Reklama

Proti Sorosovi podpořil Maďarsko také Izrael

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Ostře se vůči Sorosovi vymezilo izraelské ministerstvo zahraničí, které tím podpořilo maďarský postoj vůči tomuto loutkaři neziskových promigračních organizací. Přitom George Soros (správně čti Šöröš) je původně Maďar židovského původu. informaci o tom uvádí stránky středoevropan.cz.

To je důležité, protože maďarská kampaň proti Sorosovi byla označena za antisemitskou. A to z prostého důvodu, že Soros je Žid, a jako Žid i vypadá, proto plakáty s jeho tváří, s jeho vlastní podobou, prý připomínají antisemitské karikatury.

Na těch nejnovějších plakátech proti Sorosovi je text “Nedovolme Sorosovi, aby se smál jako poslední.” Mnohé z těchto plakátů byly “vyzdobeny” občany, kteří k nim fixou připisují skutečné útoky na Židy. Někteří Židé se totiž v komunistické historii Maďarska zapsali velice neblaze a byli hlavním důvodem, proč Maďaři v roce 1956 povstali proti komunistické vládě. Tu reprezentovali především maďarští Židé Mátyás Rákosi, Ernő Gerő nebo Mihály Farkas. Kvůli nim maďarský antikomunismus byl a je částečně i protižidovský. „A Soros svým světonázorem komunista je“, uvádí v textu dále list středoevropan..

Dnešní maďarská vláda je však s vládou izraelskou zadobře a tak poté, co se izraelský velvyslanec v Maďarsku proti kampani vyjádřil, jen pár hodin na to přišlo vyjádření izraelského ministerstva zahraničí, které Sorose označilo za “legitimní terč kritiky”.

“Prohlášení velvyslance v žádném případě nechtělo delegitimizovat kritiku George Sorose, který neustále podkopává izraelské demokraticky zvolené vlády.”

Mluvčí ministerstva navíc dodal, že Sorosovy organizace “hanobí židovský stát a popírají jeho právo na sebeobranu”.

 

 1,445 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat