Reklama

Neříkejte nám, co máme dělat! Slovenský poslanec tvrdě odpověděl ukrajinskému velvyslanci

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Poslanci slovenského parlamentu potvrzují své plány navštívit v srpnu Krym. Toto prohlášení vydal předseda Národní rady SR Andrej Danko. Reagoval tím na slova velvyslance Ukrajiny na Slovensku Jurija Mušky, že cesta parlamentářů bude vyhodnocena Kyjevem jako porušení ukrajinských zákonů. Informoval o tom portál SME.

«Ti, kdo navštěvují Krym, porušují zákony Ukrajiny a ukrajinská strana na takové rozhodnutí odpoví. Myslím, že lidé, kteří navštíví Krym, narazí v budoucnu na zákaz vjezdu na Ukrajinu», prohlásil Muška poté, co se dozvěděl o plánované cestě slovenských poslanců. To vyvolalo okamžitou Dankovu reakci. Podle něj velvyslanec nemá co nařizovat poslancům Slovenska kam mají či nemají jezdit. «Velvyslanec Ukrajiny říká, že mi zakáže vjezd na území Ukrajiny. Promiňte, ale takto jedná spřátelená země?», zeptal se mj. Danko.

Ukrajinský velvyslanec Muška zřejmě chtěl napodobit svého amerického kolegu Shapira, který se o podobný krok pokusil vůči českému prezidentu Miloši Zemanovi v roce 2015, kdy prohlásil, že by český prezident neměl jezdit do Moskvy na oslavu 70. výročí vítězství nad fašizmem.

Muška si zřejmě dostatečně nezjistil, jak dopadl Shapiro. Nebo, že by zapomněl, že Češi a Slováci dlouho žili společně v jednom státě?

 1,212 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat