Reklama

Agar II – Příběh psa – 2. den

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Tak pro ty, které příběh jednoho psa zajímá pár krátkých slov. Které to nezajímá, ať prominou, ale nemusí to číst a vyberou si nějaké jiné téma, v archivu je článků dost.

Prožili jsme první noc. Agar půlku noci prošmejdil, každou díru, koutek, skříň. Všechno si oňuchával a pak zalehl do pelechu. Na snad každé zakašlání a zvuk, který jsem vydal přišel zjistit, co se děje. Trochu je nastydlý, takže čůrá častěji. Třikrát si přišel říci o venčení, čumákem mne vzbudil a šli jsme. Páníček je línej oblékat, tak šel v trenýrkách. Trošku zima, no.

Ráno jsme vstali, šli se krátce vyvenčit potom zatopit, ranní kafe, znova vyvenčit a vyjeli jsme do obchodu v nedaleké Kondraci. Vlastně jsme jeli pro piškoty. A teď co, nechat Agara v autě nebo ho vzít sebou, co když nás do krámu nepustí. Výraz vyděšeného zvířátka, kam to páníček jde rozhodl, že jdeme spolu. Prodavačka nám dovolila jít dovnitř oba.

Protože je Agar tak strašně zlý, asi proto oňufal celý krám i prodavačku. Podotýkám, že je Agar od prvního okamžiku, co je u mne bez košíku.

No nic, koupili jsme piškoty, vrátili se domů, strašně se mu líbí koukat z okna při jízdě. A na větší procházku jsme se vypravili, jen jsme přiložili do kamen. Agar už nebyl tak odevzdaný a apatický, už si určoval místa svého zájmu a neustále oňuchával a očůrával kde co.

Jezevčík toulavý se nám na asi 4 metry pohnul od mostu, zavrčel a Agar zjevně koukal, proč si ta hračka nechce hrát. Marně jsem hledal tu agresivitu, říkám si jak to, že nejsi agresivní? Psi jsou pro něj novou záležitostí, takže nechápu, jak mohl napadat a prý zakusovat psy. Kočky snad, ale psy určitě ne.

Potom jsme šli k řece, našli stopu nutrie, do vody se nám nechtělo ani náhodou, vodu také zkoumal, jako když ji vidí poprvé v životě a zjevně neví, že v řece teče to samé, co dostává do misky. Prostě po 6 letech je jak štěně, které se nestačí rozkoukat.

Pak si řekl, že je toho poznávání na jeho hlavu dost, má o čem přemýšlet, nebo nemá, to je v podstatě jedno a spokojeně teď dohání to, co v noci proslídil.

 

A to je celé.

 

 

 

 1,888 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,678 zobrazení celkem,  956 zobrazení dnes

Číst více »