Reklama

Lidé, jste nespokojeni, běžte k volbám – tahle věta je největším podvodem a lží demokracie….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

 Jste nespokojeni, běžte k volbám. Tahle věta je největším podvodem a lží demokracie. Demokracie má být totiž přímá a ne zastupitelská. Demokracie je principem vládnutí zvolené většiny. Demokracie má být přímá v možnosti hlasu každého občana.

Nejdemokratičtějším projevem demokracie je právě důraz na hlas občana, tedy formě, kdy si jsou všichni rovni ve volbě. Nikdo není víc a nikdo míň. Jediná možnost jak toho dosáhnout je referendum. Demokracie zastupitelská tvoří systém politických stran, systém kdy zvolení představitelé neplní sliby a zrazují voliče. Ten si pak uvědomuje, že jeho hlas není roven a brán vážně. Cítí se zrazen při uzavírání různých koalic, cítí se zrazen, když vidí, jaké se stávají kreatury z politiků, kteří vzcházejí z volby, která je postavená na zastupitelské demokracii, tedy voliče někdo zastupuje.

Referendum je nejspravedlivější volbou. Není nic jednoduššího, než po volebním období vzešlém z referenda uznat, tohle jsme si zvolili sami ve většinovém systému. Referendum je vládou rovnocenných občanů a ne vládou politických elit, zcela odtržených od vůle občanů.

 1,829 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,581 zobrazení celkem,  1,073 zobrazení dnes

Číst více »