Reklama

Cena informací

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

V dnešní moderní době, kdy se na nás neustále ze všech stran vrhají novinky, informace a zprávy v neuvěřitelném množství, je mysl každého člověka podrobena obrovské zkoušce. Je potřeba zaměřit svou mysl na filtraci opravdu důležitých informací a udržení pozornosti na jednotlivé problémy.

Ze světa i domoviny k nám denně plynou stovky a tisíce novinových článků, informací zanedbatelné důležitosti (pro nás pro občany v reálném životě) a to pouze za jediným účelem.

Odvést pozornost a bagatelizovat důležitost radikálních změn a zásahů do skutečného hmatatelného světa kolem nás.

Ano, každý preferuje jiný druh informací. Někoho zajímá hlavně to, co kde jaká „hvězda“ způsobila za skandál, zatímco informace o krádežích ve státní správě ho nechávají chladným. Někdo se více zajímá o „hladovějící“ v Sýrii, než aby řešil katastrofální stav naší české sociální péče.

Musím si položit otázku, zda je to správné. Zda je dobré zahltit svou mysl řešením „cizích“ problémů, než se zajímat a skutečně odpovědně jednat v našich domácích záležitostech. Jak je možné že lidé nejsou schopni spojit své síly a skutečně ukázat že Česká republika neznamená jen bandu nenažraných politiků, kolaborantů a sociálních parazitů, ale i pracovité, slušné a rozumné lidi?

Neříkám, že máme být lhostejní ke světu, nebo se uzavírat do schránky, to rozhodně ne, ale je na čase začít rozlišovat, co je a co není podstatné řešit a jaké to má vedlejší dopady. Musíme nahlédnout pod roušku celého toho balastu, který je okolo nás účelně vytvářen, jen proto abychom byli rozptýlení a umožnili tak páchat nenapravitelné zlo na nás i našich dětech.

Proč již nejsou vyřešeny kauzy, které dlouhodobě poškodily naši vlast? Proč prokazatelní zločinci stále chodí po svobodě a vysmívají se slušným lidem do obličeje a ukrývají se za paragrafy zvrhlého právního systému, který sami vytvořili pro svou vlastní obhajobu? Chápu. že člověk zklamaný z toho, že se věci neřeší rychle a exemplárně, bude raději věnovat svou pozornost „banálním“ záležitostem.

 

Lidé, vezměte rozum do hrsti a zastavme to! Vím, že se může zdát nemožné opravit všechen ten bordel, ale každý z vás, každý, kdo odhodí slepecké brýle, může přiložit ruku k dílu a společně dokážeme naši zemi opět získat pro nás, pro občany.

Už se to blíží
odzvoní zvonec
a vašich lží
už bude konec,
Pak přijde den,
a kdy naši zem,
pro naše děti,
zpět dobudem…

 1,658 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat