Reklama

Vedci nezistili: Na Slovensku je najvyšší počet vodcov na 100 000 nespokojných obyvateľov.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vedci, ak by preskúmali počet vodcov na 100 000 obyvateľov, zistili by, že sú potrební iba ak sú z oblasti psychiatrie. Pretože len skúsený psychiater by dokázal pochopiť prečo je na Slovensku tak veľa ľudí, ktorí sa pasujú do role vodcu, no nie sú pritom k tomu nikým povolaný. Možno to bude pre to, že sa stačí pripojiť do virtuálnej psychiatrie s menom facebook a listovať si v zložkách podľa mien, pekne utriedených podľa abecedy, záujmov, politického či iného presvedčenia a tiež psychickej jedinečnosti, či poruchy. Pestrosť je dych vyrážajúca. Však ?

Vedci nič nezistili, vedci len robia to, za čo sú platený. Peniaze sú ich voda a oni sa otáčajú ako mlyn. Dookola zisťujú to, čo im bolo zadané aby dokázali. Chceš dokázať, že face-book zlepšuje vzťahy, dokáže š to, alebo chceš dokázať, že Slováci sú tupci, tak potom v aj múdry schybí robili vedecké práce a výskumnú činnosť. Vôbec sa nesmialo tlusté prasa zo svojho trónu pracujúcim človekom, ktorí, nakoľko podmienky v štáte to neumožňovali, nemali čas sa medzi prácou a starostlivosťou o deti čas zastaviť a do vzdelať sa v desiatkach zbytočných tém. Alebo to bola len demonštrácia úbohosti tzv. „vzdelávacieho systému“? Múdry už vedia, hlupák neuverí.

Nič to na tom nemení, že sa to odohrávalo v komerčnej televízii. Komerčnej. Opakujem ty hlucháň, ko-mer-čnej ! Taká, ak nie je verejnoprávna, a teda nie je dotovaná od verejnosti má tvoriť zisk a nie hodnoty. Zisk za pritiahnutie pozornosti. A pri čom spozornieme? Pri násilí, strachu, pišuľách a hlupákoch. Extra práve pri hlupákoch, pretože pri nich nám náš život až tak hrozný zase nepríde. A tam kde sa varí, to sú evergreeny.

Patent na televíziu ako zariadenia na manipuláciu mysle teda menej vygumovaných neprekvapí. Hľadaj šmudlo. Všetko pod nos nedostaneš. Nauč sa, že cenu je potreba zaplatiť. Často je o mnoho menšia než získaná hodnota.

Ale späť k veci, nech veľmi neodbáčam.

Slovensko je výnimočné. Vedia to všade v zahraničí, tak ako aj vedia akí pracovití, cieľavedomí a tvoriví ľudia ho obývajú. A keď to vieš, prečo by si ich nechával doma. Stiahneš ich predsa k sebe, do svojej krajiny. Slovák drie ako kôň a i preto je tak cenný. Náklady nízke, výkon neuveriteľný. Dvanástky nočné ako štandard? No, poďakujme vštiepením hodnotám. Ja predsa nebudem mať horšie auto ako sused! A tento kreténizmus môžeš aplikovať na všetko v čom medzi sebou národ, ktorý by mal spolupracovať súťaží a predbieha sa. Naša obľúbená súťaž spočíva v tom kto sa viac zoderie. Kto ohúri viac suseda, ale zabúda tak nejak, že život žije pre seba. Teda ak žije svoj a nie ten čo mu ponúkli magazíny, televízia, filmy a podobne.

Stádo svíň čo spolieha na kohokoľvek len nie na seba. Stádo svíň, žerúce pomyje. Z tohto národa urobili stádo svíň, ktoré je pripravené nasledovať akéhokoľvek najhlučnejšieho kanca, ktorý sa prejavuje ako nespokojný s ohrádkou a buketom pomyjí.

Ako poznať, že si sviňa? Vyberáš si len z toho čo ti niekto cudzí ponúkne. Nevyberieš si sám podľa pocitu. Tiež tak, že ti je nepríjemné hovoriť o veciach verejných. Možno preto že o nich vieš prd, alebo preto, že o nich prd aj vedieť chceš. zaujíma sa sviňa o svoje okolie? Spokojne si prdká a krochká.

A v momente, keď už prichádza zabíjačka svíň, miesto toho aby sa medzi sebou dohodli splašene pobehujú raz tam, potom tam.

Takže niet sa čomu čudovať, že vedci nezistili, že na Slovensku je najviac vodcov, ale nezistili ani len to, že nás nezaujíma čo si myslí nejaký pseudo vedec, ktorý sa tvári múdro len preto, že vie zopakovať to čo ho v škole naučili a v práci zaplatili.

S titulmi to funguje ako? A s vedcami? Kto platí, ten má pravdu.

…článok dokončím inokedy…

 12,224 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat