Reklama

BOTY NEBO BANÁN?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

( pro přemýšlivé hlavičky) – původní pointa je trochu upravena pro účely jedné skvělé myšlenky.

Jeden můj známý chodí už několik let do jednoho obchodu pro banány, ale najednou potřeboval boty. Takže se rozhodl, že v tom svém krámě si ty boty koupí. Požádal prodavačku o boty. Ta mu slušně řekla, že je v obchodě s banány a že tady žádné boty koupit nelze. Svůj požadavek zopakoval několikrát, pokaždé mu prodavačka odpověděla, že je v obchodě s banány a že zde skutečně žádné boty nejsou. A tak si začal stěžovat na prodavačku, následně na zásobování, na kvalitu banánů, na dodací termíny, na uspořádání prodejny, na cenu. Pokaždé, když přišel do toho svého obchodu s banány, měl zase a opět nový problém. Zatím ho nikdo v tom obchodě s banány nevyřešil.

Až jednou, asi tak nějak omylem, vstoupil do vedlejšího obchodu s botami. Zde slušně požádal prodavačku o velikost, barvu, druh a značku. Byl výborně obsloužen a odcházel velmi spokojen.  A tak si myslel, že dostál svého požadavku. Jenže si tak nějak nevšiml, že otevřel jiné dveře. Dveře, kde našel skutečně to, co potřeboval. Bez zloby, hádání, rychle a kvalitně.

A tak to máme v tom našem současném společenském životě. Hulákáme občas v obchodech s banány a vlastně chceme boty. Co kdybychom zapnuli trochu ty hlavičky, pozvedli nosíky a pořádně se rozhlédli, do kterého obchodu vlastně vstupujeme a co doopravdy chceme.

A tak je to i s Občanským parlamentem. Každý den se lidé snaží chodit tam, kde očekávají něco, co pořád nemají, hledají ty své boty, ale pořád jsou v obchodě s těmi banány. Až konečně uvidí, že jsou otevřené velké dveře jednoho obrovského obchoďáku s názvem Občanský parlament, pak zde najdou přesně to, co hledají. Zde najde každý to své pravé zboží, a nemusí jít jen o boty. Jenže musí to nejdříve pochopit, že ty boty se skutečně s banány moc nemusí. (teda snad jedno mě napadá, že ty banány umí perfektně vyleštit kožené boty – a nejen ty)

Vstoupit do Občanského parlamentu není žádný logistický, kvalitativní, cenový ani jiný problém. Řešení je v občanské jednotě a vychází pouze a jenom z občanské odhodlanosti opravit vše, co bylo zničeno, rozkradeno. V síle myšlenky Referenda ČSR a jednotě její realizace. Plán již vytvořen je, vše je připraveno pro další občany, kteří skutečně chtějí Českou republiku dát zpět každému jejímu občanovi. Stačí se přidat.

Hana Wilczková

Krajská koordinátorka Referendum ČSR – MSK

Poslanec Občanského parlamentu

www.referendum-csr.cz

ww.lidove-volby.cz

 7,280 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,567 zobrazení celkem,  1,426 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,385 zobrazení celkem,  780 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,568 zobrazení celkem,  1,427 zobrazení dnes

Číst více »