Reklama

Bílý gladiól

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Máte rádi květiny? Já velmi. Mám ráda jejich barvu, vůni i vzhled, pro jejich velkou rozmanitost. Ráda si ozdobím svůj domov a za dobu, kdy si dávám květiny do váz, tak zjišťuji, že i když je ustřihnete a dáte do vázy, mají květiny stále svůj život. Nejvíc v tom vynikají cibuloviny.

Tulipány, hyacinty na jaře a v tomto období se dostává na scénu gladiól. Ony všechny ve váze ještě vyrostou a pohybují se, po celou dobu se točí za světlem. Takže ráno se koukají jiným směrem než odpoledne. Když vypijí vodu z vázy, tak sice zvadnou, ale když zastřihnete stonek a doplníte vodu, zase se napijí a pokračují ve vzpřímené podobě až do odkvětu.

Letos jsem měla tu skvělou příležitost se dostat ke gladiólu, který vyrostl na poli. Svým nákupům říkám, že jedu na lov a vždy jsem zvědavá, co přinesu domů, o to víc mám radost, když natrefím na nějakou zvláštnost, za velmi rozumnou cenu. Takovou nádheru, sílu a něžnost v bílé barvě, jsem ještě nezažila. Dovršila to cena jednoho stonku za 10,- Kč. Ono totiž v létě, když je v přírodě tolik květin, se velmi špatně prodávají řezané květiny a tím může jít jejich cena dolů. Ta síla rostliny byla v tom, že u každého květu byl i malý bratříček, tedy další výhon s květy. Co jsem si nejvíc užívala, že i přes vysoké teploty tohoto týdne 36°C, kvete už celý týden a ještě nějaký den vydrží. Užijte si tu nádheru se mnou. Vím, na obrázku to nikdy není tak ono jako ve skutečnosti, ale přeci jenom si to zkuste aspoň představit a spočítat kolik květů postupně dokvétá.

Obrázek je při nákupu. Jsem moc zvědavá kolik dní ještě vydrží.  

Jitka Horáková

poslanec OP

 13,482 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat