Reklama

Zpravodajství BW z Donbassu i odjinud ze světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Pondělí, 20.8.2018: Další zprávy od B Weitingerové – z Donbassu, Ruska, Sýrie, ale i ze světa, i když poněkujd jinak, než se nám snaží vnutit ČT, nebo další mainstream. Svodky, které nás uvedou do obrazu – co se děje ve světě.

1; Jak Porošenko vydělává v Rusku, když se hroutí ukrajinské podnikání. Ukrajinské podniky se snaží obcházet sankce,které se objevily kvůli obchodně-ekonomické válce s Ruskou federací.

2; Švédsko je nádherná země. Ale jen pokud si odmyslíme migrační politiku. Korespondent norského listu Aftenposten pobýval v jednom z švédských měst, kde došlo k masovému podpalování aut.

3; Putin a Merkelová se dohodli, že budou hájit „Severní proud – 2“. Prezident Ruska a německá kancléřka se shodli na názoru, že „Severní proud – 2“ je mimořádně výhodný pro obě země.

4; Skutečné příčiny revoluce roku 1917: Rolníci na pokraji existence. V jakém stavu se nacházelo ruské zemědělství posledních 150 let před rokem1917?

5; Kubaňská chiméra Ukrajiny. K čemu by byl Ukrajině Krasnodarský kraj? Uplyne několik let a „děti Azova“ vyrostou. A pak se šílená idea kubaňské Ukrajiny či ukrajinské Kubaně ukáže jako hodně hloupá.

6; V Evropě zakázali fotografovat se na doklady s cedníkem na hlavě. Například fotografii s cedníkem na řidičský průkaz už nebude možné použít. Dosud to bylo možné kvůli náboženské svobodě (pastafariáni).

7; Ovládli Kyjev nacisté? Zmocnili se vlády, ale to v žádném případě neznamená, že by ve městě měli většinovou podporu. Jen 12% účastníků Majdanu se označovalo za obyvatele města. Taxikář hovoří o tom, že pouze zhruba 30% Kyjevanů sdílí proevropskou orientaci. Zbytek lituje rozpadu Sovětského svazu. Dokonce ani rodiny účastníků ATO nejsou nadšeni z angažmá svých synů.

8; Oběti nového druhu podvodu varují Rusy před nebezpečím. Občané jsou balamuceni novým druhem léčitelů tvářících se jako zdravotnická střediska.

9; Pomsta za Putina a srovnání s krysou. Trump se rozzlobil na média. Skandály kolem postavy Donalda Trumpa se vracejí se stále větší silou.

10; Vyřídíme si to s nimi! Ukrajinci „vyhlašují válku“ Rakousku za Putinovu účast na svatbě. Bývalý šéfredaktor časopisu Forbes Ukrajina doslova požaduje, aby Kyjev schválil opatření a zavedl bezodkladné sankce proti Rakousku.

11; Ukrajina zabíjí sama sebe kvůli Rusku. Ukrajina páchá pomalou sebevraždu. Od roku 2014. Sama a dobrovolně. Kvůli Rusku, kvůli své starší milující sestře…

12; Byl zveřejněn zajímavý text o tom, jak vnímají Rusko běžní Američané, ale také Rusové, kteří žijí ve Spojených státech už desítky let. Ze soukromého „průzkumu“ vyplývá i to, jak se postupně mění nejen vnímání Ruska, ale i vnímání vlastní země, tedy USA.

13; Obyčejný zázrak: Celé Rusko pomohlo žáku 9. třídy zachránit matku. Na prosbu třináctiletého Váni zareagovaly tisíce Rusů.

14; Ve společnosti Rostech informovali o průběhu prací na komplexu Pancir-S1M. Pancir je určen pro blízkou ochranu jakýchkoli objektů před všemi moderními prostředky vzdušného útoku za jakéhokoli počasí.

15; Zasazují Ukrajině poslední ránu. V Nejvyšší radě předpověděli ztráty v důsledku zákazu jezdit do Ruska. V případě realizace iniciativy utrpí Ukrajina významné ztráty a bude izolována od světové ekonomiky.

16; V Rusku sjednotili ceny slabé a silné vodky. V Rusku byla zavedena minimální maloobchodní cena vodky ve výši 205 rublů za půllitrovou láhev.

17; Noční útok na charkovskou radnici. Jeden člen ochranky byl zraněn, hlídkový policista zabit. V naci na 20. srpna došlo v Charkově k přestřelce přímo v centru města u budovy radnice.

18; Maduro devalvoval bolívar hned o 95%. Prezident Venezuely Nicolas Maduro schválil rozhodnutí o mohutné devalvaci bolívaru.

19; Tak jste je měli koupit sami! Ljaško drze odpověděl Spojeným státům na obvinění na adresu Ukrajiny. USA předtím obvinili Ukrajinu ze zrady kvůli prodeji leteckých motorů do Číny.

20; V USA se snaží vyrobit analogii ruské „Krasuchy“. Americká armáda brzy dostane do výzbroje několik mobilních komplexů pro radioelektronický boj.

21; Dnes brzy ráno bylo ostřelováno americké velvyslanectví v Ankaře. Kolem páté hodiny ranní místního času došlo v Ankaře k pokusu o teroristický akt.

22; Pouliční otevřené pisoáry pro muže V Paříži jsou oslavou nekulturnosti. Komentátorka Marianne je rozhořčena iniciativou pařížské radnice ohledně instalování otevřených pisoárů pro muže na rušných místech města.

23; Neonacisté zaútočili na muzikanty a diváky na koncertě v Mariupolu. Hudební skupina hrála hardcore punk a jejich texty odrážejí ostré sociální problémy. Vystupují ostře proti radikální pravici. Podle názoru organizátorů byl útok dobře připraven, protože zaútočili na místnost v jediném okamžiku ze všech stran. Útočníci v kuklách ničili všechno, co jim přišlo do cesty, a sedací nábytek používali jako zbraň. Po několika minut utekli neznámo kam. Zraněno bylo asi deset lidí.

24; Byly zveřejněny objemy exportních zakázek na ruské zbraně. Podniky ruského obranného průmyslového komplexu jsou zajištěny zakázkami na několik let dopředu.

25; V Barceloně zastřelili muže, který útočil na policisty s výkřikem „Allah akbar!“ Muž alžírského původu ozbrojený nožem vtrhl na policejní oddělení se zjevným úmyslem fyzicky policisty napadnout.

26; Ekonomice Ruska pomohou infrastrukturní výstavbou v objemu 7 bilionů rublů. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj poslalo do vlády plán rozvoje infrastruktury, na který se plánuje utratit téměř sedm bilionů rublů.

27; Čínské stíhačky se přesunuly do Čeljabinské oblasti za účelem účasti na mezinárodním cvičení Šanghajské organizace pro spolupráci „Mírová mise 2018“.

28; Ustoupí Rusko od úmyslu vyrábět vrtulníkové lodě? Nedávno se objevila informace, že Rusko nebude vyrábět výlučně vrtulníkové lodě.

29; Francouzská média: Vždyť Ukrajinci jsou také Rusové! Co by dělali v americko-polské slepé uličce? Navzdory vnějškovému klidu prochází ukrajinský stát krachem, myslí si francouzský ekonom. Kdyby se raději zase spojili s Ruskem…. Ukrajina je ve své podstatě ruská. Většina obyvatelstva je stejně naladěná prorusky. Prakticky všichni na Ukrajině rozumí a mluví rusky. Ruština je dominantním jazykem v tak velkých městech jako Charkov, Kyjev nebo Oděsa. Jen Halič, která se dlouho nacházela pod vládou Polska a Rakouska-Uherska, pošilhává po Západu. Zbytek Ukrajiny je ale orientován na Rusko. V roce 1657 se Ukrajina přiklonila na stranu Ruska a vydržela tam přes 300 let. Oděsa byla založena Kateřinou II. na místě dobyté turecké pevnosti. Co se týče Krymu, ten byl od roku 1774 vždy ruský. Pod vládu Ukrajiny se dostal sporným aktem Nikity Chruščova v roce 1954, ale jen v rámci SSSR. I pro Evropu je nutné, aby se jejích 200 milionů sousedů – Ukrajinců, Bělorusů a Rusů stalo jednotným Ruskem, které bude plnit funkci hlídacího psa proti Číně a muslimskému světu, píše v listu Boulevard Voltaire francouzský ekonom Marc Rousset.

30; V Rusku byla na Putinův pokyn zahájena rozsáhlá prověrka bojeschopnosti.

31; Bomba pro OPEC. Proč se USA zásobují ropou? Proč analytici předpovídají nový pád cen černého zlata a co v takovém případě bude s rublem?

32; Člen Pravého sektoru byl odsouzen v Rusku. Roman Těrnovskij byl odsouzen za účast na akcích zaměřených proti zájmům Ruska.

33; USA se snaží zbrzdit návrat běženců do Sýrie, říká Lavrov. USA se odmítají podílet na obnově infrastruktury v Sýrii.

34; Jak mám žít? Poslankyně Čornovol si stěžuje, jak ji poplivali a způsobili jí bolest. Poslankyně, která včera získala diplom dělostřelce a složila přísahu, se vyjádřila ke kritice vznesené na její adresu.

35; V Čečně byl spáchán útok na policejní oddělení. Informuje o tom tisková služba Ministerstva vnitra pro Čečenskou republiku.

36; Strukturám OSN bylo tajným pokynem zakázáno obnovovat hospodářství Sýrie. Spojené státy brání obnově oblastí Sýrie, kontrolovaných vládou země.

37; Státní dluh Ukrajiny přesáhl 76 miliard dolarů. Zahraniční dluh Ukrajiny podle stavu v červnu 2018 2,6-krát převyšuje objem devizových rezerv země.

38; Ukrajinská armáda může zahájit útok s cílem zavedení vojenského stavu. Je naprosto možné, že Ukrajina poruší Minské dohody a přikročí k útoku na několika úsecích fronty.

39; Tak to nás uklidnili… Kyjev nemá v úmyslu dobývat Krym zpět vojenskou silou. V současné chvíli na Ukrajině neexistuje rozhodnutí o vojenské variantě návratu Krymu.

40; Kličko vysvětlil, proč byly v Kyjevě záplavy. Kanálové vpusti byly vyčištěné, stoky fungovaly, jak mají. Lijáky byly prostě jen moc velké…

41; Kadyrov reagoval na teroristické akty v Čečně. Ramzan Kadyrov komentoval útoky na pracovníky policejních orgánů, ke kterým došlo dnes. Účelem prý bylo zkazit sváteční den, vyvolat široký veřejný ohlas a zabránit obyvatelům Čečny provést akce spojené se svátkem Kurban Bajram (Svátek oběti).

42; Ukrajinský propagandista promluvil o budoucí přehlídce vítězství ukrajinské armády na Rudém náměstí v Moskvě. Fantazie ukrajinských propagandistů nezná hranic.

43; Modelka s Downovým syndromem vyhrála mezinárodní soutěž krásy. Soutěže, která se konala v severoirském Portadownu, se účastnilo 40 dívek z celého světa.

44; Strana „Jednotné Rusko“ navrhla zrušení penzijních výhod pro poslance a senátory. Generální rada iniciativu podpořila.

45; Školák zachránil řidiče potápějícího se automobilu u Irkutska. K incidentu došlo nedaleko obce Urik poblíž silnice Irkutsk – Usť-Uda.

46; Série útoků na policisty v Čečně. V Čečenské republice byly během hodiny a půl spáchány čtyři útoky na pracovníky policie.

47; Merkelová informovala Porošenka o setkání s Putinem. Prezident Ukrajina Petr Porošenko uskutečnil telefonický rozhovor s německou kancléřkou Angelou Merkel.

48; Luganská republika: Agentovi SBU, který zakládal skrýše pro ukrajinské diverzanty, dostal tvrdý trest. Výměnou za přednostní právo průjezdu přes ukrajinská kontrolní stanoviště občan Luganské republiky plnil úkoly SBU.

49; Vlci útočí na lidi v Donbasu, píše americký tisk. New York Times tvrdí, že to je důsledek války.

50; Darwinova cena: Ozbrojenci Islámského státu zabili sami sebe, když se pokoušeli odpálit policistu v Čečně. Dnes byla v Čečensku spáchána série útoků na pracovníky policejních orgánů.

51; Ukrajina je na prvním místě v počtu onemocnění spalničkami v celé Evropě. Vloni bylo nejvíce nemocných v Rumunsku (5.562, v Itálii (5.006) a na Ukrajině (4.767). Za první pololetí 2018 na Ukrajině onemocnělo už 23 tisíc lidí, což je pětkrát tolik než za celý loňský rok.

52; Útočníci na hlídku dopravní policie v Čečně byli neplnoletí, říká Umarov. Připomeňme, že dnes byl u vjezdu do města Groznyj proveden pokus o odpálení automobilu.

53; Po Kyjevu jedou Grady a tanky. Město je paralyzováno nácvikem přehlídky. Zlepšení situace se nečeká, protože nácvik je naplánován na večer, kdy se obyvatelé města vracejí domů.

54; Společnost Kalašnikov předvedla nový samopal. Vzor samopalu AK-308 ráže 7,62 byl představen na fóru „Armija-2018“.

55; Tak už to snad konečně pochopili. Krym odpověděl na slova Kyjeva o neexistenci plánu vojenského dobytí Krymu. Jakékoli pokusy o vojenské řešení krymské otázky skončí totální katastrofou pro ukrajinský stát.

56; Ozbrojenci ukrajinské Nacionální gardy dopadli „vojáky Doněcké republiky“ u Mariupolu a Volnovachy. Zadržení byli předáni policii. Jejich jména se neuvádějí.

57; Buď proklet Západ a ať žije Rusko! Osvobození Syřané vítají ruské vojáky. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

58; Kyjev chce vyslat specnaz do Ruska za účelem únosu Janukoviče. Janukovič má být unesen a dodán na Ukrajinu.

59; Výrostek se vymočil z pamětní desky Velké vlastenecké války v Charkově. Deska byla instalována na památku devatenácti zajatých sovětských vojáků zastřelených německými fašisty.

60; Turecko se připojí k Rusku v bitvě proti USA u WTO. Už dříve byly informace, že Turecko iniciovalo spor u WTO za účelem stížnosti na doplňková americká cla na ocel a hliník.

61; Merkelová znovu jednala o Ukrajině bez Porošenka. Tentokrát s prezidentem Finska. Prezident Finska Sauli Niinistö uskutečnil telefonický rozhovor s německou kancléřkou Angelou Merkel.

62; Ukrajina obklíčila město Toreck. Špatná zpráva: Toreck je obklíčen. Dobrá zpráva: Šlo o cvičení a zprávu rozšířila „mluvicí helma“ poslanec Tymčuk.

63; Vítězný tanec: Ruský voják se Syřany oslavuje osvobození El-Kunejtry. V arabském segmentu sociálních sítí koluje video s tančícím ruským vojákem.

64; OSN studuje otázku zákazu obnovy Sýrie. OSN zkoumá otázku, zdali existuje tajný dokument o zákazu pomoci při obnově Sýrie.

65; Turecko je polygon pro testy sankcí USA. Situace v Turecku je vnímána jako modelová pro rozvojové trhy, které se dostaly pod sankce USA.

66; Na přehlídku? V Kyjevě byl zaregistrován „Batmobile“ (Batmanovo vozidlo). Připomeňme, že Stěpan Poltorak slíbil na přehlídce 24. srpna účast vojáků z 18 zemí…

Zdroj: rusvesna.su

 1,079 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat