Reklama

Jen tak při pátku….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Po sobotním nočním vichru, který se prohnal naším městem a který vyvrátil nespočet vzrostlých stromů, bylo druhý den večer, i později v noci, mnoho lidí nervózních…postávali na balkonech anebo se dívali z oken. Proč? No, protože nám to tady zase začalo docela silně foukat…ale naštěstí z toho nic hrozného nebylo.

Místo zvuku budíku mne probudil zvuk motorových pil a vůně čerstvě pořezaného dřeva, která je vlastně velmi příjemná….ale když si představíte, co jí předcházelo, tak vás ani ta vůně příliš nepotěší. Pracovníci technických služeb začali likvidovat ony spadlé stromy a zřejmě na tom budou pracovat několik dní, než to vše dají do pořádku. Pak naběhnou děvčata s košťaty, aby zametly cesty a chodníky, protože jehličí a listí je prakticky všude. 

Až se všechno uklidí, hlína se srovná, možná i přibydou nějaké nové stromky mezi panelovými domy a možná taky ne. Už jsem vyslechla pár názorů, že tam byly ty stromy na houby a že byla jen otázka času, kdy se něco stane.

Nesdílím tento názor, ty stromy plnily svůj účel, dávaly kyslík, stín a pod nimi se udržovala i půdní vlhkost. Většina z nich zde byla déle jak 50 let. Možná snad jen při výsadbě měli LIDÉ více přemýšlet a zvolit vhodnější druhy….a zrovna tohle mi tak nějak hodilo myšlenku do hlavy, že je to jako mezi občany (voliči) a těmi, kteří jsou nám strkáni pod nos, abychom jim dali hlas a právo o nás rozhodovat.

CO se týče stromů, všichni víme, že ten či onen druh by tu vůbec být neměl, ale přesto jsme je zde my lidé sami vysadili. Není to vlastně naprosto stejné? Spousta občanů (voličů) křičí, že ti, co o nás rozhodují, jsou k ničemu a nemají právo o nás rozhodovat….ale kdo je do té vlády „vysadil“?

Navíc lidičky….těch stromů je spousta druhů, skutečně můžeme mezi nimi zvolit ty nejvhodnější, ale můžeme to samé aplikovat na ty, jež nám jsou při volbách předkládáni? Máme vůbec možnost říct NE, tomu a tomu já nedávám mandát, aby za mne řešil, byť tu sebemenší banalitu?

Co je to vlastně to mít volbu? Přeci naše právo říci ANO anebo NE, CHCI anebo NECHCI. Máme tu možnost? Ve zmanipulovaných „uznávaných“ státních volbách tuto možnost se svobodně rozhodnout nemáme. Ale jak je to vlastně možné, že ji nemáme? Protože jsme jim na tu jejich hru přistoupili a uvěřili jim, že to myslí dobře! Kolik volebních slibů bylo splněno? Já si nemohu žádný vybavit….vy ano?

Tady lidé taky zasadili ty stromy v dobré víře, ale zřejmě u toho příliš nepřemýšleli, možná dali na rady někoho „chytřejšího“ a nechali se „zmanipulovat“….stejně jak se nechávají manipulovat předvolebními sliby kdejaké strany či jedince.

A co tak mít možnost skutečné volby? Možnost říci ANO, ale také mít šanci vyjádřit své NE. No neříkejte, že by se nám to nelíbilo…..

A víte, že existují volby, kde přesně takovou možnost svobodně se rozhodnout máme? Že nevíte? Ráda vám povím, ve kterých volbách tuto možnost máme…..jsou to PRŮBĚŽNÉ OBČANSKÉ VOLBY. A kohože to v těch volbách volíme? No přeci sami sebe….žádné politiky, žádné strany či hnutí, kterým jde jen a jen o jejich prospěch a zisk. O nás, občany, jim nejde, ani co by se mi za nehet vešlo.

Zajímá vás, do jakéže „instituce“ se může dostat občan, který je volen v takovýchto volbách?

Nevíte?

Tak já vám to prozradím…..

Jde o OBČANSKÝ PARLAMENT!

Když nám může vládnout a rozhodovat o nás bez nás pár zaprodanců, kteří naši zemi ženou k zániku, proč bychom si o sobě a o tom jakými pravidly a zákony se chceme řídit, nemohli rozhodovat my sami? Jsme snad hloupější než oni? Nemyslím si! Vždyť je mezi námi mnoho odborníků ale i laiků, kteří už dnes vidí, co vše je zde špatně. Občanský parlament je cesta, jak můžeme uchovat naši zemi, naši VLAST, pro budoucí generace!!!

Více informací naleznete v odkazu pod článkem.

Předseda Personálního výboru a poslanec Občanského parlamentu

Yvona Zouharová

OBČANSKÝ PARLAMENT (obcansky-parlament.info)

 16,160 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat