Reklama

​Prohlášení ke spojování s alternativami – tisková zpráva

AUTOR PŘÍSPĚVKU

– Prozatímní Občanský parlament je řádně zvoleným nejvyšším lidovým zákonodárným orgánem České republiky v lidových volbách, konaných od 7.6.2021 do 31.8.2021, schválených usnesením Volební komise 6.9.2021, s účinností ode dne 7.9.2021.

– Každý se může přidat k Občanskému parlamentu, ale jako občan. Poslanci Občanského parlamentu kandidovali a jsou poslanci jako občané.

– V Jednacím řádu máme uvedeno, že hlavním úkolem je odstranění všech politických mafií a nedemokratických, fašistických a covid-fašistických prvků.

– V pravidlech pro Nezávislé občanské volby, ze kterých tento Občanský parlament vzešel, přímo stojí, že jakákoliv přímá nebo skrytá účast politických stran je nepřípustná. Nepřípustné je tedy i jakékoliv spojování s alternativami s politickým pozadím.

Tím je dána odpověď na výzvy ke spojování s kýmkoliv s politickým pozadím. Pokud by se poslanci Občanského parlamentu chtěli svým podpisem připojit k petici či deklaraci podobných skupin, konají tak výhradně sami za sebe, nikoliv jménem Občanského parlamentu a jsou v rozporu s podmínkami Volebních pravidel, s Jednacím řádem i svou Přísahou poslance.

K Občanskému parlamentu se lze pouze přidat pro jednotnou myšlenku, jednotný plán a jednotnou realizaci.

 4,164 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat