Reklama

Kdo je kdo? O tom, jak si v SPD představují přímou demokracii. A zase ruka v nočníku!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Blíží se volby. Lidé blázní. Mnozí ztrácejí i poslední zbytky rozumu. Pokud ho kdy měli nebo ho už neztratili dříve. A tak koukám a vidím dnes a denně množící se lavinu úplně přiblblých reklamních mott a sloganů ze všech stran.

Když zrovna nevidím toho kolaboranta a podvodníka Zaorálka hlásat na plakátu cosi o velkých platech, nebo pomatenou madam z ODS, jak hlásá, že nepatříme na východ, ale na západ, když přitom patříme do Čech, na Moravu a do Slezska nebo další protagonisty billboardů, před kterými si normální člověk jen odplivne jako před jasnou podvodnou lží a manipulací, plácne se mi před ksicht na každým kroku přiblblá a hloupá, navíc lživá reklama SPD a toho podvodníka Okamury, který slibuje a „blázni se radují.“

Jeden leták SPD blbější než druhý, trůní tomu ale heslo v názvu Přímá demokracie. Tak se ptám o čem to vlastně jako, že je v tom SPD s tou přímou demokracií, protože chování a program SPD neustále počítá s Parlamentem a volenými zástupci, prý lidu.

Tak malé vysvětlení pro fanatické fanoušky SPD, z nichž mnozí slyší na slovo Přímé demokracie.

  • Přímá demokracie

je plebiscit, tedy zákonodárná moc lidu. Pro „všeznalé“ voliče je to prosím to, že lid, občané schvalují volbu a zákony přímo, na základě návrhu pocházejícího z autority, kterou může být prezident, pověřená komise nebo tým legislativců nebo odborníků, vláda atd.

  • Nepřímá, zastupitelská demokracie

je parlamentní demokracie, kde lid volí zástupce do Parlamentu, na které přenáší právo zákonodárné tvorby a rozhodování.

  • Nepřímá, zastupitelská pseudo-demokracie

je parlamentní demokracie, kde lid volí zástupce do Parlamentu, z politických stran, což jsou zájmové menšinové skupiny, které se tím zmocní práva zákonodárné tvorby a rozhodování.

Takže sám název SPD “ Svoboda a přímá demokracie“ je poněkud pofidérní, když program a politika SPD počítá s existencí parlamentu naplněného zástupci politických stran, nikoliv lidu, podle pravidel zastupitelské pseudo-demokracie a pouze v některých případech, když Parlament z politických zástupců dovolí a odhlasuje, že lidu dovolí se k něčemu vyjádřit, nikoliv však zákonodárně schválit. Tuto pravomoc si ponechávají stále v roli politických zástupců v Parlamentu.

Jako přímý odkaz pomatenosti smyslů a pojmů a podvodného používání názvů a významu politické manipulace a oblbování voličů cituji autentický odkaz jednoho z aktivistů SPD o tom, jak oni chápou přímou demokracii a jak si představují……..

  • Ivan Riedel“ aktivista SPD praví:
    „Zástupci v parlamentu jsou voleni lidem v řádných svobodných volbách, a budou se lidu přímo zodpovídat, tak jako budou i tímto lidem přímo odvolatelní. Pseudo lid si možná ty. Lid tvoří politickou stranu, a tímto jí dává přímou zodpovědnost a možnost rozhodovat a řídit. Lid je politická strana. Jedno bez druhého nemůže existovat.“

Takže se usvědčují, že hlásají přímou demokracii, ale melou vlastně o zastupitelské demokracii. Je to jako s fanatickými pikarty, kteří ani neví, jaká názvosloví a význam se používají a platí.

Mimo jiné většina jejich frází je ruka v nočníku, protože ani podle současné Ústavy se u nás nejedná ani o demokratické ani o svobodné volby a politické strany jsou jen mafiánská hra, jak převzít moc lidu do svých menšinových rukou. A ty volby nejsou ani řádné, ani řádně prováděné.

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|15.9.2017|hlavní koordinátor a autor Občanského referenda | free public|

 7,989 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,277 zobrazení celkem,  1,136 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,233 zobrazení celkem,  628 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,278 zobrazení celkem,  1,137 zobrazení dnes

Číst více »