Reklama

Bílý gladiól

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Máte rádi květiny? Já velmi. Mám ráda jejich barvu, vůni i vzhled, pro jejich velkou rozmanitost. Ráda si ozdobím svůj domov a za dobu, kdy si dávám květiny do váz, tak zjišťuji, že i když je ustřihnete a dáte do vázy, mají květiny stále svůj život. Nejvíc v tom vynikají cibuloviny.

Tulipány, hyacinty na jaře a v tomto období se dostává na scénu gladiól. Ony všechny ve váze ještě vyrostou a pohybují se, po celou dobu se točí za světlem. Takže ráno se koukají jiným směrem než odpoledne. Když vypijí vodu z vázy, tak sice zvadnou, ale když zastřihnete stonek a doplníte vodu, zase se napijí a pokračují ve vzpřímené podobě až do odkvětu.

Letos jsem měla tu skvělou příležitost se dostat ke gladiólu, který vyrostl na poli. Svým nákupům říkám, že jedu na lov a vždy jsem zvědavá, co přinesu domů, o to víc mám radost, když natrefím na nějakou zvláštnost, za velmi rozumnou cenu. Takovou nádheru, sílu a něžnost v bílé barvě, jsem ještě nezažila. Dovršila to cena jednoho stonku za 10,- Kč. Ono totiž v létě, když je v přírodě tolik květin, se velmi špatně prodávají řezané květiny a tím může jít jejich cena dolů. Ta síla rostliny byla v tom, že u každého květu byl i malý bratříček, tedy další výhon s květy. Co jsem si nejvíc užívala, že i přes vysoké teploty tohoto týdne 36°C, kvete už celý týden a ještě nějaký den vydrží. Užijte si tu nádheru se mnou. Vím, na obrázku to nikdy není tak ono jako ve skutečnosti, ale přeci jenom si to zkuste aspoň představit a spočítat kolik květů postupně dokvétá.

Obrázek je při nákupu. Jsem moc zvědavá kolik dní ještě vydrží.  

Jitka Horáková

poslanec OP

 13,414 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Tradice, opice?

Když je teda ten Mikuláš, zítra. Marně očekávám nějaké ty

 7,682 zobrazení celkem,  1,174 zobrazení dnes

Číst více »