Reklama

Vím, že se nezabíjí, nekrade. Na to nepotřebuji žádnou církev.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vím, že se nezabíjí, nekrade. Na to nepotřebuji žádnou církev. Vím, že se nepodvádí, nelže, drží se slovo, že by člověk, když už něco dělá, to měl dělat pořádně a že když něco umí, na rozdíl od lemplů, že je to správně a má být na co hrdý, ať je to vědátor, nebo uklízečka.

Vím, že se mají držet v úctě lidé, co něco dokázali a zaslouží si obdiv a úctu, na rozdíl od intelektuálních zmetků, kteří snědli Šalamouna, ale umí „hovno“ a chtěli by pomník.

Vím, že se mají držet v úctě rodiče, že se mají řádně vychovávat děti, o rodiče se postarat výměnou za to, že nás vychovali a že příroda se neničí, zvířata jsou také živé bytosti.

Vím, že silnější má pomáhat slabšímu, protože si nejsme rovni a jeden je třeba silnější a druhý slabší atd.

K tomu nepotřebuji žádné politické strany ani církve nebo konstruktéry života druhých. Politické strany naopak potřebují blbce, kteří jim snědí sliby, které nikdo nikdy nesplní.

Utopií je představa, že ovčí voliči si někdy něco zvolí pořádně, když jich 90% ani nikdy nečetlo volební zákon, aby mohli pochopit, jak je náš volební zákon krásně zločinecký ve prospěch politických mafií.

A politické strany, které by plnily skutečné zájmy lidí a sliby, jsou také utopie. Leda tehdy, když si  lidé umí zjednat pořádek a to je, že politikům nakopou prdel. Ale to už nejsme u pacifismu.

J. Tichý str. |šéfredaktor | 2.12.2014 | free public | z archivu Má vlast|

 1,293 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat