Reklama

Ruská FSB zneškodnila mezinárodní bandu, která pašovala zbraně z EU do Ruska

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Z ruské strany byli členové pašerácké bandy z Moskvy, Petrohradu a Jaroslavle. Země EU zpravodajci FSB neuvádějí, jen, že je jich několik. O tom, že došlo k tomuto zásahu informovala tisková služba FSB 23. července. Podrobnosti ohledně osob a jejich evropských «partnerů» zatím zpravodajská služba neuvádí.

«V důsledku operace bylo v místech bydliště zadržených zabaveno: 380 jednotek palných zbraní ruské i zahraniční výroby. (25 kulometů, 30 samopalů, 70 automatických pistolí, 94 kusy karabin a dalších typů pušek, 158 pistolí a revolverů, dvě protitankové pušky) 45mm pěchotní minomet, automatický granátomet „AGS-17“, improvizované výbušné systémy, 15 tříštivých granátů a více než 4500 nábojů různých ráží připravených pro nehlučnou střelbu, a také velké množství součástek pro kompletaci palných zbraní», konstatuje FSB ve své zprávě.

Do hledáčku zpravodajské služby se dostaly také dvě dílny pro modernizaci palných zbraní, které byly vzápětí zneškodněny. V současné době probíhá dohledávací akce pro procesuální upřesnění protiprávní činnosti zadržených osob.

Není rozhodně bez zajímavosti, kdopak jsou ti dodavatelé na druhé, tedy evropské  straně. Snad nebudeme v Česku nemile překvapeni.

 1,187 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,561 zobrazení celkem,  1,749 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,562 zobrazení celkem,  1,750 zobrazení dnes

Číst více »