Reklama

Tradiční rodina a děti a budoucnosti

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Je doba, která nabízí každý den proud zpráv, informací a záludných aktivit našich zastupitelů a tak sdílíme jak blbci vše, komentujeme mnohdy velmi agresivním způsobem, máme hodně návrhů jak to zrušit. 

Jedním z takových informací je i školství, zvláště pak zatřiďování jakési genderové politiky do výuky. 

A tak nastává okamžik, kdy se rodiče, učitelé a neziskovky, které “chrání” rodinu ozývají,  či vybraní politici bouří, a poukazují na to, že výuka není v souladu s tradiční rodinou.

A já se ptám. Co je to tradiční rodina, z jakého principu vychází, jak historicky byla tvořena?

Máma, táta, děti. Jenže to je jen jedna stránka věci. 

Z historického hlediska byla po tisíciletí rodina vždy taková, jakou ji chtěli elity.

Za dob faraonů – měla žena stejná práva jako muž? Byla tradiční rodina považována za základ státu nebo se stala místem, kde vyrůstali noví otroci či poddaní? Muži makali na polích, ženy se staraly o děti – a děti mnohdy musely pracovat nebo …. byly zneužívány jinak.

Vzpomínám si na jednu knížku – je už staršího data, ale při čtení mi i v tom dětství mrazilo.

 Děti Zuzany Čenkové a pak i pohádky, které sice jsou mnohdy se šťastným koncem, ale vycházejí ze skutečných událostí té doby, ve které byla tato pohádka napsána. 

Víte, která to je? (ono jich je více, ale snad v českých vodách najdeme autory, kteří dokonce psali na toto téma básně.)

Tradiční rodina v minulosti také byla v nacistickém Německu – táta pracuje, máma je doma a stará se o rodinu – pracovat vdaná žena nesmí a musí splňovat kritéria, která “říše” udává. 

V socialismu to bylo podobné s malou obměnou – muž a žena sezdáni byli upřednostněni, dokonce když mladá žena ve věku 21 nebyla vdaná, byla nazývána „stará panna“.

Pokud se posuneme  v historii do let 90. – sňatek se už nepovažuje za důležitý, žít na hromádce – střídat partnery, mít děti s každým jiným, některé ženy se živí prostitucí, muži, kteří dětí zplodili se jaksi ztratili.

A co jiné národy – jak to mají s rodinou – ženou, mužem dětmi? Nebo náboženství? 

A my teď bušíme na školská zařízení, na výuku a školní vychování. Ano, není to dobře, spoustu věcí je špatně, ale tradiční rodina také není tím, co bychom měli řešit. 

Člověk musí řešit podstatu kde je vlastně ten začátek   –  matriarchát a patriarchát. Zkuste si sami projít dějiny, podívat se jak na tom v každé té etapě byla žena a muž či dítě a napište, kterou tu tradiční rodinu vlastně myslíte.

A to, že ve školách předkládají dětem třeba pro dnešní pohled nesmysly a ideologii, nemusí mít na děti jen nepatrný dopad, ale může to mít i své „výhody“, pokud my – rodiče budeme s dětmi mluvit, tříbit jim myšlení, ukazovat, co je v životě důležité a potřebné. Neuklízejme jim pořád cestu a naučme je myslet logicky, kriticky a hlavně lidsky. Děti zkrátka dělají to, co dospělí. Jsou zrcadly nás dospělých a co se od nás nenaučí, to umět – alespoň do určitého věku, nebudou.

Trochu pár úryvků z knihy tak plačtivé:

“Zuzana Čeňková je takový šťastný chudák. Vyprovodila právě do nového, krásného domova svého Paľka a teď stojí na náměstí před výklady plnými šatů, bot a jídla . ..

Odchází z obchodu- objemný balík si svázala do ubrusu. Jenom ten ubrus jí zůstal z celé bývalé domácnosti v hájovně. Ostatní věci jí rozprodali věřitelé, sotva pochovala muže.  Bylo zapotřebí zaplatit dluhy za doktora  i za pohřeb. Zachránila jen ten jeden ubrus a trochu neprodejných hadrů. To je všechno.

Policajt hlásí příchod potulné ženy, která nabízela na náměstí na prodej děti. Přivedl jí i se zbožím .

Já s nimi neobchoduji, já je nabízíme zadarmo, zachránit je chci. Když to neudělám, zahynou mi zimou a hladem. …

“Budoucnost však už nebude tak krutá. V budoucnu svrhne pracující lid nespravedlivý kapitalistický řád a vybudujeme si socialistické společenské zřízení, a v tom už nebudou trpět nevinné děti. “ – konec vybraných pasáží).

(Děti Zuzany Čenkovej! – Fraňo Kráľ)

ROD-in-a

Nejsou jen knížky o dětech k „výchově“, jsou i jiná místa, která vidět nechcete.

Hana Wilczková

Poslanec OP

Řešení má Občanský parlament:

více na https://referendum-csr.cz/

 23,293 zobrazení celkem,  44 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat