Reklama

Finanční správa a celníci na objednávku ministra financí zničili firmu, které se chtěl zmocnit.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

A přímo se nabízí srovnání s likvidací Republikánů v roce 1998. Posuďte sami po zhédnutí dvoudílného videa, které lze najít na:


V Přerově měla svůj sklad firma FAU. Precheza (součást Agrofertu) měla o tento sklad, v němž se přimíchávala biopaliva (která vyrábí Agrofert) do nafty a benzínu zájem. Jeho majitel, společnost FAU jej ale prodat nechtěla. A potom to již šlo ráz na ráz.
Pouhé dva měsíce poté, co se majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) stal ministrem financí se na FAU zaměřili celníci podléhající ministrovi financí. Jako první doměřili spotřební daň za minerální oleje. Soud se ale firmy zastal.
Finanční správa na základě smyšlených zajišťovacích příkazů celníků, urychleně obstavila majetek společnosti FAU. Úředníci po firmě FAU vymáhali DPH za jeden obchod hned dvakrát. Poprvé po ní chtěli jako po ručiteli 200 miliónů korun, které neodvedla zkrachovalá společnost Verami. Ve stejný den finanční správa vydala další příkazy tentokrát již na dalších 218 miliónů. Aneb jak během jednoho dne udělat z prosperující společnosti dlužníka se 418 miliony korun dluhů.
Následovala okamžitá exekuce a firma skončila v konkurzu.
Krajský soud v Ostravě ale nedávno potvrdil, že vyměření spotřební daně bylo nezákonné, protože ji FAU vůbec neměla platit. Výklad, kterým se daňové orgány snažily obhájit vymáhání spotřební daně, označil ostravský soud za absurdní. V dalším sporu tentýž soud tvrdě napadl finanční správu za nezákonné zajišťovací příkazy.
Finanční správa, celníci i Agrofert samozřejmě jedním dechem odmítají jakýkoliv zájem o společnost FAU či jakékoliv propojení. To dá rozum, když Agrofert, ministr financí, finanční správa a celníci jsou jedno a totéž, tak jaképak propojování.
Firma FAU zkrachovala a insolvenční správce nyní rozprodává její majetek. Prodávat se bude samozřejmě také přerovský sklad. Kdopak asi získá ten sklad, o který měl zájem Agrofert a který jeho podřízení, mimochodem jako státní úředníci placení z našich daní, tak ochotně a ve své pracovní době zlikvidovali? Že by to byl holding Agrofert?
Pokud jste dočetli až do konce a zhlédli dvě výše zmíněná videa jistě vám podobnost s likvidací Republikánů neušla. Jediný rozdíl je v tom, že likvidovaná firma přeci jenom našla zastání u soudů. Ty však bohužel v době naší likvidace ještě nebyly viz. Nejvyšší správní soud.

 1,717 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 1,097 zobrazení celkem,  625 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 1,098 zobrazení celkem,  626 zobrazení dnes

Číst více »