Reklama

STALO SE DNE 7.1.2017….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

1; V Chicagu bylo při novoročních přestřelkách zraněno přes 50 lidí. V hlavním městě státu Illinois Chicagu bylo za první čtyři dny roku 2017 při četných přestřelkách zraněno více než padesát lidí.

2; Putin se zúčastnil vánoční bohoslužby. Prezident Ruska Vladimir Putin přijel do Spasského chrámu ve svatojiřském klášteře Velikého Novgorodu.

3; Na Putinův pokyn: Rozvědka USA obvinila ruské hackery a RT z ovlivňování voleb. Vysoký stupeň důvěry v tato tvrzení vyjadřuje CIA a FBI, zatímco NSA tomu věří jen „mírně“.

4; Ruská vojenská skupina ve Středozemním moři může být kdykoli posílena, říká expert. Přitom stálé operativní uskupení ruské námořní flotily může být v kterýkoli okamžik posíleno o plavidla dalších ruských flotil.

5; Němečtí politici jsou rozhořčeni přesunem amerických tanků do Německa, píše Focus. Řada německých politiků vyjádřila svou nespokojenost ohledně příjezdu amerických tanků do německého přístavu Bremerhaven.

6; Herostratové a degeneráti. Jak dát zase dohromady Ukrajinu? Už tři roky na Ukrajině vládnou Herostratové a imbecilové, kteří necítí lidskou bolest a nerozlišují dobro a zlo, protože jsou šílení.

7; Trump připravuje útok na americkou rozvědku. Sám Donald Trump svým charakteristickým způsobem na Twitteru obvinil média z toho, že se pokoušejí z něho učinit nepřítele tajných služeb.

8; V Rusku se objeví první soukromá ženijní společnost. Na základě ruské DOSAAF (Svaz pro spolupráci s armádou) vzniká první inženýrská společnost pro výcvik ženistů.

9; Hrobaři Ukrajiny. Ještě budeme svědky krvavé a nelítostné bitvy frustrovaných obyčejných občanů o to, co z Ukrajiny zbude. Byl zveřejněn text zabývající se psychologickými aspekty rozpadu ukrajinské státnosti.

10; Bandera a Šuchevič. Jak „hrdinové“ bojovali za nezávislost Ukrajiny. Ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan vystoupil s iniciativou převozu ostatků (popela) Stěpana Bandery a dalších „hrdinů“ na Ukrajinu. Činnost OUN-UPA a „hrdinské činy“ nacionalistů v řadách SS a wehrmachtu byly zcela pominuty.

11; Republikáni víc důvěřují Putinovi než svým krajanům z demokratické strany, říká Obama. Měli bychom si připomenout, že jsme jeden tým, ve kterém Putin nehraje, rozčiluje se Obama.

12; Na Ukrajině budou muset vydat bankovku o hodnotě 1.000 hřiven. O příslušných plánech informoval náměstek šéfa Národní banky Ukrajiny Dmitrij Sologub.

13; V roce 2017 bude lépe, říká Putin. Po Vánoční bohoslužbě se prezident Ruska setkal s novgorodskými rybáři.

14; Porošenko si najal lobbisty v USA. Kyjev bude platit hochům z BGR Group 50 tisíc dolarů každý měsíc za to, aby v USA prosazovali zájmy Ukrajiny.

15; Když nemůžu být prezidentkou, tak alespoň starostkou. Clintonová se chce zúčastnit voleb starosty New Yorku. Bývalá státní tajemnice USA Hillary Clinton neztrácí naději, že se opět dostane k moci.

14; Pentagon odmítl zastavit lety bombardérů B-52 kvůli odlomenému motoru. „Motor se neulomil, ale došlo na něm k poruše a on sám sebe zlikvidoval“, uklidňoval veřejnost zástupce amerického letectva.

15; Vladimir Putin poblahopřál pravoslavným křesťanům k Vánocům. Prezident poznamenal, že vánoční dny obracejí Rusy k duchovním kořenům a tradicím.

16; WikiLeaks se vysmály zprávě americké rozvědky o „ruských hackerech“. Připomeňme, že 6. ledna rozvědka USA zveřejnila zprávu o „vměšování Moskvy“ do prezidentské kampaně.

17; Experti řekli, komu vzrostou mzdy v roce 2017. Specialisté vydávají celkově optimistickou prognózu vývoje situace na trhu práce v Rusku.

18; Demokraté si sami můžou za to, že je hackli, říká Trump. Trump zdůraznil, že republikány nikdo hacknout nedokázal.

19; Savčenková slíbila zveřejnit seznamy zajatců a nezvěstných vojáků ukrajinské armády. Jde o údaje, které Savčenková získala v Minsku a které sama dala dohromady.

20; O Vánoční noci ukrajinská armáda ostřelovala civilní obyvatelstvo u Novozaovska. O nočním ostřelování informovala Národní policie Doněcké republiky.

21; Nepřízeň počasí na Ukrajině způsobila přerušení dodávek elektřiny do sedmdesátí obcí. Bez elektřiny se ocitly obce v sedmi oblastech.

22; Šéfka RT po zveřejnění zprávy americké rozvědky připomněla Lavrovovy jasné definice. Konečně jsem pochopila celou tu drsnou pravdu z úst Sergeje Viktoroviče, poznamenala Margarita Simonjan. Narážela tím na jeho někdejší poznámku obsahující slovo „debilové“.

23; Africké kmeny zažalovaly Německo. Původní obyvatelé Namibie požadují od vlády Německa peníze za zavraždění desítek tisíc lidí.

24; Alec Baldwin imitoval Trumpa s čepičkou nesoucí nápis v lámané ruštině. Připomeňme, že hollywoodský herec hraje roli Trumpa v satirickém pořadu na televizní stanici NBC.

25; Experti dokázaly identifikovat ostatky 74 obětí havárie Tu-154. Kromě toho pracovníci soudního lékařství hledali stopy výbušnin.

26; Drahá CIA! Dané téma jsi nezvládla, píše šéfredaktorka RT o zprávě rozvědky USA. To, co jste napsali, je naprosté fiasko. V naší škole tajných služeb by vás za takhle lajdáckou práci trestali důtkami.

27; Strategické zásoby ukrajinské armády docházejí. V této souvislosti ukrajinská moc hledá zdroje pro doplnění zásob munice.

28; V Polsku mrazy zabily už deset lidí. V řadě regionů země klesla teplota pod minus 14 stupňů.

29; Nikomu nedovolíme ponižovat běloruský lid a stát, hřímá Lukašenko. To hlavní je klid a mír. Nebudeme-li pevní, skončíme jako náš soused.

30; Komplex Pancir-S byl uveden do bojové pohotovosti na Krymu. Informuje o tom tisková služba Jižního vojenského okruhu.

31; Turecko bude odebírat občanství teroristům a kritikům režimu. Už byla stanovena procedura mechanismu odebrání občanství.

32; V roce 2016 USA bombardovaly sedm zemí (Sýrie, Irák, Afghánistán, Libye, Jemen, Somálsko a Pákistán). Shozeno bylo více než 26 tisíc bomb. Největší počet leteckých úderů připadl na Sýrii a Irák.

33; Izrael omezil příspěvky do OSN kvůli rezoluci o palestinských zemích. Rezoluce zakazující osidlování palestinských území byla schválena Radou bezpečnosti OSN 23. prosince.

34; Strašlivý teroristický akt na severu provincie Aleppo. Kolem sta lidí bylo zabito nebo zraněno. V syrském městě Aazaz v provincii Aleppo vyletěl do vzduchu automobil nacpaný výbušninami.

35; V Německu obvinili „ruské hackery“ z útoku na servery OBSE. Německá média citují prohlášení šéfa německé kontrarozvědky Hanse-Georga Maaßena.

36; SBU je zděšena slibem Savčenkové, že zveřejní seznamy zajatců. Poradce šéfa SBU slibuje, že provede s poslankyní „vysvětlující práci“.

37; V Litvě byl stažen pořad „Uhádni melodii“ kvůli nacistickému pozdravu v živém vysílání. O incidentu byl informován generální ředitel stanice, který se rozhodl zastavit vysílání pořadu.

38; Vánoce za letu. Kosmonauti informovali Patriarchu o počasí na palubě a na kosmické stanici. Dnes Patriarcha Kirill poblahopřál ruským kosmonautům k Vánočním svátkům.

39; Váleční zločinci z ukrajinské armády. Byly zveřejněny další podklady pro pozdější stíhání velitelů ukrajinské armády, kteří vydávali zločinné rozkazy. Dříve nebo později budou voláni k odpovědnosti.

40; Trump učinil halasné prohlášení ohledně budoucích vzájemných vztahů s Ruskem. Ruská otázka jednoznačně zaujímá přední místo ve veřejných diskusích amerického establishmentu.

41; V Turecku byla zatčena skupina Čečenců, kteří se chtěli přidat k Islámskému státu v Sýrii. Podezřelí byli zadrženi ve městě Tartus v turecké provincii Mersin (dříve známé jako İçel).

42; Kvůli podezření z přípravy vraždy ruského velvyslance v Turecku bylo zatčeno už pět lidí. Čtyři z nich jsou policisté – kolegové Mevlüta Altıntaşe v orgánech tureckého ministerstva vnitra.

43; KLDR pohrozila Spojeným státům preventivním jaderným úderem. KLDR bude pokračovat v podstatném navyšování možností k uskutečnění preventivního úderu na USA a jejich spojence.

44; Teroristé z Islámského státu zlikvidovali na zemi dvě letadla syrského letectva v Deyr az Zauru. Byly zveřejněny záběry z likvidace dvou cvičných letounů L-39 Albatros naváděnou raketou.

45; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 44 nábojů a min. byly poškozeny čtyři obytné domy. Informace o zraněních a škodách se dosud upřesňují.

46; U Kyjeva vzteklí psi ukousali k smrti příslušníka ATO. Místní administrativa odmítla transportovat jeho tělo. Místní úředník a předseda místní rady odmítl pomáhat s odvozem těla oběti kvůli nedostatku financí.

47; Vojenský expert o havárii Tu-154. Je nepochybné, že letadlo se rozpadlo ještě před dopadem na hladinu. Svědčí o tom rozptyl trosek. Při dopadu celého letadla na hladinu by to nebylo možné.

48; Když jsou rodiče debilové… Bylo zveřejněno video, ze kterého vyplývá, jak pětileté Ukrajince už od útlého dětství vštěpují přímo satanskou nenávist vůči „Rusákům“ ve stylu Islámského státu. Je evidentní, že budoucnost Ukrajiny bude úplně jiná, ale dětí, které se staly rukojmími totálně vymaštěných rodičů, je člověku upřímně líto.

49; Novináři západních médií kritizovali zprávu americké rozvědky o „ruských hackerech“. Mnozí západní novináři věnující se Rusku kroutí hlavou nad zprávou americké rozvědky o „ruských hackerech“.

50; Deset horkých bodů pro rok 2017 – prognóza Foreign Policy. Americký časopis Foreign Policy zveřejnil svůj seznam deseti horkých bodů, ve kterých jsou pravděpodobné konflikty v roce 2017. Sýrie, Irák, Ukrajina, Afghánistán, Jemen, Turecko, Mexiko, černá Afrika (Čad, Niger, Burkina Faso, Pobřeží slonoviny, Kamerun), Kongo, Myanmar (Barma).

51; Ruské letectvo likviduje vojenské objekty a infrastrukturu Islámského státu u Palmýry. Hlavním cílem vojenského letectva jsou trasy dodávek nelegální ropy mezi východní částí provincie Homs a městem Rakká.

52; Děda Mráz s ručním protitankovým granátometem, zajíčci-rozvědčíci a diverzant šedý vlk jsou postavy z vánoční pohádky pro dospělé. Ministerstvo obrany Doněcké republiky vydalo video, ve kterém pohádkoví hrdinové zachraňují hračky určené pro děti z Donbasu před jejich ukradením diverzantem šedým vlkem.

53; Ukrajina zuří: V Doněcku otevřeli kavárnu na Stalinovu počest. Na reklamním štítu u vchodu je vyobrazen Stalin a heslo „Naše věc je správná, nepřítel bude zničen! Vítězství bude naše!“

Zdroj: rusvesna.su

(převzato od Boženy Weitingerové)

 1,670 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,657 zobrazení celkem,  1,149 zobrazení dnes

Číst více »