Reklama

Politické harašení

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Tak to tady máme zase.

Ve hře je potvrzení důvěry nové vládě. Té vládě, od které mnozí očekávali vyřešení všech svých problémů…

Zajímavé je, že se dnes objevil článek na hlavním internetovém médiu, kde se známí investigativní novináři věnují kauze financování vládního hnutí STAN.

Spolumajitelé firem, které hnutí darovaly několik milionů korun, jsou nebo byli trestně stíhaní v daňové kauze týkající se předražené reklamy – kauza Propag Storm, která se vyšetřuje od roku 2019.

Finance poskytly mimo jiné společnosti vlastněné neprůhlednými skořápkami na Kypru a v Lucembursku, po volbách v době, kdy bylo jasné, že Starostové a nezávislí zamíří do vlády.

Vedení hnutí STAN v tom nevidí problém.

„Jsou to legální příjmy, které prošly schválením předsednictva STAN. Důsledně dohledáváme firmy, které podnikají v pro nás neetických oborech, jako je hazard, nebo jsou v insolvenci. Nic takového u těchto firem není,“ komentoval už v prosinci situaci místopředseda STAN Petr Gazdík.

A tento postoj budou jistě obhajovat na mimořádném jednání sněmovny, které kvůli této kauze vyvolaly opoziční strany ANO a SPD.

Tak si to rozebereme:

Víme přece už, že strany mají své sponzory – kmotry, kteří potom lobují za své zájmy nebo stranu přímo či nepřímo řídí? Nebo to snad ještě někomu uniká?

Je nám jasné, že předvolební kampaně vždy pár milionů spolknou, přestože letos je už celkem odflákli, zřejmě jistí si svou věcí?

Jsme na to předvolební divadlo už zvyklí a hrajeme ho tak rádi už 33 let. Možná si už náš život bez toho nedokážeme představit…

Pokud by i na scénu vstoupila nová minulostí nezatížená strana s čistými úmysly, velmi rychle zabředne do kmotrovského prostředí, které jede v každém větším městě.

V tomto systému zkrátka slušný člověk nevydrží a pak už to jede systémem džungle. Vítězí ten nejsilnější. Totiž ten, co má nejsilnější žaludek, nejostřejší lokty.

Vážně si tedy myslíme, že lze nadále pokračovat v tomto zajetém systému a očekávat změnu?

A dva postřehy na závěr:

Jak si v této kauze pěkně notuje SPD s ANO, že?

Jak ,,nezávislí“ investigativní novináři hned přispěchali s rozborem této kauzy…

Mariana Velčovská

13.1.2021

 15,169 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat