Reklama

01 – Hnus jménem Exekuce v České republice … Něco je špatně, chtělo by to opravit

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jedním z hnusů v České republice jsou exekuce. Dnes jsou již statisíce rodin postiženy a sraženy na kolena na okraji společnosti i za ní. Tisíce rodin se rozpadlo, tisíce dětí žijí jako žebráci.  Ne, tak to dále nejde. Konec nadávání, návrhy jak to celé opravit. Je třeba skončit s vládami všelijakých mafií.

Toto je první z návrhů nového občanského hnutí Občanské referendum.

01 – Hnus jménem Exekuce v České republice … Něco je špatně, chtělo by to opravit

Exekuce a jejich výkon v České republice podle současných zákonů se dá jednoznačně nazvat “ Hnus“, který vytlačuje občany až na pokraj společnosti, mnohdy i za ní. Soubor zločinů, které zákonodárné sbory pod řízením politických mafií na občanech spáchaly je neomluvitelný. Exekuce a právní normy, které schválily parlamentní mafie a krátkozrací tupci, neustále schvalující nové a nové zákony jsou jedním z nich.

Nebudeme brečet a stěžovat si. Víme v jakém marastu žijeme. Víme, že tisíce rodin jsou v zoufalém stavu. Chceme to opravit. Nejde nám ani o kosmetické změny, chceme opravit celý stát. Od Ústavy  a její vymahatelnosti, aby skutečně bránila občany a nikoliv mafie, až po zákony a podmínky k životu. A je toho tolik, co je třeba opravit. Způsob, jakým opravit všechen marast a hnus současných životních podmínek, je vytvořit novou Ústavu, nové zákony a zrušit vše, co ta mafie napáchala.

Tedy k exekucím ….

Hledali jsme způsob, cestu, jak to vše vyřešit. Hlavní úkol byl zachovat občanům práva, která by je nesrazila na kolena a zachovala existenční důstojnost podle pravidla “ Nejdříve lidé, jejich rodiny a děti, potom teprve peníze“.

Vyřešili jsme to návrhem občanského účtu, chráněného Ústavou, na který by nesměl sáhnout nikdo jiný než občan a stát. Účelem tohoto občanského účtu by byly platby daní občana na účet státu a pozor, zásadní změna, platby od státu  k občanovi, který by měl občanovi měsíčně vracet přeplatky na daních, opět pozor, a zisk státního rozpočtu.

Při tvorbě nových zákonů do Ústavy počítáme zásadně s tím, že stát musí mít kladný rozpočet, tedy přebytek, který by se měl vrátit 50% do státní rezervy a 50% rovným dílem občanům, každému na jeho občanský účet.

Občanský účet by měl být Ústavou chráněn, s tím, že nikdo jiný s ním nesmí disponovat, než občan a stát a jen a pouze pro platbu daní a vrácení přebytků. Přebírání závazků třetích osob by bylo Ústavou přísně zakázáno a porušení Ústavy by bylo trestné.

Výhodou je možnost občana na tento svůj občanský účet vložit vklad ve výši existenčního minima, který by měl být v poměru k současnému stavu 35.000,- Kč celkovou opravou zákonů, ekonomiky a státního hospodaření a tím by měl být srovnán s evropskými státy na srovnatelnou úroveň. Rozumějme tomu tak, že každý občan by měl minimální příjem, důchod nebo sociální dávky v této výši státem garantované. Podstatné je, že se nejedná o rozdávání na dluh po vzoru šílených a populistických socialistů. Jedná se o zdroje ze zisků a nikoliv na úkor firem, podniků ani daní. Ale o tom, až v příštích dílech.

Toto řešení si nezbytně nutně a pochopitelně vyžaduje celkové opravy mnoha věcí, jako je vrácení České národní banky státu a občanům, odstřižení penězovodů cestou ČNB, jak to je dnes, stabilizací koruny. Prostě nastavení podmínek pro 21. století bez politických a bankovních mafií. Podstatné je i to, že bez války, která hrozí.

Zdroje pro tuto úpravu nejsou inflačního charakteru, ale zhodnocením státního majetku občanů a zamezení úniků, které jdou dnes, zjednodušeně řečeno, banksterům. Je třeba si představit úplně nové podmínky z čistého stolu, nezatížením starých přežitých zvyklostí a způsobu uvažovaní.

Novou Ústavou se řeší i ziskovost státního rozpočtu aktivní činností státu a jeho výdělku a přesměrování výdělků státu zpět občanům. Základní propočty udávají čísla, a nyní nebuďte občané překvapeni, že za podmínek navržených by stát vracel výrazně více občanům, než občané zaplatí na daně.

Toto řešení nezvyšuje tedy zadluženost státu a tím i občanů. Je ze zisků. Občan tedy řádnou účastí na státu bude spoluvydělávat na činnosti státu přímou cestou, bez spekulantů a penězovodů. Spoluvýdělek by měl být vyšší než daně, tedy v podstatě občanské podíly nebo dividendy, něco jako občanský plat, o kterém jste již ze světa určitě slyšeli.

První navrhované vlaštovky navrhovaných občanských platů jsou na úkor státních rozpočtů do dluhu a prohlubování závislosti státu, ekonomiky a občanů na bankovních penězovodech. Tedy opět dluh.

(Pro ty, co to neví, některé státy již projednávali návrhy a formu občanského platu, tedy stabilní příjem občana od státu, jenže na úkor záporné části státního rozpočtu, tedy dluh, který by zase občané museli zaplatit).

Náš návrh, občanský podíl, je bez bank, penězovodů a je  přímým podílem na zisku. Nevytváří tudíž dluhovou past, splňuje příjem občana z podílu na státu a nevytváří dluh jako občanský plat.

Připomínky, komentáře a návrhy zasílejte na adreso koordinačního centra. V rubrice Koordinační centrum najdete kontakty…..

odkaz zde …  Koordinační centrum – 18.12.2016

Připomínám, že vítáme každého, kdo se chce přidat do týmu občanského hnutí Občanské referendum

 2,009 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,570 zobrazení celkem,  1,758 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 5,571 zobrazení celkem,  1,759 zobrazení dnes

Číst více »