Reklama

UKRAJINSKÉ ŽENY JSOU NUCENY K VOJENSKÉ SLUŽBĚ

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Toto rozhodnutí přichází v čase narůstajícího napětí. Mnozí experti se shodují, že Ukrajina se připravuje na totální válku.

Ženy půjdou povinně na výcvik

Tato nová vyhláška Ukrajinského Ministerstva Obrany zavádí povinnost pro Ukrajinské ženy přihlásit se k vojenské službě. Zákon o vojenské službě a vojenské povinnosti definuje nová pravidla pro ženy.

Podle zákona budou osoby registrované ke službě povinné absolvovat výcvik jedenkrát za tři roky. Samotný vojenský výcvik může přitom trvat až tři měsíce.

Vyjímku ze zákona mají pouze těhotné ženy, matky dětí do tří let a matky s vícero dětmi. Matky s pouze jedním dítětem se eventuálně výcviku nevyhnou.

ZA NEÚČAST VE VÝCVIKOVÝCH TÁBORECH JIM HROZÍ POKUTY A ZODPOVĚDNOST A TO AŽ TRESTNÁ !!!

Pokuty za neuposlechnutí

Ukrajinské ženy, které jsou podle nového zákona a podle profesních kategorií povinné nastoupit ale do konce budoucího roku se nezaregistrují budou postiženy pokutou 1500 UAH. Tento zákon zároveň bude postihovat i zaměstnavatele těchto žen, přičemž pokuta bude platit i pro ně.

Informace uveřejnil na brífingu plukovník Valerij Kucenko, náčelník Kyjevského regionálního teritoriálního náborového centra.

  • Pokuty pro ženy se budou pohybovat v rozmezí 850 – 1500 UAH
  • Pokuty pro zaměstnavatele budou mezi 5500 až 8500 UAH

Tento systém zabezpečí, že ženy, kterým se nějakým způsobem podaří vyhnout se systémové identifikaci budou pravděpodobně nahlášeny vlastním zaměstnavatelem ze strachu o finance podniku.

Další vyjímkou ze systému mají být ženy, které jsou matkou neplnoletého dítěte. Tyto ženy sice nebudou odvedeny ale stále jsou povinny se zaregistrovat pod hrozbou finanční sankce.

Ukrajinské Ministerstvo Obrany zároveň vydalo nařízení, podle kterého zástupci mnohých profesí (novinář, účetní, právník, veterinář atd.) budou převedeni do kategorie osob, které podléhají vojenské službě a budou se muset zaregistrovat u armády.

Příprava na válku, tvrdí experti

Rozkaz Ukrajinského Ministerstva Obrany rozšířit seznam žen povinných přihlásit se k vojenské službě naznačuje, že Kyjev se připravuje na totální válku – uvedl expert.

Doktor politologie Alexander Semčenko v rozhovoru pro Zvezdu prohlásil, že Ukrajina je přesvědčená, že Rusko je připravené spáchat agresi a proto hromadí vojenské zdroje.

Tajemník Rady Národní bezpečnosti a Obrany Ukrajiny Alexej Danilov současně prohlásil, že Ukrajina musí být připravená na totální válku proti Rusku a všechny vrstvy obyvatelstva musí být mobilizované.

Věkový limit pro povolání žen je 60 let. To je o několik let víc než průměrný důchodový věk v Evropě.

Chudí se tomu nevyhnou

Na Ukrajině se již v době prvních vln mobilizace obchodovalo s lékařskými zprávami, které umožnili některým vyhnout se povolávacímu rozkazu. Také se značná část převážně mladých Ukrajinců z obavy povolávacího rozkazu odstěhovala z území Ukrajiny. Krajina má vysokou úroveň korupce a dodnes jsou tam úplatky zcela běžné. Toto vytvoří nové příležitosti pro korupční úplatky, které budou schopné platit převážně vyšší ekonomické vrstvy.

Mezi řádky se dozvídáme, že tuto ,,skvělou akci“ podpoří naše dokonalá vláda celkem 4 000 dělostřeleckými granáty. No nemají ty holky ukrajinský nakonec štěstí, že budou moci bojovat s kvalitní českou municí…???

A VÍTE CO ? VÁLKA NEBUDE !!!

Jana Braunová

 6,639 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat