Reklama

VYMAHAČI FAŠISTICKÝCH RESTRIKCÍ

AUTOR PŘÍSPĚVKU

VYMAHAČI FAŠISTICKÝCH RESTRIKCÍ

Nacisti chtěli vyhladit židy a dost jim znepříjemňovali život ještě předím než nasedli do onoho vlaku. Židé byli označeni za druhořadé občany, byla jim nasazena žlutá hvězda, měli zakázáno chodit třeba do hospod, divadel, parků, kde si nemohli sednout na lavičku, nesměli nikde účinkovat, nesměli dokonce chodit ani po chodnících. Si řeknete:“ V hospodě mě nacisti neuvidí a kolik jich běhá po parku kontolovat jestli tam není nikdo se žlutou hvězdou a kolik esesáku potkám, když půjdu po chodníku popřípadě skočím na cestu“.

Realita byla jiná, ikdyž do parku se žádný Hitler na kontrolu nevydal, v hospodě netočil pivo ani žádný Heydrich, gestapo sem tam projelo, ale kontrolovat v tom davu, jestli jde po chodníku, kdo nemá dělali zřídka né-li vůbec. Při příchodu do divadla se sundanou hvězdou žádný problém si řeknete, ikdyby tam nějaký fašista byl, nebude nikoho kontrolovat.  

Ve skutečnosti provedla v tom divadle kontrolu přisluhovačka fašistů šatnářka a když přišel někdo, kdo tam nemá co dělat, tak ho vykázala ven a ještě na nej zavolala gestapo. Jakmile se objevil v hospodě nejaký žid, tak tam ještě dostal přes hubu od ostatních hostů a byl vyhozen na chodník, kde se o něj postarali další přisluhovači systému a vystrkali ho na zablácenou cestu. Lidé byli tenkrát tak zlí a vyháněli židy i z těch parků a čerstvého vzduchu. Jakmile potkali žida se žlutou hvězdou, tak se mu hned vyhýbali a pokud si někdo tu hvězdu nevzal, byl linčován co si to dovoluje jaktože to nenosí.

Historie se opakuje a lidé se z ní nepoučili a páchaji stejné zlo jako tenkrát. Pro svoji ochranu vymění svoji svobodu a důstojnost. Ze strachu o svůj zadek zradí přátelé a kamarády. Někteří nepochopí nikdy, nekteří už tuší, že nejde o nic jiného než o rozdělenou společnost. Přidejte se k nám, spojme se v Jednotu, v Občanský parlament.

Robert Bárta, poslanec Občanského parlamentu

https://www.lidove-volby.cz/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 4,498 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat