Reklama

Občanský parlament připravuje revizi exekucí

AUTOR PŘÍSPĚVKU

,,Milostivé léto“, novela zákona č. 286/2021 Sb. nabídla v loňském roce občanům možnost vyřešit si exekuce. Tato akce zastavila 42 tisíc exekucí pro 15 tisíc lidí. Tato čísla se mohou ještě mírně zvýšit. Některé žádosti jsou ještě v jednání.

Milostivé léto mělo dvě podmínky: Tou první bylo, že se musí jednat o dluh, který je vymáhán soudním exekutorem. Nutností pak ještě bylo, že dluh navíc vznikl u některé ze státních institucí. Jde tedy pouze o peníze, které občan dluží státu, městu nebo obci, např. za nájemné v obecním bytě anebo za poplatky za svoz komunálního odpadu.

Částka za svoz odpadu jistě není tak závratná. Dovedu si ale představit, že většinou se jedná o částky vyšší a tady vidím důvod proč tuto možnost využilo poměrně málo lidí. Bylo nutné najednou uhradit jistinu – vlastní dluh v plné výši. (plus poplatek exekutorovi 750 Kč)

Z minulosti:

Z dílny politických mafií pod různými lobbistickými záminkami postupně vznikaly právní normy a úpravy ve vztahu k exekucím, exekutorům v takovém bezohledném stavu, že to ve světě nemá obdobu.

Zákony schválily politické mafie, realizaci exekucí provádějí členové právnické a estébácké mafie.

Exekuční právní stav se dá definovat jako zločinné spiknutí určité skupiny lidí, kteří nastavením právních zvyklostí a zákonů sledují jisté záměry, jak celkového stavu zneužít pro své zájmy.

Destrukční exekuční právo a exekuční mafie uplatňují státem chráněné vydírání občanů, zákonem
chráněné lichvy a vyrábějí nesplatitelné dluhy. Využívají k tomu nedostatečné ekonomické a právní
gramotnosti občanů, nedostatku finančních prostředků k základním životním potřebám a
ekonomické slabosti občanů cíleným podbízením se k zadlužení, kdy je předem zřejmé, že dojde
k dluhu a takovému navýšení za úroky, úroky z úroků, poplatky, pokuty a exekuční náklady včetně
soudních výloh, že je celkový stav doživotně nesplatitelný a taková činnost je zjevně zákonem
chráněná lichva a nemravnost.

Z budoucnosti:

Občanský parlament, který vznikl v září 2021 v souladu se zákonem z Nezávislých občanských voleb připravuje potřebné legislativní kroky k opravě státu.

Ekonomická reforma je hlavním pilířem těchto změn. Následuje stabilizace měny a převod České národní banky do rukou občanů – státu.

A dalším důležitým krokem je také revize exekucí, vznik Exekučního revizního fondu, který společně s dalšími nástroji, bude umět napravit tento tristní stav a plošně vyřešit situaci občanů, kteří se často nacházejí v bezvýchodné situaci. Jedná se cca. o 750 000 občanů a 4,5 milionů exekucí. Dluhová spirála se ale dotýká celých rodin. Mnozí z nich tuto situaci neunesli.

Občanský parlament má řešení, jak těmto lidem pomoci jednou pro vždy.

Poslechněte si speciální středeční vysílání Občanského pořadu ,,60 minut s Občanským parlamentem“ od 20.hodin na toto téma na: www.referendum-csr.cz/radio

Další informace o Očanském parlamentu na: www.obcansky-parlament.info

Redaktorka Občanského týdeníku a poslanec Občanského parlamentu

Mariana Velčovská

4.4.2022

 11,895 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat