Reklama

Necháme průmysl utopit?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Během dvou měsíců očekává šéf strojírenského holdingu na jihu Čech propady ve výrobě.

,,Sehnat hliník, železo nebo papír je výrazně složitější a lockdown v Číně znovu zbrzdí produkci čipů“, vyjmenovává špatné zprávy.

Dodavatelské kanály celkově ještě zhoršila válka na Ukrajině. A tahounu domácího průmyslu, automobilovému sektoru, slábne dech. Výroba osobních aut v zemi v prvním čtvrtletí klesla o bezmála 20 procent. To je velký problém nejen pro samotné automobilky, ale také pro firmy, které pro ně dodávají součástky.

Objem výrobních nákladů zvýšil průměrně o 25%.

,,Mix vysokých úroků a drahé energie je pro české firmy fatální“ říká bankéř. Některým firmám se při vysokých cenách energií už dnes nevyplatí vyrábět nebo musí razantně zvyšovat ceny svých výrobků. Problémy tuzemského hospodářství se ale plně projeví až v příštím roce.

Například u chemické výroby je úplně jasná přímá úměra mezi růstem cen energií a růstem cen hnojiv. A hnojiva zase mají vliv na výrobu potravin a zdražování potravin“.

Bývalý šéf Pražké plynárenské a.s. očekává úplný výpadek dodávek plynu, což by pro české firmy mělo fatální důsledek…

Je očekáván nárůst insolvencí.

,,Evropská unie se stala výrobcem nebezpečných ideologií, které neberou v potaz skutečnost. Není pravda, že produkce podporované Evropskou unií jsou více ekologické. Bio, GMO Free, z farmy na vidličku, to jsou pro životní prostředí negativní modely, protože vyžadují více půdy a zakazují lepší technologie. Investovali jsme v České republice, protože dělala vždy velmi pragmatická rozhodnutí co se týká energií, měny, zemědělství, imigrace. Dnes si děláme starosti, protože i Česká republika začala následovat ideologie Bruselu, například v zemědělství. Česká republika se musí vrátit k tomu být opět sama sebou“ řekl v rozhovoru Roberto Brazzale, prezident skupiny Brazzale.

Nicméně v současné době je trend diametrálně odlišný a Česká republika se stále víc propadá pod řízení jednotné politiky, průmyslu a hospodaření v EU. Udržitelnost, Grean deal a další…

V souvislosti se Společným zemědělským plánem se zemědělci dostávají do hlubokých problémů.

Budeme dál přihlížet, jak se ,,řítíme do propasti“ nebo se vzpamatujeme včas, dokud ještě máme co zachraňovat?

OBČANSKÝ PARLAMENT už od září 2021 pracuje na přípravě potřebné legislativy a zákonů. Ve 24 programových bodech nastiňuje podobu připravovaných reforem k záchraně suverenity a soběstačnosti České republiky a k zajištění důstojných podmínek k životu všem řádným občanům. Staňte se členem Občanského parlamentu – poslancem a podílejte se na opravě státu. Co si neuděláme sami, to mít nebudeme!

Z programového bodu (13) Obnova průmyslu:

  • Je třeba vrátit těžký, střední i lehký průmysl do českých rukou s jasnou podporou státu i státními zakázkami.
  • průmyslová soběstačnost
  • zdroje všech potřebných surovin
  • zpracování surovin
  • výroba a servis technologií
  • vývoj nových technologií
  • vývoj a výroba vlastních zbrojních technologií
  • Fond národní obnovy poskytne potřebné zdroje
  • Vláda ČR musí vytvořit potřebné mezinárodní smluvní vztahy a podmínky pro zajištění dostatku strategických surovin v dlouhodobém horizontu.
  • stabilní kvalitní vztahy s Ruskem jako zásadním světovým držitelem surovin

poslanec Občanského parlamentu

Mariana Velčovská

29.4.2022

www.obcansky-parlament.info

www.referendum-csr.cz/radio/program-op

 12,743 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat