Reklama

Zprávy ze světa od Boženy Weitingerové

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Středa, 8.8.2018:

1; Státní department USA vyzval Rusko, aby stáhlo svá vojska z Abcházie a Jižní Osetie na pozice před událostmi z roku 2008.

2; Další „hrdina ATO zůstal bez výhod. Pořád nějak lidé nechtějí uznávat hrdinství těch, kteří ještě včera posílali do rodných vesnic židle a záclony nakradené obyvatelům Donbasu.

3; Sociální sítě si pěstují generaci tříletých dětí, říkají západní vědci. Generace hipsterů se setrvačníky na koloběžkách se mezi námi zvyšuje. Jejich náboženstvím je úspěch jejich blogu na YouTube a jejich dopingem jsou lajky.

4; Aritmetika Pentagonu proti algebře Kremlu. Ještě nedávno západní vojenští experti vůbec nevnímali ruské ozbrojené síly jako vážnou hrozbu pro USA nebo NATO.

5; „Přinucení k míru“. To byl název operace ruské armády v pětidenní válce v Osetii. Válka v Jižní Osetii v roce 2008 významně ovlivnila dějiny nejen na Kavkaze, ale i v samotném Rusku.

6; Kruh nepřátel se uzavírá. Proč se Ukrajina rozhádala s Maďarskem? Je za tím zákon o vzdělávání, který diskriminuje národnostní menšiny včetně maďarské. A další úder „mladé evropské republice“ uštědří nejspíš Rumunsko.

7; Bylo zveřejněno obsáhlé a velmi zajímavé interview s českým senátorem Jaroslavem Doubravou. Trestat bylo potřeba před čtyřmi roky Schwarzenberga za návštěvu demonstrace na Majdanu a ne mě dnes za návštěvu Krymu.

8; Gastarbeiteři jsou pro Ukrajinu páteří ekonomiky. Komu a proč chce Kyjev zrušit vlaky a autobusy do Ruska?

9; Euromajdan v Moldávii se odkládá. Státnímu departmentu došly sušenky. Ještě nedávno byly protesty stoupenců prozápadního moldavského politika Nastase v centru pozornosti novinářů celého světa. Dnes po nich ani pes neštěkne.

10; Na Ukrajině informovali o paradoxním efektu sankcí proti Rusku. Efekt v důsledku omezujících opatření se stal základem posílení ruského průmyslu a hlavně zemědělství.

11; Ruské nezranitelné rakety budou připraveny k použití v roce 2020. Podle Putinových slov jsou tyto rakety schopny zasahovat své cíle rychlostí dvacetkrát vyšší než rychlost zvuku.

12; Případ Skripalových. Britské ministerstvo zahraničí neočekávaně vyvrátilo protiruskou lež. Případ je ale nadále nevyčerpatelným zdrojem pro fantazie britských médií.

13; Pevně to drž! „Hrdina ATO“ vložil kamarádovi granát do ruky, vytáhl pojistku a utekl. Ve zdravém státě zdravý humor!

14; O jakém führerovi mohou Ukrajinci snít? Pološílení ukrajinští patrioti jsou jako paraziti, kteří si nedají pokoj, dokud nezničí organismus, ve kterém žijí.

15; Jak Rusko buduje výrobu nových družic. V Rusku byl vytvořen podnik, který zahrnuje celu cyklus výroby modulů užitečné zátěže pro budoucí družicové systémy.

16; Rosněfť předehnala Sberbank a znovu (už podruhé) se stala nejdražší společností v Rusku.

17; Šílená smyčka jako typický manévr ukrajinské politiky. Jaký úkol vyřeší Ukrajina zablokováním dopravního spojení s Ruskem?

18; V Německu matka prodávala devítiletého chlapce pedofilům. Trýznění dítěte bylo nahráváno na video.

19; Černošský cizinec přivezl do Charkova smrtelnou nemoc. Malárie je nebezpečné onemocnění přenášené komáry a provázené těžkou horečku, extrémním pocením a zimnicí.

20; Veteráni ATO zaplňují statistiku psychiatrů a neuropatologů na Ukrajině. Kým jsou účastníci ATO, o tom i na Ukrajině málokdo pochybuje. Veteráni ATO se proslavili často ještě více než hitlerovci.

21; Putin v Helsinkách učinil Trumpovi řadu návrhů ve vojenské oblasti, píše Politico. List tvrdí, že dokument v ruštině dostal od oficiálního ruského zástupce.

22; Hořící Cchinvali – vzpomínky na „pětidenní válku“. Místní obyvatelé Cchinvali vyprávějí o tom, jak bránili rodné město a co za těch několik dní museli prožít.

23; Vždyť mohla uletět do Ruska! V Estonsku hledají bojovou raketu a omlouvají se za ostudné odpálení. Španělské stíhačky budou dočasně „vyhnány“ z Estonska. Na nebi nad Baltským regionem je vystřídají Portugalci.

24; Choval se neadekvátně. Útočník na Samyho Naceriho vypovídal o rvačce s hercem. Muž tvrdí, že Samy Naceri a jeho bratr začali řádit ještě v klubu a počínali si neadekvátně.

25; Porošenko: Podporuji suverenitu Gruzie. „Imperiální ambice“ a „věčný sklon k okupování cizích teritorií“ – Ukrajinský prezident používá stále stejné oblíbené slovní obraty.

26; Uralvagonzavod vytvoří útočný robotický tank nezasažitelný pro Ruční protitankové granáty. Robototechnický komplex se vyvíjí na šasi představujícím alternativu Armaty.

27; U gruzínského velvyslanectví v Londýně byl zadržen Graham Phillips. Na výstavě o „pětidenní válce“ v Jižní Osetii obviňoval Gruzii z toho, že britskému publiku poskytuje nepravdivou informaci o událostech ze srpna 2008.

28; Rusové nastřádali více než 32 bilionů rublů. Rusové v první pololetí 2018 zvýšili své úspory o 1,5 bilionu rublů. Ve výsledku úspory dosáhly 32,3 bilionu rublů.

29; Vyřešit problém deficitu vody na Krymu pomůže Ministerstvo obrany. V ruské vládě byla zveřejněna opatření, která budou schválena v tomto směru v nejbližší době.

30; Hlídejte sami sebe a ne Rusko, vyjádřil se Puškov o odpálení bojové rakety nad Estonskem. Připomeňme, že včera španělská stíhačka omylem odpálila bojovou raketu na ve vzdušném prostoru Estonska.

31; Přání otcem myšlenky. Ukrajinská média oznámila vraždu Olega Carjova. Oleg Carjov osobně zprávu vyvrátil.

32; Naftaři požádali Vladimira Putina o tři biliony rublů. Ropné společnosti mají v úmyslu dosáhnout změn daňové úpravy pro ropný trh, což jim umožní získat navíc tři biliony rublů.

33; Ruská Ústřední volební komise schválila tři žádosti o referendum o zvýšení důchodového věku. Všechny tři žádosti odpovídají požadavkům článku 6 zákona o referendu, konstatovala komise.

34; V USA přiznali, že se Saakašvili utrhl z jejich vodítka, říká Sergej Ivanov o agresi Gruzie. Podle jeho slov Condoleezza Rice v osobních debatách opakovaně ujišťovala, že Saakašvili nepřekročí červenou čáru vůči Jižní Osetii.

35; Proč Porošenko vnutí armádě nacistický pozdrav „Sláva Ukrajině – Hrdinům sláva!“? Jaké má prezident motivy k znovuzavedení nacistické symboliky do ukrajinské armády?

36; Proč se stydět před divochy? Ochránkyně lidských práv Monťan se zle obořila na britskou velvyslankyni kvůli její provokativní otázce, ve které napsala název státu s malým „u“.

37; Na pláže Mariupolu moře vyplavilo uhynulé ryby. Náčelník Azovské stráže na ochranu ryb varuje, že koupat se ve vodě, kde se rozkládají mrtvé ryby, je nebezpečné pro zdraví.

38; Na Ukrajině zveřejnili nejnovější výsledky výzkumu preferencí pro prezidentské volby. Na prvním místě se umisťuje Timošenková a její podpora není zanedbatelná ani mimo západní Ukrajinu. Julija Timošenková 17,7%, Anatolij Gricenko 10,7%, Oleg Ljaško 8,5%, Petr Porošenko 8,3%, Vladimir Zelenskij 8%.

39; Pod ukrajinskými vojáky explodovala nástražná mina, kterou tam položili jejich soukmenovci. Ukrajinští okupanti ničí obce v Donbasu.

40; Savčenková požaduje od prokuratury Ukrajiny jednu hřivnu odškodnění. Úřad prý poškodil její čest a důstojnost, tvrdí kontroverzní „hrdinka“.

41; USA dodaly Velké Británii vadné součástky pro ponorky, píší The Times. Incident se může odrazit na programu obnovy jaderných ponorek Velké Británie.

42; Saakašvili chce vyměnit svoje genitálie za Jižní Osetii a Abcházii. Vždycky jsem říkal, že jsem ochoten si je sám uříznout a poslat je výměnou za naše teritoria, navrhl nerovnou výměnu Michail Saakašvili.

43; V Oděse se bývalý manžel pokusil odpálit svou ženu – policistku granátem. Při zpracování získané informace policisté zjistili, že je muž připraven přejít od slovních hrozeb k činu.

44; Zápach v Chesonu. Obyvatelé města zuří, úředníci obviňují drůbežárnu. Už několik dní si obyvatelé všech částí Chersonu stěžují na nesnesitelný smrad.

45; K čemu může vést Porošenkovo přání uzákonit nacistický pozdrav v armádě? Porošenko přikázal vypracování návrhu zákona, který umožní nahradit stávající vojenský pozdrav v ukrajinské armádě na výkřiky „Sláva Ukrajině!“ a „Hrdinům sláva!“.

46; Manželka prezidenta Sýrie zahájila léčbu rakoviny. U manželky Bašára Asada bylo přikročeno k první fázi léčení zhoubného nádoru, který byl odhalen v raném stádiu.

47; Opěvovatel banderismu natočil klip o mytí evropských zadnic. Hudebník Fajfura, který opěvoval banderovský režim, natočil nový klip věnovaný zradě ze strany bývalých vůdců.

48; Kyjev nikdy nebyl hlavním městem Ruska. Ukrajina zakázala dovoz učebnice anglického jazyka kvůli tomu, že obsahuje věty „zkreslující“ ukrajinskou historii.

49; Obyvatelé okupované části Luganské oblasti ničí vlastní železnici. Za rok zmizely další čtyři kilometry kolejí.

50; V Kyjevě se drolí Patonův most. Na jednom z pilířů Patonova mostu v Kyjevě začaly opadávat obkladové kameny.

51; Trump předal Putinovi dopis s neočekávanou nabídkou. Poselství prezidenta USA doručil Vladimiru Putinovi senátor Paul Rand.

52; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Gorlovku. Ukrajinští okupanti zahájili minometnou palbu na Gorlovku dnes kolem páté hodiny odpoledne.

53; Pardon, to se občas stane… Španělská ministryně obrany se omluvila Estonsku za odpálení bojové rakety. Raketu ale dosud nenašli.

54; Setkání se Zacharem Prilepinem v Moskvě. Spisovatel bude vyprávět o Donbasu, o nové knize a dalších zajímavostech. 9. srpna se bude konat první veřejná akce za účasti spisovatele po jeho návratu z Doněcké republiky.

55; Ukrajinu bylo potřeba přinutit k míru stejně jako Gruzii, říká bývalý šéf rozvědky Černomořské flotily. Operace na přinucení k míru v Gruzii ukázala, že silové metody jsou mnohdy efektivnější než diplomacie.

56; Letectvo ukrajinské armády může zaútočit na Donbas. Ukrajinské letectvo bude posíleno o 30 bojových letadel.

57; Příslušníci ruského ministerstva pro mimořádné události zachránili Ukrajince v Azovském moři. Rusové zachraňují Ukrajince, zatímco kyjevský režim chystá přerušení železničního spojení s Ruskem v reakci na „útoky v oblasti Azova“.

58; Vystoupení nositele Nobelovy ceny v Oděse bylo zrušeno kvůli hrozbám nacionalistů. Svetlana Alexijevič je známá svou podporou Ukrajiny v konfliktu s Ruskem a odsuzováním „agresivního světa Beriji, Stalina, Putina a Šojgu“.

59; Provokatérce z Pussy Riot byl zakázán výjezd z Ruska. Člence punkové skupiny Pussy Riot Marii Aljochinové byl omezen výjezd za hranice Ruské federace kvůli tomu, že se vyhýbá uloženým veřejně prospěšným pracím.

60; Jeden z vůdců ozbrojenců byl roztrhán na kusy při pokusu zmocnit se vlajky Sýrie.

61; Porošenko věnoval svému synovi luxusní dar a odevzdal mu nemovitosti u Kyjeva. Patří-li k tomu i nevolníci, zatím není známo.

62; Vojenský dopisovatel Graham Phillips byl propuštěn na svobodu. Jak se už dnes psalo, britský novinář byl zatčen u velvyslanectví Gruzie v Londýně, když uváděl na pravou míru lživé informace o okolnostech války v Jižní Osetii.

63; Ukrajinská korida: Rozzuřený býk málem nabral na rohy policistu v Nikolajevské oblasti. Býk začal dupat po manželském páru ve dvoře domu a nabírat je na rohy.

64; To máte za Skripala! USA zavedou sankce proti Rusku na základě neprokázaných obvinění z Londýna. Připomeňme, že Londýn nijak nedokázal podíl Ruska na otravě Skripala a jeho dcery.

65; Kyjev požaduje od Londýna potrestání Grahama Phillipse. Připomeňme, že byl zadržen na velvyslanectví Gruzie v Londýně na výstavě věnované výročí války 08.08.08.

66; Neonacisté v maskách a s baseballovými pálkami rozmlátili kavárnu v Oděse. Na návštěvníky zaútočili slzným plynem.

Zdroj: rusvesna.su

 1,391 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat