Reklama

Jak se Vám žije?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Tak jsme si snad zvládli odpočinout během svátků a na chvíli třeba zapomenout na situaci v naší zemi. Mám dojem, že někteří se snaží to zapomnění udržet za každou cenu.

V tom jsme asi ze všeho nejlepší. Jak jinak se dá vysvětlit schopnost velké části občanů věřit politikům jejich sliby zas a znovu, když realita mluví za vše. 30 let chodíme k volbám a je to čím dál tím horší…

Během voleb jsme chtěli věřit, že odstavení premiéra z vlády a nová koalice něco změní. Nu, jak se říká, naděje umírá poslední a slibem nezarmoutíš…

V tuto chvíli je snad už všem jasné, že náprava se nekoná. Menšina už chápe, že to v současném systému politických loutek není možné, že nominován je ten, kdo je připraven věrně sloužit zadavatelům, tedy kolaborovat.

Před volbami jsme ještě netušili, co všechno nás čeká.

Extrémní zdražení energií, které by stát měl umět občanům zajistit tak, aby je nemusel z druhé strany vyzbrojovat sociálními dávkami, aby je mohli platit. Dnes je např. skupina ČEZ majetkem státu – občanů už jen z poloviny, tedy zase z veřejných peněz, formou sociálních dávek na bydlení, dotujeme soukromé firmy.

V této době jsou už občané připravováni na to, že dojde k inflaci a zdražení cca o 10 %, jako i navýšení hypotečních úroků. Některým rodinám to může vzít až třetinu příjmů, jak jsem se dnes dočetla.

O situaci ve stavebnictví či výrobě, kde došlo někde i ke 300 násobnému zdražení nebo nejsou některé materiály dostupné vůbec, jsme v posledních měsících slyšeli jistě už všichni.

Nový nastupující premiér se zpočátku vyjadřoval, že není pro povinné očkování, aby mezitím docházelo na pracovištích a ve školách se zdravotnickým zaměřením k nebývalému psychologickému nátlaku a šikaně při vynucování očkování.

Experti na jedné straně vyhlašují prognózy týdenních nárůstů čísel nakažených v abnormálních rozměrech, na druhé straně slyšíme, že v březnu bude po všem.

Opět ono známé přitáhni – povol, kterým nás úspěšně rozkládají zevnitř už dva roky.

A do toho defilují na scéně, předhánějí se v demonstracích, různé politické alternativy, které se velmi rychle naučily tu hantýrku, kterou my přece tak rádi posloucháme a pak tak rádi dáváme svou důvěru a zodpovědnost za své životy do rukou tu jednomu tu druhému.

Hlavně, že se po nás toho zase tak moc nechce, pár lajků, občas si někde zaskandovat, občas hodit lístek do urny a pak můžeme zase celý rok, dva, čtyři nadávat..

A všimli jsme si vůbec, že rozpočet na tento rok už je z poloviny mínusový, že živnostníci odpadávají jeden po druhém, že stát se rozpadá ve svých základech, protože jsou neustále víc a víc narušovány jeho základní pilíře: zákony, ekonomika, zdravotnictví, školství… A že Česká republika je vedena k zániku iniciativou o vznik Trojmoří neboli východoevropské unie, kde bychom naprosto ztratili možnost o čemkoliv rozhodovat a stali se nezvratně totálními otroky???

Opravdu se stále budeme dívat bokem a dělat, že to nevidíme, že se to neděje, jenom proto, že bychom si museli přiznat, že v těch sračkách vězíme už po krk a museli s tím opravdu začít něco dělat?

A neříkejte: ,,ale co já bych s tím mohl udělat?“

Protože dnes už tu možnost máme!

Každý jeden z nás, má možnost stát se poslancem Občanského parlamentu nebo si zvolit tu formu práce-podpory, na kterou stačí a podílet se na opravě NAŠEHO státu a zajistit tak budoucnost pro své děti a důstojné podmínky pro život všech řádných občanů!!!

Mariana Velčovská, tisková mluvčí

12.1. 2022

 12,611 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat