistí, že to Rusko je váš nepřitel už spousty let, i když si tím budete jistí, že to víte a žádný současný konflikt s tím vaším názorem nemá nic společného, tak věřte, že už spoustu let dopředu jste na to připravovaní a ta nenávist je do vás vštěpována den co den.

Je to stejný jako s virem. Taky si spousty let myslíte, že chřipku vám způsobí virus. Takže vás o nebezpečném koronaviru, který se čistě náhodou objevil nemusí nikdo přesvedčovat, máte to už v hlavě, ikdyž je to všechno lež. Tak jako víte už od narození, že očkování funguje, tudíž letíte bez ptaní na 4 dávky. Jak jednoduché že? Ikdyž nemáte jediný důkaz, že by nějaké očkování kdy fungovalo, ba naopak funguje obráceně, než si myslíte. Nevím, jak vás přesvědčili na zednický respirátor proti prachu, když to tady nikdy nebylo, to už mi je záhadou. Asi jedna a jedna jsou tři…

Robert Bárta, poslanec Občanského parlamentu

https://www.referendum-csr.cz/radio/program-op/

 15,100 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat