Reklama

VOLEBNÍ GULÁŠEK

AUTOR PŘÍSPĚVKU

.

Takový volební gulášek. Dali byste si? Volby se nezadržitelně blíží a tak se všichni předbíhají v nabídce toho nejlepšího.

Takový volební gulášek může mít hodně podob, chutí a ingrediencí. Právě se začíná vařit a nabízet „zákazníkům“.

Každý kuchař tam chce dát to nejlepší, co má – OD Slibů, že nebudou zvyšovat daně, podpoří podnikatele, vytáhnout zemi z dluhů, vzdělání bude jejich prioritou, upraví se výše hmotné nouze, přidá se seniorům či rodinám s dětmi. Všichni kuchaři se sázejí, že vyhrají a když vyhrají, tak ten svůj navařený gulášek budou aplikovat další volební období.  Ale ať je gulášek lákavý a třeba i vypadá zdravě, vždy je nutné mít na paměti, kdo ho vaří, s jakými tajemnými PŘÍSA(H)DAMI.

Těch je skutečně hodně. A už nyní vám to vše budou slibovat na cestách po naší krásné zemi ve volebních autobusech, kde si (asi) naposledy užijete kulturní zážitek i s filmem.  Zkrátka SPOLU ty přísady budou mít různou chuť.

A NOvá lákadla na ajfon a tenisky přes dotační trychtýř, kterým se protlačí jen ten, kdo dá hlas a svou glosou proti rozkrádání státu vás budou sledovat novým operátorem s licencí na 5G.

S Příjemnou Další ingrediencí pak ochutí gulášek i výzva občanům, že je široce zapojí do řízení státu a podporou české koruny (jakou pak asi má hodnotu?).

Právě I Rovnost mezi nÁmi  Troubí tI, kteří myslí jen na to, jak z vás udělají poslušné občany, kteří budou sdílet kde co, od koloběžky, auta nebo bytu – prostě nebudete nic vlastnit, ale můžete si „půjčit“ vše. Třeba možná i letadlo.

Čestně Slibují Svým Dílem přispět k lepšímu životu rodinám, dětem i zaměstnancům, že je nenechají v tom a vše zařídí. Urputnost jejich snažení je vidět každý den. Nové myšlenky, zacílení. Přece ženská tvářička je lepší PR než „charismatické“ šediny.

Jen ti kuchaři jsou tak nějak stejní. Minulé hody jsme je viděli v nabídce také, ale  dnes možná doba změnila některé „dárky“ pro voliče. A s tím se dá pracovat.

I když každý gulášek má i své konzumenty- strávníky, je nutné se rovněž ptát,  kolik ten gulášek stojí a odkud berou suroviny.  Není to tak složité. Stačí se kouknout na transparentní účty těchto kuchařů (obvykle je najdete na jejich skvěle vyvedených PR stránkách), tam ve výpisu najdete, kolik příjmů a výdajů (a na co) byly finance použity. No a když si najdete i názvy a jména firem, které se tváří nejen jako dárce, ale i jako „dodavatel“ volební kampaně  (portál justice.cz), zalovíte na netu se jmény jejich vlastníků, pak vám MUSÍ dojít, že ten gulášek je dost předražený, chutná možná jen díky tomu, že potřebujete zaplnit bříško pokrmem voňavým, mající  mnoho ingredienci, které spolu moc neladí, a pokud se z toho ne…….., tak  v říjnu, max. v listopadu budete mít na průšvih zaděláno. Takové žaludeční vředy z pálivého gulašmaše se léčí hodně dlouho.

Abyste nemuseli řešit tyto následky, mohli VOLNĚ  dýchat a SVOBODA nebyla jen písmenka na plakátech zapadlých po říjnových volbách, přemýšlejte. O změně v Občanské jednotě účastí v Občanských volbách. A to právě teď. Nepotřebujeme „přepálený“ guláš, ale zdravou a možná pro některé jednoduchou volbu.

Hana Wilczková

Krajská koordinátorka MSK – Referendum ČSR

 440 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,672 zobrazení celkem,  950 zobrazení dnes

Číst více »