Reklama

Jak pracují tajné služby díl 5. – aneb … “Tajné služby ve vládě a parlamentu“.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jestli myslíte, že to funguje tak, že jednoho krásného dne přijdou pánové „v černém“, v levé ruce kufřík s miliony a v druhé pistoli a řeknou tak si vyber „Lojzo“, buď to uděláš po našem, nebo to uděláme po našem. Tak  to opravdu ne. To by byl hezký akční film s Bruce Willisem nebo někým podobným, ale opravdu ne.

Jak to pojmout. Téma velké a obsáhlé. Jak to pojmout do jednoho článku. To asi nejde. Snad v kostce souhrn logických a stručných informací? Čtenář si ale bude muset logicky dosadit mnohé proměnné, respektive obsazení různých hlavních rolí.

Většinou má tajná služba nějaké mocnosti nebo státu karty ve hře dlouhá desetiletí a v některých případech lze uvažovat i o tom, že práce pro tajné služby může být i dědičná, bez komplikací, klidně dvě i tři životní generace. Že ne? Není  třeba notářského potvrzení nebo lustrace. Sám fakt, že např. 1. republika podědila celou síť konfidentů po Rakousko-Uhersku. Není historicky známo, že by Masaryk a 1. republika provedli čistku a pozavírali by desetitisíce lidí, kteří byli konfidenty císař pána. Je zde otázka, nechala by nová 1. republika, těsně po vzniku republiky tyto lidi a zapomněla by na ně? Selský rozum říká, že nikoliv. Protože žádná čistka nebyla, jediná možnost je, že je začala používat také. A protože je obyčejně konfidentovi jedno, pro koho „pracuje“, tak jde jen o změnu zaměření.

Příkladem je i 2. světová válka. Síť Gestapa čerpala i z archívů české policie, když vytvářela sítě špiclů a je otázkou, co z rukou Československé rozvědky jim padlo do rukou. Nejspíš ne mnoho, ale určitě něco přece. Kromě toho, že měla tajná služba tehdejšího Německa již dobré desetiletí síť svých špionů nejen na nízké úrovni, ale i na vysoké politické i ekonomické úrovni.

A co naši slavní komunisté? Honba za nacistickými poklady plné archívů Gestapa a zlata je jen zástěrka. Archívy Gestapa byly a musely být nalezeny, protože komunistická STB je rovněž převzala a využívá jich do dnešních dnů. Jak? Jednoduše začala využívat jednotlivé osoby po Gestapu a postupem času začala využívat i jejich děti a děti jejich dětí. Zní to jako fráze. Ale co je na tom nelogické? Jestliže dedeček za mlada pamatoval císařpána a donášel, bylo mu za 2. světové války např. 50 roků a měl děti třeba 25-tileté.

Je základní dělení jak získat spolupracovníky. Jednak na základě kompromitujícího materiálu, prostě např. „rádi bychom s vámi spolupracovali, ale když nebudete chtít, nevadí, ale nedivte se, až se náhodou veřejnost dozví na titulní straně nějakého plátku, že děda, či tatík spolupracoval s tajnou policií… „. Druhou základní možností je spolupráce dobrovolná. To se prostě vysvětlí vzájemné výhody a nevýhody, kamarád dělá kamarády, firma vám začne najednou prosperovat, o zakázky není nouze. Samozřejmě jsou i jiné úplatky, jak získat věrnost prodejného donašeče, protože morálkou oni rozhodně netrpí.

Takže 3 generace a máme současnost. Není tak těžké část z těch generací vystopovat. Zmapujeme-li si navíc linii zájmů, dlouhodobých zájmů případných tajných služeb, ať východu nebo západu, případně dalších, i když dílčích, nemůže nám to domino nebo rovnice vyjít jinak, než odraz skutečného vývoje a postav, zejména, když zanechávají svou stopu tak zřetelnou.

Vzhledem k tomu, že politikové většinou nemívají vlastní vůli, tak nám vychází, že je to vůle někoho jiného. Tedy můžeme říci, že malá část politiků, většinou těch významných a s vlivem je vychována, veden a řízena, větší část politiků se tou menší částí dá zblbnout a poskokují jak je potřebné, aniž by tušili či věděli, že slouží úplně jiným silám a cílům, než se domnívají. Stádní chování politických stran, jejich zástupců a do parlamentu zvolených poslanců je rovněž veřejně známé a jejich činy, spíše důsledky také. Tedy cizí zájmy vyhrávají.

A jak ta v podstatě sabotáž národní a státní suverenity vypadá v praxi? Neříkejte, že to nevíte. Nebyl to snad Havel, kdo jako to stádo ovcí přesvědčil veřejnost, že soudci mají být nezávislí? Úpravy zákonů, změny zákonů, nové zákony udělaly takový galimatyáš, že kdo by si všiml kosmetických změn, které zrály 10 let i více let, aby se ona problematika potkala v praxi a teprve se ukázalo, že slovo názavislost soudů je vlastně vytvoření soudní mafie, státu ve státě, který dnes nepodléhá nikomu a ničemu, zejména ne Ústavě. Prezident sice jmenuje soudce, ale nemůže ho odvolat. A kdo ho může odvolat? Správní soud. Jenže ten nepodléhá nikomu. Takže soudní mafie. Doživotně. Že by to Havel a jeho celá banda nevěděli? Možná toho nebyli ani schopni, plnili tak dlouho přece zpravodajské úkoly nejen STB, ale i dalších spolupracujících tajných služeb, Německa a Francie, že se v tom až ani nevyznali?

Takže čert, aby se v tom vyznal? Ne, s odstupem času vše do sebe zapadá. Nezávislost soudů, rozbourání průmyslu, obchodu, vyvlastnění za babku nadnárodním kapitálem, zejména rozbourání armády a zrušení vojenské základní služby. A máme tu impotentní stát, kterému nezbývá se zbytkem armády jít do Nato, vždyť je to tak krásná organizace a tak krásně humanitárně bombarduje třeba srbská města na ochranu muslimských dealerů drog.

Ne, že by Varšavské smlouvy nebylo dost. Ale bavíme se tu o suverenitě státu, případně jeho závislosti a politické i mocenské impotenci. Aby toho nebylo dost, ti samí lidé nám schválí třeba volební zákon jako šitý na míru, aby za další, nebylo možné dosáhnout 2/3 ústavní většiny parlamentu a pro změnu to změnit k lepšímu. A stačí hrát jen roli na pseudo-demokracii, hlavně, aby nikdo neuhrál 2/3 většinu, protože i agenti tajných služeb v politice se umí zbláznit a utrhnout z kontroly. Záměrná taktika, aby nikdo nevyhrál nikdy rozhodující většinou křesla v Parlamentu, je potom o tom jak celá desetiletí ovládat celé národy. Nic na tom není, je to jednoduché jako facka.

A kdo tu hru škatulata hýbejte se v zájmu cizích mocností a zájmů hraje? V podstatě všechny politické ovce, jen většinou to ani netuší. Je to hra na dlouhá leta, pomaluje zraje ale tím není úplně neviditelná. Že ne? Přiznejte si, kdo se aktivně zabývá analytikou celé Evropy stále a v rozsahu hodnocení nejméně za dobu 40 roků? V podstatě jen tajné služby. Takže není div. V neposlední řadě, to přece působí tak konspiračně, že to ani není možné, co? Ale opravdu to není tak složité, zejména když 1/3 národa jsou blbci, 1/3 ignoranti a 1/3 národa v tom vlaku jede a žije z toho, co jim mafie tajných a mocenských zájmů pustí do kapsy.

Je to systém koordinace systému, říká se tomu operativní projekty, operativní plány, operativní kombinace a zná to pojem i operativní provokace. Kdo ví, co to znamená?

To bude asi nespíš nějakej blázen, co to píše, ne?

Schválně, zahrajeme si hru, bude to také sranda, statistická sranda o českých ovcích a homo sapiens sapiens? Kdo to aspoň dočte, prosím udělejte aspoň tečku v komentáři, potom porovnáme počet čtenářů a počet komentářů? A nebojte se, vážně nechci získat emaily aspoň těch, co to aspoň dočetli :-)

 

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|15.12.2016|free public|

 

 1,882 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,617 zobrazení celkem,  1,109 zobrazení dnes

Číst více »