Reklama

Tiskové oddělení RČSR – Mimo kontrolu!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Když jsem se v 5.té třídě ZŠ dozvěděla, že jsou vyráběny plasty, které ale výrobci neumí likvidovat, pomyslela jsem si: proboha, jak to může stát dovolit? !!!

Vždyť už dítě školou povinné ví, jak hospodaří dobrý hospodář!

Od té doby jsem viděla podobný scénář mnohokrát.

Znovu a znovu vlády jednotlivých států povolovaly něco o čem i malé dítě ví, že to přinese katastrofu. Plasty, uhlí, ropu…, abychom se nakonec dozvěděli, že je to naše vina a my to musíme uhradit v podobě emisních povolenek, uhlíkových kreditů a hlavně ona vštěpovaná vina za ,,blahobyt“…

Jádro, větrné vrtule, které jsou likvidovány zakopáním pod zem, solární panely… a teď už i zaneřádění vesmírného prostoru družicemi a satelity.

Raketa SpaceX je na kolizním kurzu s Měsícem, dozvěděla jsem se dnes..

Pohybuje se po „chaotické“ oběžné dráze a pozorovatelé vesmíru se domnívají, že ke střetu starého a nekontrolovatelného raketového stupně s Měsícem může dojít během několika týdnů. Prý nejde o nic vážného…

Přesné místo dopadu rakety ovšem zůstává nejasné kvůli nepředvídatelnému vlivu slunečního světla, které na raketu působí, a kvůli „nejednoznačnosti měření rotačních period“, které mohou mírně změnit její dráhu.

Odborníci nicméně doufají, že by jim srážka Měsíce s „vesmírným odpadem“ mohla poskytnout různé cenné vědecké údaje.

Věřte vědě a vládě!

Mariana Velčovská, tisková mluvčí

26.1.2022

Budoucí kosmický odpad:

 10,074 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat