Reklama

Hambáč denně na talíři….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Toto téma je pro někoho nezajímavé, ale začnu příběhem, kterého jsem byla součástí a pak k tomu přidám pár zajímavých informací o rychlém „foodu“ – ať již je to hambáč, hot dog, či pizza.

Byla doba, kdy jsem se dvěma kamarádkami vytvořily projekt pro zdravější svačinky. Znáte to, když hledáte inspirace, znalosti, informace, tak se dostanete do míst, o kterých jen víte, že existují a že se tam připravují ty šťavnaté, křupavé a lahodné pochoutky – hamburgery, cheesburgery, hot wings, salátky a dobrůtky. No prostě jsem byla na exkurzi v „mekáči“.

Před vchodem do zákulisí všech těch dobrot na nás čekal pan majitel franchizy. Usměvavý, hezky oblečený a dobře naladěný. Na tu exkurzi jsme byli 4 – já, 2 malí kluci a jeden „vystajlovaný“ mladý muž. Vstoupili jsme do království housek, mletého masa, dresingů, zeleniny a krabic plných „polotovarů“. Byla jsem zvědavá, jak takový „mekáčový“ šrumec funguje a tak byly i otázky. Všude samí usměvaví mladí lidé, čisto, procesy fungovaly na vteřinu přesně. Vše klapalo dle směrnic, nastavených úkonů a čase. Úzký a strohý prostor kuchyně – výrobny – fungoval jak hodinky. Vyhnout se grilu, připravit housky, dosypat hranolky, nastavit míchání. Rutina pro ty, kteří si přivydělávali ke studiu a nebo pro zaměstnance, kteří – jak jsem se později dozvěděla – rotují dle potřeby provozu. Takže po čase se naučí vše, co je potřebné. To mě celkem fascinovalo, neboť souhra a spolupráce tady měla opravdu velkou důležitost. Obsloužit zákazníka do max. 5 minut je obdivuhodné a zároveň k zamyšlení. Opravdu jsem si říkala, že jsou to šikovní, rychlí a pohodoví lidé a že ta práce má pro ně asi smysl. Pak přišly i otázky. Nejen ode mě, ale hlavně od těch malých kluků, které udivovalo vše, co se kolem nich dělo. Jedna otázka mě dostala: U housek, které jsou připravovány pro hamburgery, a kdy pan majitel vysvětlil, že každý komponent se dováží odtud, kde je ta kvalita nejlepší, se jeden z nich zeptal, jestli všechny housky mají stejný počet těch zrníček, které na každé housce jsou. Pan majitel v klidu (no viděla jsem ty koutky úsměvu) odpověděl, že každá houska má stejnou gramáž a že ta zrníčka asi budou u každé housky stejná. Zkrátka, i ten hamburger má přesná pravidla, která se musí dodržet, než dostanete ten hamburger do té krásné krabičky nebo na kampaňový tácek. Jídlo je to levné, dostupné, snadno se připravuje a dobře chutná.

Jenže – mají i zdravotní rizika. Rizika, která mají vliv na psychiku i fungování našeho mozku. A tady ten příběh je trochu jiný. Máme na výběr tolik dobrot. Na každém celém patře obchodních center jsou restaurace nabízející plno lákadel, pro každého něco. Zvykli jsem si chodit do nich – šetří čas, možná mají i sociální výhodu – setkávání s přáteli. (znáte to, reklamy lákají děti, teenagery, rodiče, i ty nejstarší).

Jenže výživa strádá. Vysoce zpracované potraviny zahrnuje jídlo z více ingrediencí, které bychom doma vůbec nepoužili. (proces UPF) – masově vyráběné chleby, sušenky, dorty, cereálie, pečivo, párky, hamburgery. tyto vysoce zpracované potraviny se méně kazí , jsou levnější, a snadno se připravují (hotovky, rychlovky, mražené menu). A největšími konzumenty jsou – děti. Zde pak chybí ty správné živiny nejen pro mozek, ale svaly, nervový systém, imunita se snižuje, zvyšuje se riziko depresí, snížení intelektu, kognitivní deficit u dětí, jejich matky jsou závislé na těchto fast foodech. Z výzkumu již dnes víme, že již po týdnu konzumace vysoce zpracovaných potravin lze měřit škody napáchané na mozku.

Škody je mnohem více, vyšlo by to na celou knihu (ostatně taky jsou na pultech). Ale hlavně je tu jeden další parametr – stále se zvyšující nemocnost dětí již v ranném věku a jejich následné řešení. No hádejte čím? ADHD , obezita, alergie – léky a léčebné přípravky. Potravinářské společnosti nejprve vytvořily výživový problém a nyní ho mají řešit farmaceutické společnosti. Prostě – ruka ruku myje. Utrácí se na obou stranách a lidé jako by neviděli, neslyšeli, nechápali.

Tak už chápete?

Hana Wilczková

Poslanec OP – Zdravotní výbor

 13,960 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat