Reklama

Zpravodajství BW o Donbassu, Ukrajině, Sýrii, Rusku a zbytku světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Čtvrtek, 3.5.2018:

1; Pomohl zabránit velkému krveprolití. Ruští vojáci vyznamenali Syřana Izzata Bašúrího.

2; Oděsa: Rouhání a smutek. Oděský novinář Igor Plisjuk píše o budoucnosti okupované Oděsy.

3; Bez brzd a pojistných ventilů. Svět se stává velmi nebezpečným místem, protože zde neplatí žádné zákony a pravidla.

4; Železný muž z Británie předvedl v Dubaji svůj oblek. Sofistikovaný oblek byl předveden návštěvníkům výstavy.

5; Ten, který se pokusil o nemožné – odmítnout americkou verzi osudu svého národa. Vůdce bosenských Srbů Karadžić vstupuje ve svých sedmdesáti letech do nového boje.

6; Moldavané budou hlasovat o zachování vlastního státu. Všichni ti lidé, kteří vyšli do ulic moldavských měst, jsou si jasně vědomi důležitosti nadcházejícího hlasování.

7; Izrael poskytl Americe záminku pro novou velkou válku. Odstoupení od „íránské jaderné dohody“ je jednou z hlavních mezinárodních priorit Donalda Trumpa a jeho administrativy.

8; Dobrým slovem a samopalem. „Zdvořilí lidé“ Přišli k ozbrojencům a přesvědčili je, aby se vzdali, informuje armádní zdroj.

9; Poprvé. KLDR pustí pozorovatele k jaderným zařízením. Copak zkušenost Blízkého Východu Kim Čong-una ničemu nenaučila?

10; Nikdo nepřežil. Počet obětí havárie vojenského letadla USA stoupá. Původně se mluvilo o pěti obětech.

11; Nová válka? USA prohlásily Írán za viníka teroristického činu z 11. září 2001. Dokonce i po sedmnácti letech pokračuje Washington ve využívání událostí z 9.11.2001 ve svůj prospěch.

12; Ruská Arktida: Neočekávané pohledy. Arktida není jen Severní námořní cesta a zásoby přírodních surovin. Region skrývá i množství dalších tajemství.

13; Rozvědka USA zjistila, že Čína na sporných ostrovech rozmisťuje protiraketové komplexy. Čína instalovala protilodní rakety s plochou dráhou letu a protivzdušný raketový komplex hned na svých předsunutých pozicích.

14; Evropa přijde o 20% ruské ropy. Petrochemické společnosti v Evropě dostanou podstatně méně ropy z Ruska.

15; Závody ve zbrojení ve sféře umělé inteligence už začaly, píší americká média. Proč je v tom skrytá hrozba, vysvětluje americký časopis Forbes.

16; V Doněcku odhalili památník obětem Oděské tragédie. Akce se konala v parku Leninského komsomolu v centru Doněcka.

17; Kim Čong-un odstrčil fotografa, který fotil jeho ženu. Fotograf zastoupil Ri Sol-ču cestu.

18; Jak se Lugansk staví k myšlence sjednocení s Doněckou republikou? Obě republiky mají za sebou cestu bojů na frontách. Proti jednomu nepříteli a se stejnou vizí budoucnosti. Proč se při takovéto blízkosti nespojit?

19; Tesla se nemůže dostat ze ztrát. Americká společnost Tesla nadále generuje pouze ztráty. Podle výsledků prvního čtvrtletí 2018 přišla společnost o 710 milionů dolarů.

20; Britské tajné služby schovali Skripalovy, říká Lavrov. Ruskou stranu především znepokojuje stav jejich zdraví a jejich situace, vysvětlil ruský ministr zahraničí.

21; Vítězství idolu. Ulice se stává pro Pašiňjana cestou k premiérskému křeslu. Změna pozice republikánů, kteří předtím hlasovali proti Nikolovi Pašiňjanovi, mu nyní zaručuje premiérské křeslo.

22; V Německu asi sto padesát migrantů osvobodilo svého přítele z rukou policie. Kvůli vážnosti hrozby byli policisté nuceni sundat zadrženému pouta, čehož dotyčný využil k útěku z místa události.

23; Soupeření s ropou. Rusko zvyšuje vývoz nesurovinového zboží. Loni vzrostl podíl nesurovinového segmentu ruského exportu o necelých 23%.

24; On není polský novinář, ale samozvanec, říká Puškov o Maciejczukovi. Ruský senátor uvítal rozhodnutí ruských úřadů zakázat polskému provokatérovi vstup do Ruska na příštích třicet let.

25; V Sýrii havarovala ruská stíhačka. Oba piloti zahynuli.

26; Sestru Naděždy Savčenko si pozvali na SBU. Samotná „hrdinka“ už 42. den drží hladovku.

27; Porošenko se pochlubil výživou vojáků ukrajinské armády. Tvrdí, že nová strava se nedá srovnat s tím, co jedli vojáci, kdy on sám absolvoval vojenskou službu.

28; Na Ukrajině chtějí přejmenovat dvě oblasti. Jedná se o iniciativu Ústavu národní paměti. Kvůli tomu musí Kyjev zavést příslušné změny do Ústavy země. Potřebný počet hlasů je prý už zajištěn.

29; Očití svědkové natočili okamžik havárie stíhačky Su-30 v Sýrii v provincii Latakíja.

30; Za slova „Zpět k Ukrajině“ každého prokleju. Jak žije bojující Lugansk? Jsme ochotni umírat za vítězství, říká jeden z členů domobrany. Jen bychom už chtěli vědět, jak to dopadne.

31; V Doněcké republice byl zadržen ukrajinský špión. O okolnostech a obviněních, která byla Ukrajinci sdělena, informuje ministerstvo státní bezpečnosti.

32; Aktivita průmyslu Ruska je na tříměsíčním maximu. Zpracovatelská odvětví ruského průmyslu zaznamenala v dubnu vyšší růst podnikatelské činnosti.

33; KLDR a Rusko postaví společně most přes společnou hranici. O společném projektu obou zemí informovalo ministerstvo pro rozvoj Východu.

34; Nadzvukové rakety Kinžal budou poprvé předvedeny světu na přehlídce Vítězství v Moskvě. Předtím ruský ministr obrany slíbil, že mechanizovaná kolona bude čítat více než 190 kusů té nejmodernější techniky.

35; V Německu byla zahájena výstavba „Severního proudu – 2“. Povolení od Švédska a Dánska na realizaci projektu sice ještě nemají, ale společnost „Nord Stream“ nepochybuje o úspěchu.

36; Ukrajinská armáda zaútočila na Zajcevo, když se děti chystaly do školy. Ukrajinští „hrdinové“ unášejí a odvážejí neznámo kam obyvatele okupovaných oblastí Donbasu.

37; Byly zveřejněny podrobnosti o havárii stíhačky Su-30 v Sýrii na základně Hmeimim. Stroj bude vyzdvižen ze Středozemního moře.

38; V Oděse přistál letoun s těžce zraněnými ukrajinskými vojáky. Čtyři vojáci jsou v kritickém stavu, říká pomocník karatelů, který sám sebe nazývá dobrovolníkem.

39; Rusko nekompromisně kontroluje plavidla plující do Mariupolu, hlásí Státní pohraniční služba Ukrajiny. Ukrajinský úřad si stěžuje na tvrdou politiku zadržování a prohlídek plavidel.

40; Na vojenských skladech v Balakleji se opět ozývají výbuchy. Místní obyvatelé u sedí na kufrech. K evakuaci ale zatím nedochází, potvrzuje poslanec Charkovské oblastní rady Dmitrij Bulach.

41; Putin vrátí Kudrina do úřadu, píší Financial Times. Vlivný list se odvolává na své zdroje a píše, že bývalý ministr financí získá vlivnou pozici.

42; NATO je zděšeno ruskou stíhačkou, píše National Interest. Su-27 zůstává nadále mimo jakoukoli konkurenci a je jedním z nejlepších vzorů vojenské letecké techniky.

43; Tajné služby USA chystají nový chemický útok v Sýrii, hlásí rozvědka. Operaci řídí bývalý ozbrojenec Islámského státu Mišan Idríz Al-Hamaš.

44; Sýrie – boj o černé zlato. Hlavním kolbištěm bojových akcí v Sýrii jsou ropná pole ve východních syrských provinciích.

45; Najem nadával Čečencům do nezletilých cizáků, říká advokát na otázku, proč byl poslanec zmlácen. Podle advokáta byla příčinou rvačky na Bessarabce provokace ze strany Mustafy Najema.

46; Majdanizace protestu v Arménii. Pro koho je to výhodné a čím to skončí? Příznaků majdanizace je více a vůbec to nevyvolává pěkné myšlenky.

47; Požár ve skladu munice v Balakleji. Policie uzavřela vstup do města. Vjezd do města Balakleja v Charkovské oblasti je uzavřen. Ven ale může kdokoli.

48; Generální štáb ukrajinské armády. Příslušník ukrajinské námořní pěchoty přešel během bojů na stranu Doněcké republiky. Tisková služba štábu trestní operace získala podrobnosti o zmizení příslušníka námořní pěchoty.

49; U Černigova hoří les. Na hašení požáru nedaleko městečka Gončarovskoje se podílí 138 lidí a 26 kusů techniky včetně letectva.

50; Rvačka se střelbou. V Kyjevě došlo k útoku na úředníky. Byl zraněn pracovník SBU. Neznámí pachatelé zaútočili na komisi městských úředníků a poté došlo i ke rvačce se střelbou.

51; Krymští pohraničníci informovali, proč jsou prověřována plavidla mířící na Ukrajinu. Úřad upřesnil, že ze strany majitelů plavidel nejsou v souvislosti s prověrkami, žádné námitky.

52; U Kyjeva příslušník ATO začal střílet na zastávce. Podle slov policistů bylo třeba k odzbrojení muže použít zbraň a varovný výstřel ze samopalu.

53; Putin odvolal pět generálů a dva prokurátory. Příslušný výnos byl zveřejněn na oficiálním portálu právních informací.

54; Proti Nesmrtelnému pluku v Kyjevě vyjdou neonacisté s portréty ozbrojenců z divize SS Galizien. Vůdce neonacistického uskupení „Bratrstvo“ Dmnitrij Korčinskij oznámil úmysl zorganizovat 8. a 9. května akci „Nesmrtelná divize“.

55; Ozbrojenec ATO, kterého zbili kladivem, vypověděl o podrobnostech útoku. Podle výpovědi zraněného může útok souviset s jeho účastí v trestní operaci.

56; Požár v Balakleji hasí už i letectvo a tanky. Požár v areálu muničního skladu v Balakleji v Charkovské oblasti hasí tanky, letadlo a vrtulník.

57; Piloty amerického letectva oslepili Číňané lasery, tvrdí Pentagon. Dana White prohlásila, že američtí letci byli v Džibuti vystaveni působení laserů a že za tím stojí čínští občané.

58; Ukrajina zastavila vyšetřování případu Manafort, aby nepoškodila vztahy s USA. Předtím se říkalo, e generální prokuratura Ukrajiny třikrát posílala do USA žádosti o vyslechnutí Paula Manaforta.

59; V ukrajinské armáda informovali, co se nyní děje na místě požáru v Balakleji. Personál, který se podílel na odminování areálu, byl kompletně evakuován.

60; Británie vytváří jednotnou frontu západních zemí proti Rusku a využije k tomu čtyři velké summity.

61; U Kyjeva hoří sklady. Už jsou i zranění. Svědkové poznamenávají, že zhruba za hodinu se požár podařilo lokalizovat. Hašení požáru ale pokračuje.

62; Ruské letectvo bombardovalo základny ozbrojenců koalice USA v Sýrii. Armádní zdroj informoval o podrobnostech operace.

63; Soud vynesl rozsudek nad obviněnými ze zpronevěry financí při výstavbě kosmodromu Vostočnyj. Důkazy shromážděné vyšetřovateli byli soudem uznány za dostatečné pro vynesení rozsudku.

64; V USA vyjmenovali hlavní přednosti nejnovější ruské stíhačky Su-57. Americký list The Drive podrobně rozebral technické charakteristiky polyfunkční stíhačky páté generace.

65; Trump je ochoten se setkat s Putinem, říká Bílý dům. Informace o možném setkání na nejvyšší úrovni se objevily po telefonickém rozhovoru obou prezidentů, který se konal 20. března.

66; Do prvního úderu. V USA informovali o slabých místech vojenského námořnictva. Vojáci amerického vojenského námořnictva začali opět studovat astronomickou navigaci.

67; Česká republika prodá Ukrajině staré sovětské zbraně. Soukromá česká společnost dodá na Ukrajinu opravená bojová vozidla pěchoty (BMP-1) a samohybné houfnice „Gvozdika“, které byly vyrobeny v Polsku.

68; Zeman prohlásil, že Novičok byl v České republice vyráběn. A bylo by pokrytecké se tvářit, že se nic takového nedělo, dodal český prezident.

69; Senátor McCain vyzval USA, aby zorganizovaly kybernetický útok proti Rusku. Americký senátor John McCain vyzval americké úřady, aby se vážně zabývaly možností uskutečnění kybernetického útoku na Rusko.

Zdroj: rusvesna.su

Zdroj: B. Weitingerová

 1,415 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat