Reklama

Bezpečnostní výbor Občanského parlamentu-USA a NATO versus Rusko

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Asi nejaktuálnějším tématem tohoto týdne jsou ostře sledovaná jednání Ruské federace,Spojených států amerických a Severoatlantické aliance .

Ze zatím uveřejněných výsledků jednání lze usoudit,že nedošlo k výraznějšímu pokroku .NATO odmítá poskytnout jakékoliv záruky a dále označuje Rusko za agresora přesto,že ruská vojska na Ukrajině neintervenují .

Naproti tomu je všeobecně známo,že Spojené státy mají svoje stabilní základny po celém světě,že společně se Severoatlantickou aliancí budují další v různých koutech Evropy a postupně se přibližují k Rusku .Nemluvě o oficiálně avizovaných přesunech vojsk,bojové techniky a stamiliónů dolarů konkrétně na Ukrajinu (od 2014 přibližně 2,5 mld) .

Pod hlavičkou obranných systémů tyto základny disponují regulérními útočnými systémy a zbraněmi schopnými nést i jaderný materiál .A komu budou padat na hlavy zbytky zneškodněných střel?

Věděli jste například,že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v nedávném rozhovoru pro Financial Times prohlásil,že jeho blok je připravený na nový ozbrojený konflikt na Evropské půdě,v případě že bilaterální jednání selžou?

A zatím to nevypadá,že by některá ze zúčastněných stran hodlala ustoupit .

Přeci jen i náš nový ministr zahraničí Jan Lipavský podporuje západní rétoriku neustupování Rusku,jak je zveřejněno na portálu MZV .

Tímto článkem vás nechci strašit milý čtenáři,pouze vám předkládám stručný souhrn několika faktů z posledních dnů a týdnů .

Předseda výboru bezpečnostního

Jiří Daniel

 11,416 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,526 zobrazení celkem,  1,385 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,364 zobrazení celkem,  759 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,527 zobrazení celkem,  1,386 zobrazení dnes

Číst více »