Reklama

Porada Republikového štábu Referenda ČSR – Občanské jednoty, 6.8.2022, tisková zpráva

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V sobotu 6.8.2022 proběhla pravidelná sobotní porada Republikového štábu v našem Koordinačním centru v Boršově nad Vltavou.

Na programu:

  • Sloučení Občanského parlamentu a Referenda ČSR – Občanské Jednoty.

Usnesení o přerušení činnosti Referenda ČSR – Občanské jednoty.

Referendum ČSR – OJ sloužilo, jako servisní organizace pro Občanský parlament. Od roku 2017 organizovalo Občanské konference, které měly za cíl vytvořit ucelený koncepční program reformy České republiky s výhledem na 30 let. Tento program převzal Občanský parlament.

V roce 2021, v souladu s Ústavou ČR, zorganizovalo Nezávislé občanské volby, ze kterých vznikl prozatímní Občanský parlament, který pracuje už téměř rok.

V současné době, abychom se vyhnuli duplicitní činnosti, bylo rozhodnuto o sloučení těchto dvou organizací. Krajské pobočky Referenda ČSR – OJ byly přejmenovány na Občanský parlament – název kraje. Nová loga pro krajské skupiny budou vytvořena dle možností grafika. Tyto skupiny budou vyčištěny od dlouhodobě neaktivních členů.

  • Ekonomika OP – změna ve výběru poslaneckých příspěvků – ne zpětně za měsíc, ale o měsíc dopředu, vzhledem ke zpoždování úhrady těchto příspěvků.
  • Nové schéma na OP – každý poslanec povinně prostudovat sekce (určují logickou strukturu). Seřazení nadřízenosti a podřízenosti jednotlivých zákonodárných a výkonných složek (Prezident —› Nejvyšší občanský soud —› Premiér —› …. vyplývající z Ústavy ČR a hmotné a trestní odpovědnosti.
    Obsah sekcí bude rozdělen mezi jednotlivé pracovníky Kanceláře OP (předsedové výborů).
  • Plán práce pro Tiskový výbor – 2 dny v centrále kompletace PR a způsobu práce.
  • Plán pro postup OP v následujících měsících – pokračujeme v rozvíjení dlouhodobých principů a zásad Občanského parlamentu.

Tyto porady jsou otevřeny i hostům z řad příznivců či zájemců o diskuzi o myšlenkách a principech OP.

Mariana Velčovská, tisková mluvčí OP

8.8.2022

www.obcansky-parlament.info

 10,761 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat