Reklama

Dýchat vs.nedýchat

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Je myslím všeobecně známo, že zemská atmosféra a dýchání je jednou z podmínek života na Zemi.

Lidské tělo je tvořeno z asi 50 – 75 bilonů buněk. Ty neustále odumírají a vznikají nové. Tkáně se tak regenerují. Každá buňka však potřebuje ke svému životu kyslík.Mozek schopnost regenerace nemá. Neurony jednou vzniknou a máme je na celý život. Pokud některý z nich odumře, žádný ho nenahradí.

Mozek obsahuje 80 – 100 miliard neuronů na jejichž okysličení je potřeba 15-20 % kolující krve. Bez přísunu kyslíků odumírájí neuronu rychlostí 1 900 000 n/min. A pokud není přísun kyslíku co nejdříve obnoven, stavá se z člověka se zdravotním problémem člověk mentálně postižený. Mozek prostě nemůže fungovat bez neustálého přísunu kyslíku.

Pokud mozek nedostává kyslík po dobu od 4 do 6 minut, jeho tkáň odumírá. Mozek a nervová tkáň spotřebovává asi 20% vdechnutého kyslíku. Nedostatek kyslíku postihuje jako první nervový systém. Při mírném nedostatku pociťujeme slabost, či chvilkovou nepozornost. Trvá-li nedostatek kyslíku déle, nastávají poruchy logického myšlení, krátkodobé paměti a smyslů, zejména zraku, poruchy hybnosti, atd. – tolik běžně známá věc, dostupná v každé učebnici zdravotní školy, skriptech mediků, apod.

Co je tedy pro každého z nás důležité….DÝCHAT NEBO NEDÝCHAT… dýchat volně nebo se dusit v roušce?

Nejlepším způsobem, jak dostat do těla a tedy i do mozku kyslík, je přiměřený pohyb s nezakrytou pusou i nosem. Jedno jdete li nakoupit, chodíte li po obchodním centru, jedete li v MHD nebo sedíte ve školní lavici…

Kyslík zlepšuje koncentraci, pozornost, paměť (proč se asi má větrat každou přestávku ve škole), zlepšuje spánek, přirozenou cestou odstraňuje bolesti hlavy (při otevřeném okně se vždy lépe spí), zpomaluje stárnutí, zvyšuje odolnost organismu, zklidňuje a stabilizuje nervový systém a je zdrojem dobré nálady.

Takže pro „stále nechápavé“

PROČ SE POŘÁD OPROTI ZCELA JASNÝM MEDICÍNSKÝM ARGUMENTÚM TAK TLAČÍ NA ZAKRÝVÁNÍ DÝCHACÍCH CEST??? PROČ NĚJAKÁ HLOUPÁ A NESMYSLNÁ NAŘÍZENÍ DUSÍ LIDI V MHD, V OBCHODECH, V PRÁCI, VE ŠKOLÁCH DĚTI?!? NAVÍC ROUŠKAMI A RESPIRÁTOTY PROTI PRACHU, KTERÉ NEJSOU PRO ZDRAVOTNÍ POUŽITÍ!

Holt národ hlupáků a debilů se evidentně ovládá snadněji, že?!? To jistě ti, kteří tohle nařizují velmi dobře vědí!!!

Když se dívám okolo sebe mám pocit, že mnohým okolo mě kyslík už téměř došel……. tyhle lidi už asi nikdo a nic neprobere. Každopádně věřím, že jich k probuzení stále zbývá dostatek, aby jsme naplnili program a cíle RČSR!

Poslanec Prozatímního občanského parlamentu a asistent koordinátorky RČSR pro Jihomoravský kraj Libor Velek

 733 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat