Reklama

Přesná definice vnější politiky USA, ať už to řekl Romney, nebo ne

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Tento projev Mitta Romneye z roku 2012 bývá zpochybňován, zejména takovými zdroji jako je stanice Svobodná Evropa. Originál se už dá dnes dohledat pouze v ruských zdrojích nebo na RFE/RL, kde je ovšem autorství Romneye popíráno. Přesto, po přečtení různých projevů tohoto politika musí čtenář nutně dojít k závěru, že když nic jiného, tak je to esence jeho nenávistných výlevů, a nejen vůči Rusku.

Tajemstvím není ani skutečnost, že je Romney velkým obdivovatelem Alexeje Navalného, který o destrukci Ruska zevnitř usiluje už dlouho. Naštěstí, čím dál méně úspěšně. Někde na to ale ten Navalnyj peníze brát musel.

Zde je tedy projev připisovaný Mittu Romneyovi

«Našim úkolem je donutit Rusko, aby se požralo zevnitř, vnášením bouří a různic do společnosti této země. To, co se nepodařilo udělat panu Navalnému (mister Navalny) dnes – zítra se podaří udělat mnoha tisícům takovým, jako je on.

Donutíme Rusy, aby se chopili zbraně. Poštveme Čečence, Tatary, Baškirce, Dagestance proti Rusům. My jsme povinni je donutit, aby se vzájemně servali. Jsme povinni zmnožit akce zaměřené na diskreditaci Pravoslavné církve v Rusku.

A jestliže nic z výše uvedeného nezafunguje, nezbude nám nic jiného, než vyhlásit rychlou a vítěznou válku této zemi. Rychlou proto, že tři měsíce poté co přestaneme kupovat plyn a ropu u této země, vláda prezidenta Putina nebude mít čím platit svým vojákům. A když vstoupíme do jejich země s naší armádou – nebude ji mít kdo bránit. Protože my jsme už dávno vymlátili duch vlastenectví v Rusech a transformovali je do národa zlostných, malicherných a závistivých podlidí. Donutili jsme je nenávidět vlastní zemi, nenávidět jeden druhého, nenávidět vlastní národ, Rusové už nejsou, zničili jsme je. » «Rozbořili jsme Sovětský svaz, rozboříme i Rusko» – měl ukončit své vystoupení kandidát na úřad prezidenta USA v roce 2012 Mitt Romney

Poctivě vzato je to i esence dlouhodobé zahraniční politiky USA. Bývalý velvyslanec Tefft (ruku v ruce s G. Sorosem) usilovně pracoval na destabilizaci Uralu a Sibiře. Naštěstí se nezdařilo a Tefftovi bylo doporučeno, aby svou misi ukončil. Analogicky fungoval i Navalnyj. Když se mu přestalo dařit, vytáhl další „americký trumf“ – vyslal na náměstí děti. Země různé, model stejný, takže to známe i u nás. Podobný výlev proto u žádného amerického politika nepřekvapí. A Romney je pověstný tím, že se vyjadřuje stručně a jasně. V tomto případě to už jasněji říct ani nelze.

 

 1,097 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat