Reklama

Absurdní čas nebo další šachový tah?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vždy jsem si myslela, že absurdity mohou být jen v duchu recese, srandiček, kolegiálních vtípků – ale tato doba mě neustále překvapuje.

Tak například: nařízení, jak máme topit, koupat se, mýt nádobí, splachovat, jak nám budou kontrolovat topení a za porušení pokuta až 200tis. (tady mě zajímá, kdo topí na 24 stupeň Celsia – to už musí být nějaký blázen nebo občan afrického kontinentu, který i v létě nosí čepku).

A dále – 26.9. 2022 tu máme summit o green dealu (generální partnery je skupina ČEZ, komerční banka a Shell – a vstupenka pro veřejný sektor bude stát 8900,- Kč). Témata jsou jasná a důležitá. Zde si opět lobbisté a „vrchnost“ dá jeden skvělý večírek a připraví nám občanům bezva chlebíček.

A další perlička: protože se někomu nelíbí, že důchodce se ještě dneska trochu uživí, tak výše průměrného důchodu v České republice má v budoucnu klesnout o 20 až 30 procent, zejména pokud lidé nevydrží pracovat do státem stanoveného důchodového věku. A prý je vhodné si spořit v nějakém tom penzijním fondu, který nakonec stejně rozkradou. Vždyť to tu už jednou bylo a vůbec se to nezdařilo. No a tak přemýšlím – a to dost fest – jak je to myšleno s tím zajištěním vlastního bydlení?

A tak bych mohla nakrásně pokračovat, stačí si jen denní zprávy narolovat. A když si to dáte trochu dohromady a do řady, tak vám z toho vyjdou pěkné bludy a nepravdy. Je to jen takový malý šachový tah, jak občany na malou chvíli odlákat. Odlákat od mnohem větších průšvihů a nakonec jim je navléknout do dalších popruhů. A víte, co se s tím dá udělat?

Nechat se podrobit, poslouchat jejich nápady, připravovat se oklikou na změny energetické?

Ne, je třeba zastavit to celé! – Rukou občanskou. Ne na náměstích, ale v Občanském parlamentu. Jen tam můžeme společně porazit ty absurdity a ukončit tu nekonečnou šachovou hru. Výhrou pro občany.

www.obcanske-referendum.cz

www.obcansky-parlament.info

Hana Wilczková

poslanec Občanského parlamentu

 18,763 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat