Reklama

Zdravotní výbor – zdraví je jen jedno

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Tentokrát jsme se podívali k těm, kteří mají ke zdravotnictví blízko a jsou na prvním místě u pacienta – zdravotních sester. Je s podivem, jak to dnešní zdravotnictví dostalo jiný směr – už se neléčí, jen vypisují e- neschopenky, ordinují po telefonu, v nemocnicích či odborných ambulancích domácí k dlouhým čekajícím dobám na chodbách, operace se řeší jen v rámci velmi akutního stavu nebo naopak, navrhují pro nemocné operaci jen za podmínek očkování. Kde je ta práce usměvavých sestřiček, které vyplňují čekání pacienta otázkami na rodinu, koníčky a běžných věcech a přitom stihnou odebrat „biologický“ materiál a vypsat žádanku na odborné vyšetření?
Bohužel tato doba je součástí programu, který má systém zdravotnictví oslabit, a vytvořit podmínky pro
e-zdravotnictví, tedy to zdravotnictví, které bude postavené na elektronické komunikaci a následně na kontrole pacienta na dálku. Na tyto „startupy“ bylo díky mezinárodním investorům a mezinárodním neziskovým organizacím vyčleněno cca 1 bil. USD, které si rozdělí vybrané společnosti. I když se mnohdy zdá, že cesta může mít svá pozitiva, nikdy nesmíme zapomínat, že mince má dvě strany. A technologie-zvláště v oblasti zdravotnictví – taková mince je, jedna strana je užitečná – ta, která dokáže velmi rychle reagovat na potřeby pacienta, logistika při operacích, vývoj nových léků, ale rovněž má i tu druhou – temnou stranu – neustálé ovlivňování a manipulace se zdravím, nucení k vakcinaci či jiným způsobem parazitování na zdraví člověka.

Musíme mít na paměti, že zatím platí Úmluva na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti s aplikací biologie a medicíny a obsah této právní normy nesmí být žádným rozhodnutím žádné vlády, korporátních organizací, neziskovek či jinými „spekulanty“ zrušen, změněn či jinak v neprospěch člověka upraven.   

Referendum ČSR – Občanská jednota má ve svém programu změnu pro zdravotnictví. Zdravotnictví má být pro všechny zdarma, má být dostupné na co nejvyšší úrovni a má pečovat o život a zdraví všech občanů.

více na www.referendum-cr.cz

Hana Wilczková

Předseda zdravotního výboru Občanského parlamentu

 9,583 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 834 zobrazení celkem,  362 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 835 zobrazení celkem,  363 zobrazení dnes

Číst více »