Reklama

První pilíř pro šanci na úspěch a zlepšení našeho světa kolem je naučit se tomu, co se děje, rozumět.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

K zamyšlení může být vůle pro svou zemi, prostředí ve kterém žijeme a tím i pro rodinu a blízké, něco udělat. Proč?

Třeba proto, aby se nás děti nebo vnoučata nemohla třeba jednou zeptat a tati nebo dědo, co jste udělali pro to, aby nebyla válka nebo abychom nežili v tomto fašismu, který se nám tu plíží už desítky let v pozlátkovém hávu a který nás chce zotročit a očipovat?

Není to stejné, jako vytetovaná čísla na předloktí v koncentráku? Třeba proto, prý, aby nám mohli píchnout správný lék, najít nás, když omdlíme, nebo nás najít až nebudeme poslouchat, ne?

– První pilíř pro šanci na úspěch a zlepšení našeho světa kolem je naučit se tomu, co se děje, rozumět. Přestat se nechat ovlivňovat mediálními masážemi a propagandou zájmových skupin, ať už je to lobby právnické, bankovní, stavební, radniční, státní, mocenské nebo politické či otevřeně mafiánské. Mafie jsou ale všichni.

– Druhý pilíř pro šanci na úspěch, a to důležitý, je nazývat věci pravými jmény i kdyby to mělo být žargonem. Jakékoliv uhlazování nebo nenazývání věcí pravými jmény, vede ke zkreslování a tudíž k chybám v uvažování, plánování a následně chybám při skutcích a činech.

– Třetí pilíř pro šanci na úspěch je, aby byl každý silnou osobností v tom svém, čím je. Souvisí to s tradičními hodnotami, které s námi jdou od nepaměti. Být poctivý, zodpovědný, pravdomluvný. Dělat například věci pořádně nebo je raději nedělat. Truhlář musí být hrdý na svou kvalitní práci a být v tom osobností, kovář, zámečník, učitel, lékař, ti všichni a další od profesora až po uklízečku by měli býti hrdi na to, co jsou, na to, že umí, že dělají své pořádně a zodpovědně. Potom bude hrdý i policista a nenechá se koupit žádnou politickou mafií, hasič, lékař i voják. Každý, kdo něco umí, si to brání, umí si to bránit a pochopí, že to má jen díky tomu, že má zemi, ve které to své umění může uplatnit. Potom si ji také bude bránit.

– Čtvrtý pilíř je správný poměr hodnot, jak ekonomických, tak společenských. Je třeba si vážit osobností, které si to opravdu zaslouží, lidí co něco umí a je třeba odsuzovat lidi, kteří těží parazitně na druhých, je třeba nekompromisně trestat zločince a bránit oběti. Nikdo nenutí zločince zločiny páchat, je tedy na čase, aby zločinci nesli všechny, myslím opravdu všechny, důsledky svých činů.

– Pátým pilířem je nutnost chápat správně pojem stát. Stát je společnou obcí občanů, kterým má občanům sloužit, nikoliv si občany přivlastnit na základě závislosti nebo násilím podmanit či zotročit.

Jindřich Tichý st. |šéfredaktor|2.12.2014|free public | z archivu Má vlast |

 1,838 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,799 zobrazení celkem,  8 zobrazení dnes

Číst více »