Reklama

Přes 100 tisíc Syřanů se vrátilo domů

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Do Sýrie se vrátilo od ledna letošního roku více než 100 tisíc lidí. Lidí, kteří skutečně utíkali před válkou. Vracejí se do měst, která jsou dnes už naprosto bezpečná.

Složitější situace je na hranici s Jordánskem, kde hlavní hraniční přechod je stále zavřený. Proto návrat uprchlíků lze počítat spíše v řádu jednotek, neboť návrat pašeráckými stezkami není pro rodiny s dětmi zrovna vhodný.

Do úrodné a dříve  prosperující východní Ghúty zamíří společná humanitární pomoc Ruska a Francie. Rozhodnutí o tom padlo 24. května. Pomoc bude z Francie letecky přepravena do Ruska a odtud už ruskými letadly poputuje v rámci společné pomoci obou zemí do Sýrie. V této oblasti lidé nutně potřebují léky i zdravotnické potřeby, potraviny a pracovní nástroje. A Francie zjevně  raději spoléhá na ruskou přepravu.

Návrat uprchlíků do Sýrie je důležitý pro hospodářství země. Zejména ve městech se život byť postupně, ale přesto obnovuje k normálu. Je tam ale třeba opravit mnohé, co bylo teroristy a jejich spojenci zničeno.

 1,082 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat