Reklama

Ruská FSB zneškodnila mezinárodní bandu, která pašovala zbraně z EU do Ruska

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Z ruské strany byli členové pašerácké bandy z Moskvy, Petrohradu a Jaroslavle. Země EU zpravodajci FSB neuvádějí, jen, že je jich několik. O tom, že došlo k tomuto zásahu informovala tisková služba FSB 23. července. Podrobnosti ohledně osob a jejich evropských «partnerů» zatím zpravodajská služba neuvádí.

«V důsledku operace bylo v místech bydliště zadržených zabaveno: 380 jednotek palných zbraní ruské i zahraniční výroby. (25 kulometů, 30 samopalů, 70 automatických pistolí, 94 kusy karabin a dalších typů pušek, 158 pistolí a revolverů, dvě protitankové pušky) 45mm pěchotní minomet, automatický granátomet „AGS-17“, improvizované výbušné systémy, 15 tříštivých granátů a více než 4500 nábojů různých ráží připravených pro nehlučnou střelbu, a také velké množství součástek pro kompletaci palných zbraní», konstatuje FSB ve své zprávě.

Do hledáčku zpravodajské služby se dostaly také dvě dílny pro modernizaci palných zbraní, které byly vzápětí zneškodněny. V současné době probíhá dohledávací akce pro procesuální upřesnění protiprávní činnosti zadržených osob.

Není rozhodně bez zajímavosti, kdopak jsou ti dodavatelé na druhé, tedy evropské  straně. Snad nebudeme v Česku nemile překvapeni.

 1,143 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,180 zobrazení celkem,  1,039 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,182 zobrazení celkem,  577 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,181 zobrazení celkem,  1,040 zobrazení dnes

Číst více »