Reklama

04 – Hnus jménem žebrácké platy a důchody ?… Něco je špatně, chtělo by to opravit

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

Dostat řádně zaplaceno za poctivou práci, tomu snad rozumí podnikatelé i zaměstnanci, pravicově i levicově orientovaní lidé. Zdůrazňuji, myšleno, že za poctivou práci, podle své profese, odbornosti a výkonu, nikoliv za docházku do zaměstnání s nataženou rukou na odměnu, ačkoliv by člověk nic neudělal nebo naopak, nadělal víc škody než užitku nebo za spekulativní podnikání bez práce.

Dostat za celoživotní práci, tvrdě celoživotně zdaněnou, ve stáří důchod sotva stačící na přežití, mnohdy ani to ne, je nejen ostudné a zlodějské, ale i mnohdy občany i důchodce vytlačí až na okraj společnosti. V dnešní podobě bezohledné společnosti, v které žijeme je to „poněkud špatně a chtělo by to opravit“.

Úplně si dovedu představit situaci, kdy člověku nezbude ve stáří nic, než živoření, přežívání a stav, kdy si nemohou dovolit pořádný kus masa, pořádně zatopit nebo svítit, koupit vnoučatů dárky nebo blbou čokoládu, případně si ve stáří zaslouženě dovolit cestování a užívat si sklonku života.

A úplně si dovedu představit, když si důchodcům dovolí vláda a politické mafie konečně přidat trapných, řekl bych až drzých 100, 200 nebo 300,- Kč, jaké mají důchodci asi pocity, když si proti tomu ty „hyeny“, ano hyeny, v parlamentu přidají při svých platech, odměnách a náhradách a přímo výsměšných cenách parlamentního bufetu tisíce korun. Kolik to bylo posledně, co si přidali, asi 6000,- Kč? A kolik si rozdali na Úřadu vlády, několik desítek milionů?

Něco je špatně, je třeba to opravit!!!

Příčin tohoto stavu je mnoho, jedním z nich je neskutečný bank-sterismus mocných tohoto státu a penězovody, které plynou do zahraničí, což z nás činí v podstatě nevolníky takzvaného vyspělého demokratického světa. Ostatně, vždy nás měly za „slave“, tedy za otroky a nevolníky. Něco je špatně, je třeba s tím něco udělat.

Občanské referendum v rámci projektu na celkovou opravu státu a jeho návratu zpět do rukou občanů připravuje koncepční návrhy a opravy životních podmínek, Ústavy a zákonů, samozřejmě v návaznosti na ekonomiku a hledá na všechny zásadní problémy řešení.

Jedním z problému je odtok peněz vyprodukovaných v této zemi do zahraničí penězovody z České národní banky v moci nadnárodních bank. V druhé řadě je to špatný daňový systém a za třetí, další penězovody kolaborantským politickým a ekonomickým mafiím s odtokem peněž produkovaných v ČR.

V rámci oprav a rekonstrukce našeho státu jsou tyto zásady řešení.

 • Ústavou zrušit Českou národní banku a s ní všechny všechny vazby na penězovody vykrádání našeho státu a majetku občanů
 • Ústavou zřídit Českou státní banku a uložit jí jednoznačnou povinnost stabilizace měny ke správnému poměru hodnoty práce a majetku, jako je v takzvané vyspělé Evropě a to v poměru hodnoty práce 1:1, což je též vysvětlitelné, ale velmi zjednodušeně, zhodnocením poměru práce až 1:3 proti současnému stavu
 • Stabilizovat existenční minimální sociální jistoty, důchody, nemocenské a minimální mzdy za řádnou práci na hodnotě, odpovídající dnes 35.000,- Kč kupní síly.
 • Příspěvek na dítě ve výši uvedeného sociálního minima 35.000,- Kč až do věku 18 roků na podporu výchovy a vzdělání.
 • Tímto krokem dosáhnout v hrubém odhadu 3x zvýšení obratů podnikatelské sféry a ekonomiky a 3x zvýšení kupní síly občanů.
 • Tento krok nelze provozovat na dluh, ani občanský, ani státní, návrhem nové Ústavy a zákonů se počítá se zdroji státních financí s úsporou odstřižením od banksterských penězovodů od zdroje (ČNB a další), zrušením všech současných daní a vytvoření pouze 2 daní, občanské daně s max. výši 35.000- Kč ročně a daně z příjmu max. ve výši 5 až 10% z příjmu, při čemž daňové odpočty by byly zrušeny a tím získán další zdroj finančních úniků daňovými spekulacemi od nejmenšího až po ty největší nadnárodní korporace.
 • Dalším zdrojem financovaní úplně nových podmínek hodných 21. století je Ústavou zakotvená povinnost státu držet nejen kladný rozpočet, ale i výdělečná činnost státu, kdy 50% zisku státu by šlo do státní rezervy pro udržení stabilní měny a koruny a 50% by šlo přímou cestou občanům přerozdělením na jejich občanské účty. Tedy již zmiňovaný občanský plat, nebo podíly, chcete-li. Jen ne na dluh z úvěrů bank, ale ze zisků státu.
 • Bude-li chtít někdo tvrdit, že stát nemůže být ziskový, jako by tvrdil, že žádná firma nemůže být zisková.
 • Bude-li chtít někdo tvrdit, že občané nemůžou být podílníky na zisku státu, zas to bude kravina, stačí to dát do Ústavy a potrestat každého za porušení, když bude chtít okrást stát, tedy občana. My tomu říkáme „Návrat státu do rukou občanů“, jak podnikatelů, tak pracujících.

Mnozí budou protestovat, zejména ekonomové, že to není možné, pak si to ale přepočítejte ještě jednou, pokud vám stále výsledek v plusových číslech nevyjde, buď nemáte všechny vstupní údaje o částkách, která vykradou naše i nadnárodní mafie, nebo je nechcete vidět a nebo jste tak zkostnatělí, že jste zapomněli kupecké počty a neumíte si představit něco nového a jasného. Tato republika produkuje tolik peněz, že by mohla mít zlaté dlažební kostky na silnicích, kdyby ty peníze netekly poněkud jinam než občanům, poněkud podivným způsobem, než se nám říká a kdyby nám nevládly mafie novodobého nevolnictví, bez rozdílu politického spektra.

 

 • odkaz zde …  Koordinační centrum
 • Připomínám, že vítáme každého, kdo se chce přidat do týmu občanského hnutí Občanské referendum
 • Připomínky, komentáře a návrhy můžete zasílat na adresu koordinačního centra.
 • V rubrice Koordinační centrum najdete kontakty…..

 2,921 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,691 zobrazení celkem,  1,183 zobrazení dnes

Číst více »