Reklama

Novodobá otroctví 1 – Novodobé nevolnictví aneb novodobý fašismus?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

“ Mafiím se nadarmo neříká chobotnice. Nemyslím medializovanou představu střílejícího vousáče ze samopalu, ale po přesném vzoru italské chobotnice, figurky v kravatách a ve státních postech.”

 

Vydáno samizdatem v roce 2003 – Novodobá otroctví

Kapitola 1
Novodobé nevolnictví aneb novodobý fašismus.


 

Úvodem je nutno uvést omluvu za použití četných vulgarismů v této knížce v rozličných příměrech. Prostě v některých situacích není vhodnějšího způsobu jak věrně a jadrně vyjádřit skutečné pohledy a pocity. Mnozí řeknou, že se vše dá říci i slušně a bez vulgarismů, ale budu oponovat. Proč by mělo být nezbytně nutné snažit se o dialog, vyjadřovat se slušně a v podstatě zaobaleně, když “ti druzí” Vás bohapustě zneužívají, okrádají a zotročují? Myslím, že způsob vyjádření je až to poslední, co je ve věci podstatné.
Stejně tak asi mnozí koukají na použití slova “současný fašismus” poněkud skepticky, možná mají pocit, že je to přehnané. Jenomže ono není. Obrázek na pozadí našeho vědomí při vyřčení slova fašismus je různorodý, třeba německý voják v klasické helmě wermachtu 3. Velkoněmecké říše. Ve skutečnosti je fašismus diktatura úředníků, politické moci, zájmových skupin, kartelů, lobbyistů, korporací a podobných mafií, kteří se zmocní státu a upraví si zákony občanského státu a právo k obrazu svému, k obrazu svých ekonomických a politických cílů a zneužívají je proti občanům.

Kdo jsme a co jsme?

Nacházíme se na třetí planetě sluneční soustavy pojmenované jako Země. Neobávejte se, nečtete vědecko-fantastický rodokaps, bohužel, jde o jasnou realitu. Na této naší planetě se vyvinul druh homo sapiens sapiens. Prostě člověk. Náš živočišný druh na planetě nepřežívá jako zvěř z tlapy do huby, s tím co uloví, což je jedinou zvířecí ekonomikou a majetkem, ale jako člověk, rozumem obdařen, dlouhodobě soustřeďuje a hromadí svůj nejen potravinový majetek a ten postupně směňuje za sousto z ruky do úst. Vykonává tedy vědomou a cílenou činnost a vytváří si své ekonomické prostředí k životu.
Z toho jednoduše vyplývá, že majetek, dále tomu budeme říkat ekonomické prostředí, je neoddělitelnou součástí člověka a jeho života. S touto naší neoddělitelnou součástí, ekonomickým prostředím žijeme, jednáme, pácháme, vymýšlíme a ztrácíme a v neposlední řadě, zrazujeme. Jednoduše bojujeme o toto ekonomické prostředí a jeho výdobytky, každý jak umí.
Někdo z nás je tupoň, který neumí počítat, někdo je vzdělaný a velmi dobře si sečte, že si ale kladivem urazí půlku těla, jiný je zručný, další umí od všeho trochu a všichni nějak přemýšlíme. Jsme však každý jiný a individuální, ale hlavně, což je podstatné, rodíme se svobodní. Omezení přicházejí až následně, zyyšují se zvyšují až je z toho fašismus, diktát těch, kteří Vám chtějí řídit život pomalu i na toaletě. A to by nebylo to nejhorší.

pokračování zítra … “ Kapitola 2 – Někteří jsou koumáci… „

Jindra Tichý st. |2003|2017|práva vyhrazena|

 

 2,081 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,817 zobrazení celkem,  1,309 zobrazení dnes

Číst více »