Reklama

Vlastenčení…

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který docela přesně a vlastně nadčasově vystihuje prakticky celou dnešní „vlasteneckou“ scénu „bojující“ proti nynějšímu vládnoucímu systému. Jde o citát Karla Havlíčka Borovského, českého spisovatele, novináře, básníka a politika žijícího v období Rakouského císařství mezi lety 1821-1856. Všimněte si, že byl vyřčen, napsán, před cca dvěma sty lety a na dnešní dobu sedí, jak se lidově říká, jako prdel na hrnec. Posuďte sami!

„Byl by již čas, aby nám to naše vlastenčení ráčilo konečně z úst vjeti do rukou a do těla, abychom totiž více z lásky pro svůj národ jednali, než o této lásce mluvili, neboť pro samé probuzování k vlastenectví zapomínáme na vzdělávání národa.“

Všichni víte, kolik je dnes uskupení, hnutí, stran a facebookových skupin, které mají vlastenectví plnou pusu, stránky na sociálních sítích se jen hemží proslovy mesiášů a jejich fanoušků či přívrženců. Kolik z jejich slibů bylo za tu dobu splněno? Žádný! V čem se liší od politiků vládních stran? Ti taky přeci před volbami slibovali a kde jsou jejich sliby dnes? V propadlišti dějin!

Další „vlastence“ najdeme na náměstích, kde si pro lepší atmosféru ještě zabubnují do kastrůlků, pak se rozejdou vykřičení a spokojení, kolik toho dnes udělali pro svobodu a lepší zítřky. Po cestě domů se zastaví na BIG MAC a plni vlasteneckého opojení večer ulehnou do postelí. Mají splněno!!!

Kolik už takových skupin a skupinek bylo, je a kolik jich ještě bude? Nespočítáme je!

Máte pocit, že za více jak dva roky bouření a vztekání se na náměstích a Facebooku se něco změnilo? Ne nezměnilo!

Vládnoucí systém si jede dál a dál podle scénáře a obyčejný občan, ve většině případů si to ani neuvědomující, hlouběji a hlouběji propadá do krize a bude se propadat tak dlouho, až narazí na úplné dno. Vládnoucí garnitura předpokládá, že až tam budeme, myslím na tom dně, nebudeme mít sílu už vstát a něco se svým životem udělat. I toto může nastat!

Tak proč tomu nepředejít? Proč se nestát jeden každý z nás zodpovědným a místo prázdných slov a účastí na zinscenovaných představeních na náměstích (protože to není nic jiného), začít skutečně, systematicky jít proti tomu systému, který nás všechny žene k pádu z útesu, odkud už nemusí být návratu?

A co proto udělat? Přidat se k Občanskému parlamentu, který vznikl na základě vyhlášení a provedení občanských voleb, je postaven na současné platné Ústavě ČR a právech občanů ČR, dle zákona č. 1/1993 Sb., článku 2 a na zákonu č. 2/1993 Sb., Základní listině práv a svobod, zejména na článku 23.

My, občané, v Občanském parlamentu máme to, co jinde nemají a mít nikdy nemohou!

Víme, že je třeba:

VĚDĚT, CO CHCEME! MÍT PLÁN! TEN PLÁN, ZREALIZOVAT!

OBČANSKÝ PARLAMENT (obcansky-parlament.info)

Yvona Zouharová, Předseda Personálního výboru a poslanec OP

 25,115 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat