Reklama

Ruská FSB je v šoku! Národ se po čertech probudil

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Několik lidí v Jakutsku se obrátilo na FSB (ruská federální zpravodajská služba), kde (písemně) zdůvodnili svou nechuť plnit úvěrové povinnosti. Zní to jako paradox, ale ze zákona jsou v právu. Vzhledem k tomu, že úvěr jim poskytly společnosti se sídlem v členských zemích NATO, jde vlastně o finanční pomoc organizacím zaměřeným proti bezpečnosti Ruska, což je podle tamního práva trestný čin a oni by byli spolupachatelé.

Občané Njurbinského okresu ruského Jakutska se obrátili na bezpečnostní složky s oznámením, jehož text je následující: „Já, (jméno a příjmení) jsem si vzal u banky úvěr, ale tehdy jsem nevěděl, že zřizovatelé banky – jsou zahraniční společnosti, jejichž vedení mají sídla v zemích NATO. Nejsem proti tomu splácet úvěr, ale nemohu tak učinit, protože bych se tím dopustil trestného činu podle zákona 275 Trestního kodexu RF – poskytnutí finanční pomoci zahraničnímu státu, mezinárodní či jiné organizaci nebo jejím zástupcům v činnosti, zaměřené proti bezpečnosti Ruské federace“. Dále následuje upřesnění, že od trestní odpovědnosti jsou osvobozené osoby, které o tom informovaly úřady či bezpečnostní struktury.
FSB je z takové drzosti v naprostém šoku. Kontrarozvědka si uvědomuje, že vytvoří – li se precedens, může vypuknout doslova obří skandál. Vše je ovšem sestaveno z právního hlediska velmi gramotně a oznamovatelé jsou formálně v právu.
Vezmeme-li v úvahu, že zřizovatelé síťových společností jsou registrované na Kypru, Kajmanských ostrovech a dalších – jen ne v Ruské federaci, za chvíli nebudou občané platit ani za „komunální služby“.
V internetových sítích je s takovým jednáním naprostý souhlas. „Nepřátelům není třeba pomáhat“ – souhlasí uživatelé internetu.

 1,188 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat