Reklama

Šla jsem tomu naproti..

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Určitě to znáte, máte takové tušení, že se něco děje, že není vše tak, jak se to tváří. Věci se nejeví tak, jak jsou předkládány. Mnohdy si říkáte – iluze, moje představa, nemožné, nejde to nebo máte takové ty vnitřní čertíky – to nějak dopadne, možná, že si nikdo nevšimne, třeba se mě to netýká, on to někdo udělá, co zmůžu jen já?

Jenže když budete chtít jet z Prahy do Brna na zkoušku důležitou (nebo kamkoliv jinam), tak to nikdo za Vás neudělá. Prostě musíte si najít spoj, zaplatit jízdenku, nachystat si svačinu a třeba i ten deštník, být na čas na nástupišti a nastoupit do správného vlaku. Pak si najdete to svoje sedadlo, prokážete se zaplacenou jízdenkou a můžete jet. Cesta trvá 2,5 hodiny a tak můžete:

  • číst noviny
  • poslouchat hudbu
  • učit se na zkoušky
  • prospat se
  • dát si svačinu
  • zavolat příbuzným či cokoliv jiného, aby Vám ta cesta uběhla.

Rozhodně však nebudete v tom Brně hned. Cesta vám uteče buď pomalu nebo rychle podle toho, jak jste se připravili a co Vás po té cestě zajímá.

Cestou se může stát cokoliv – nehoda, dojde proud vlaku a zůstanete stát na trati, bude Vám špatně z té svačiny, v kupéčku může být dusno. Anebo taky můžete poznat nové lidi, krajinu či přečíst značnou část knihy, naučit se na zkoušku. Prostě vždy je volba na nás samotných, jak uchopíme ten stav současný.

A je to platné pro tu naší dobu hektickou. Pokud nepůjdete vstříc tomu, co Vám má změnit život, tak budete čekat – možná, že přijde ten spasitel, který Vám zkoušku potvrdí (kdo ví za co ), nebo si sednete do křesla a přenesete myšlenky do zkušební místnosti – no to sice nevím, kdo je na druhé straně bude přijímat, ale možná, že za sto či tisíc let to bude cesta jediná.

A tak pokud to neuděláme sami za sebe a v čase přiměřeném, tak zůstaneme na místě nebo dokonce v kolečku otrockém.

Je sice mnoho cest, které vedou ke svobodě, ale já v tom mám naprosto jasno – mě přivedlo rozhodování k cestě jediné – Občanský parlament. Tady je nejen místo pro naplnění občanského rozhodování, ale najdeš i takové kroky, které umožní občanovi mít pro všechny stejné výhody.

A pokud máte stejnou projekci jako já, pak Vás v Občanském parlamentu ráda uvítám. Nebudeš na nic nikdy sám, nebude to hned, není to jednoduché a mávnutím kouzelného proutku, ale já jsem cestu našla a jdu za tím správným cílem.

Hana Wilczková

poslanec Občanského parlamentu

www.obcansky-parlament.info

 6,211 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat