Reklama

Jak se vám líbí?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

“Jak se vám líbí?“ Nádherná jiskřivá komedie napsaná zřejmě koncem roku 1599 nebo začátkem roku 1600 Williamem Shakespearem. Půvabné a úsměvné klasické dílo, které dokáže pobavit a vykouzlit úsměv na tváři diváka i v dnešní době. Jistě i dnes máme “k dispozici“ mnoho komedií, ale k pobavení lidí a k zasmání rozhodně nejsou. Předvádějí nám je dnes a denně naši politici (a nejen ti naši) a upřímně řečeno, jsou spíš k pláči či k politování angažovaných aktérů.

“Jak se vám líbí“ například to, že Zaorálek najednou zjistil, že “lidé žijí od výplaty k výplatě“ a že “nízké mzdy vedou k úpadku“? Kde žil tento pán do dneška, že si toho všiml teprve teď? Nebo se snaží líbivými hesly si vylepšit pošramocenou image? Nebo že by nám klepaly na dveře další volby? Ve vládních kruzích začíná asi foukat a politici se točí jako krouhvičky zleva doprava a naopak, hlavně aby je to neodfouklo od korýtek… A kupodivu najednou by měly být propláceny i první tři dny nemocenské, slibují se vyšší mzdy kantorům…sliby, řeči, kecy….klasika..

“Jak se vám líbí“ vznikající vládní partička ANOxČSSD z diktátem od strany, která má tolik “másla na hlavě“, že by mohla po celý rok zásobovat naši republiku a netrpěli bychom nedostatkem. A Bureš-Babiš jen kývá a slibuje hory doly, jen aby tu vládu konečně sestavil a všichni si mohli pěkně chrochtat blahem. A nějaké sliby voličům???…no co, už je přeci po volbách…

     

“Jak se vám líbí“ také například to, že vražda, podvod, loupež (tedy trestné činy) jsou po určitých letech promlčeny, ale dluhy a exekuce ne? Že prezident dá milost vrahovi, ale dlužníkům ne? Že exekutor má větší pravomoc než policie a že beze studu obere o majetek i “třetí osoby“, které s danou exekucí nemají nic společného?

“Jak se vám líbí“, že vychováváte své děti pro práci v montovnách typu Amazon, protože jinde uplatnění nenajdou? Že vy sami chodíte do práce za peníze, za které by v jiném státě EU nikdo nedělal? Že celý život si platíte sociální a zdravotní pojištění, abyste ve stáří živořili z almužny, kterou vám stát (možná) milostivě dá (bude-li na ni mít) a abyste se při závažném onemocnění dozvěděli, že vám zdravotní pojišťovna léčbu toho onemocnění neproplatí?

“Jak se vám líbí“ neustálé omezování, nařizování, zakazování, pokutování ať už ze strany našeho státu či ze strany EU? Běžní občané jsou víc a víc zatěžováni povinnostmi a odpovědností, ale vládní elita povinnosti vůči lidem nemá žádné, o odpovědnosti za jejich rozhodování nemluvě….

JAK BY SE VÁM LÍBILO…..vzít konečně rozum do hrsti a začít se zajímat, co a proč se kolem vás děje,…nenechat za sebe rozhodovat prospěcháře, spekulanty, lháře a užvaněná nemakačenka,… mít ve vedení státu zodpovědné lidi s přehledem a odbornými znalostmi, kteří budou schopni zajistit bezpečnost, ekonomickou stabilitu, hospodářskou soběstačnost, odpovídající sociální jistoty občanů a zdravé životní prostředí pro klidný život všech?

 1,575 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 738 zobrazení celkem,  266 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 739 zobrazení celkem,  267 zobrazení dnes

Číst více »