Reklama

Jak pracují tajné služby díl 3. – aneb … Jak poznáte tajné služby na internetu“.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Toto je zvláštní kapitola, protože nepojednává o technickém způsobu práce tajných služeb, ale o psychologickém. A upřesněme si opět, že to není diskuse o tajné službě alá James Bond nebo o tajné službě některého státu. Je to o jakémkoliv psychologickém působení kohokoliv, zdůrazňuji kohokoliv, kdo s vámi chce nebo potřebuje manipulovat, ovlivnit vás s jiným skrytým úmyslem. Zejména politickým.

Čím je člověk naivnější, neznalý nebo zavírá oči před realitou, tím je manipulovatelnější. Rozdělme si to do několika skupin, úrovní ….

  • ovlivňování skupiny lidí jen se základními nebo žádnými znalostmi o věci

pro tuto skupinu platí cokoliv, co zaujme, získá jakýmkoliv způsobem sympatie, sounáležitost chvilkovou i dlouhodobou, kdy se lidí nepozastaví nad tím, kdo jim to píše a za jakým účelem. Prostě co je zatím. A nemusí jít o psaní, mohou a bývají to řečníci do mikrofonů od televizí, novin až po pouliční mluvčí. Ten, kdo je za tím většinou využívá témata, na která lidé slyší díky své sociální situaci, osobním bolestem a problémům nebo jsou lidem z jakéhokoliv důvodu sympatická.

  • skupina lidí s průměrnými znalostmi o věci

Pro tuto kategorii čtenářů, diváků, účastníků demonstrací platí totéž co v předchozím bodu, jen s tím, že se počítá s vyššími znalostmi posluchačů, kteří už dokáží částečně rozlišovat. Jsou  předkládány informace, protože nic než informační válka to není, které lze nějak podložit, částečně nebo i velmi dobře připravenými podpůrnými informacemi jinde. Toho využívá jak mainstream, tedy vládnoucí elita u moci, tak i jiné zájmové skupiny jako je opozice nebo rodící se nové zájmové skupiny. Nehledejme v tom žádnou upřímnost, i kdyby se to tvářilo sebelépe, vždy je to cílený záměr, protože někdo někde potřebuje s výsledky manipulace pracovat. A to platí i pro případy, kdy s tím pracuje někdo, kdosi třeba i s čistými úmysly. Vše je to o informacích. Získání vašich sympatii je klíčové. Platilo to vždy a bude to platit stále. Tento fakt neznamená nic negativního ani nic pozitivního. Prostě je to fakt, na vás je, abyste uměli odfiltroval jedinou věc, morální hodnotu sdělované informace a uměli si přiřadit do jedné škatulky, je to bílé, pravda, tedy programátorsky (true) nebo je to jen zneužitá pravda nebo je to lež, manipulace, účelová masáž mozků, tedy programátorsky (false).

Samotné informace nic neznamenají, ale protože informace s cílem ovlivnit skupinu lidí využívá výsledku manipulace, následky vašeho rozhodování jsou potom prakticky využity tak, že jsou zcela fatálně materialistické. Pokud bylo skutečně informační ovlivňování bílé, přímé důsledky mají tento reálný dopad. Bylo-li informační ovlivňování černé, mají dopad negativní, záporný, společensky škodlivý. Není to o odposlechu, sledování, je to o manipulaci a člověk na konci je to, s čím se manipuluje, ovlivňuje a to, co je žádáno tím, kdo se manipulace dopouští. V podstatě je celá informační válka jeden velký podvod ať už jde o dobrý či zlý úmysl. Jediné, co tomu můžete položit do cesty je vaše přirozená inteligence, klidně i selský rozum a schopnost rozlišovat, pochopit o co jde. Ignorovat to neznamená od toho utéci, i s touto variantou ignorantů mediálních masáží manipulace počítá, protože vás vytlačí z té části obyvatel, kteří potom manipulátorům do karet vidí a nedají jim svůj hlas. Ano, pokud by měla demokracie fungovat, znamená to být aktivně myslící tvor, který si na vše co manipulátoři vymyslí, dokáží udělat kvalifikovaný, nebo jinak řečeno rozumný názor.

Nemyslete si, že vyhrajete, když to vše budete přehlížet, budete sice ignorovat toto vše, ale u voleb, pokud k nim půjdete vás přinutí nakonec dát hlas někomu, koho připravili jako vedlejší cestu právě pro vás. Pokud nepůjdete k volbám, zase jim dáte hlas v podobě toho, že nepřekážíte, nebráníte se a uděláte jim prostor pro jejich manipulaci, od maličkostí až po světovládu.

  • skupina lidí s širokými znalostmi o věci

skupinu se širokými znalostmi máme také, manipulace nežerou, mají svůj názor, většinou i hlubokým podstatám rozumí, jenže stagnují ve své vzdělanosti ve svém vlastním názoru ale nejsou aktivní. I tito lidé jsou manipulátory zneužití, protože nakonec se musí zapojit do systému a nechávají manipulátorům volný prostor. Ti inteligentní, co chápou a snaží se s tím něco dělat, jsou potom koupeni, zaměstnáni, jsou jim nabídnuty zakázky, postavení a ti co chápou a koupit se nenechají, jsou povětšinou odříznuti od zakázek, vyrobí se jim kontroly, pokuty, rozbijí jim rodiny, firmy, podniky nebo je poškodí v zaměstnání, udělají z nich blázny a tlaky manipulátoři dokáží tak veliké, že se i mnozí zblázní, rezignují nebo spáchají sebevraždy.

  •  skupina lidí, kteří k mediálním prostředkům a sociálním sítím utíkají utopit své starosti, vybrečet se

Tato skupina lidí je nejvíce manipulovatelná, protože dává najevo sama o sobě, jak smýšlí, na jaké úrovni smýšlí a této skupině nejlépe manipulátoři předhodí systém chleba a hry, nechají je vyfňukat a tím nejjednoduším způsobem si takové skupiny lidí zmapují, nakrmí je tím nejjednoduším způsobem tím, co chtějí slyšet, omezí jejich životní návyky na nesmysl typu like a palce nahoru nebo dolů. A lidé jsou ve škatulce, kterou nasměrují kam chtějí. Dokonce dovolí, aby se sdružovali v rádoby revolučních skupinách a skupinkách, jen se postarají, aby žádné  ta skupinka nepřerostla povolenou velikost, která  by mohla něco klíčového ohrozit. Buď ji přímo řídí nasazení vůdci, kterým se jinak profesionálně říká rezident, nebo v takových skupinkách odporu působí lidé, kteří hlídají, aby se vlna chápání a odporu nedostala do kritické meze a ti buď hnutí odporu zdiskreditují, přivedou vedoucí takových skupin k nesmyslným krokům, případně takové skupiny rozloží. A naivní dav lidí tleská a lajkuje těm největším křiklounům, co vyvolávají hesla líbivá a populární, aniž by ti lidé tušili, že ty vůdce dlouho dopředu, roky někdo připravoval právě k takovým účelům. Potom jde vše do ztracena. Zklamaní lidé, věřící těm nejslyšitelnějším vůdcům, potom zabrečí, že se opět koná zrada.

Má to typické znaky, které se dají rozpoznat. Nepodceňujte nepřítele, myslí, plánuje a má na to nástroje, které vy lidé určení k manipulaci nemáte. Vymyslí to na roky dopředu. Mafie, jak ji nazývám, ať je to kdo je to, plánuje skutečně na dlouho dopředu. Media, schopnosti, dostatek výkoných týmů lidí mají k dispozici, jsou schopni analyzovat, předvídat vývoj a na roky vám vymyslet rádoby nového revolučního vůdce, který vystřídá ty profláknuté ksichty z minula. Typický příklad je Havel, STB jej připravovala roky, naplánovala celý vývoj společenského dění u nás a 20 let trvalo, než dostatečné množství lidí prokouklo, o co šlo, o jeden velký podvod. Myslíte, že to manipulátoři zapomněli, jak se to dělá? Nikoliv. Tak si dejte jeden velký pozor, nebo až vaše děti teprve někdy jednou zjistí, jak to vlastně bylo, je a snad dále nebude. Ale v podstatě bude.

Já bych se třeba ptal, proč jistého člověka, který vykazuje pro každého psychologa  všechny znaky hlouposti, egocentrismu,  materialismu, ambicionismu, narcismu a amorálních základů osobnosti, ona mafiánská mainstreamová média a televize několik dlouhých let ukazovala jako neškodnou tvář v televizích u hloupých talk-show, moderování cestovního ruchu a populárních pořadů o ničem, potom jej jakoby vykopla z top postavení a pomalu mu začala dělat reklamu jako pouličního vůdce? Viděli jste někdy opakovaně mafiánskými médii ukazovat snad jiné poslance, kteří také kritizují špínu našeho světa a státu? Proč zrovna tohoto jednoho? Já bych se ptal, nepřipravují nám tady na dlouhé roky dopředu kohosi, kdo má lidi v podstatě opět podvést jako Havel, obětují pár starých politických ksichtů a dlouhá léta připravovaný ksicht může zasednout, dokonce z vůle lidu, řečeno s nadsázkou? Já bych se zeptal, jak to ten pro mne mafií připravovaný náhradník chce vše zařídit, to co slibuje. Pokud se nebudete ptát, jste nejspíše obětí dlouhodobé cílené manipulace. A buď budete koukat a myslet, a to co nosíte na krku používat, nebo jděte rovnou k notáři, podepište prohlášení, jsem dobrovolným otrokem, dělejte si co chcete a ten můj hlas si tam hoďte sami.

  • skupina lidí, kteří hledají prostor, kde mohou ventilovat slušně i sprostě svou nespokojenost, aby si ulevili nebo je to baví

Tato skupina je bohužel velmi početná, protože ani nechtějí přemýšlet, ani nechtějí nic řešit, žijí si na všech stupních životní úrovně a ignorují svět kolem, stačí jim k životu nadávat, vyplivat ze sebe co jim straší v jinak společensky prázdné hlavě. Nepochopili, že nadávat nestačí, nepřijede žádný bílý rytíř, který za ně vše vyřídí a zařídí, stačí jim alibisticky hodit lístek do volební urny, potažmo ani nehodit, podle toho jak jim které ANO podprahově sáhne do toho ničeho, co v té hlavě mají a nechají se sebou orat. Těmto lidem se může říkat klidně pluh na sračky, ve kterým žijeme a mafie s nimi orá prostředí k manipulaci.

Jsou mezi touto skupinou lidé rezignovaní, nechtějí už ani nadávat, rezignují opět na různých stupních společenského uplatnění, nechtějí o tom všem špinavém ani slyšet, hlavně že přežijí, nebo smířeni s místem ve společnosti, na kterém stojí. Někteří to dokonce kompenzují pejsky, kočičkami, kytičkami.

Důsledky jsou fatální, plošný úpadek společnosti, vzdělání, samostatného uvažování a neustále se zvětšující manipulovatelnost. Ztráty osobností, charakterů, morálních hodnot, dekadence, prostě starověký Řím v moderním obrazu. Co rodiče sami neumí, nemají a ztratili, své děti nenaučí a nic nepředají dál.

Tak jen houšť.

A samozřejmě platí, že i toto je popisovaná manipulace s vědomím druhých. Bezesporu. Má svůj úmysl, má svůj cíl a sledovaný záměr.

 

Jindra Tichý st.  |šéfredaktor|12.12.2016|free public|

 2,343 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 592 zobrazení celkem,  120 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 593 zobrazení celkem,  121 zobrazení dnes

Číst více »