Reklama

PEKÁRNA NA KRAJI MĚSTA

AUTOR PŘÍSPĚVKU

PEKÁRNA NA KRAJI MĚSTA

Tento příběh se odehrává v posledních dvou letech. V prosinci 2019 koupila jistá firma síť pekáren od, no odkoho asi. Jedná se o větší okresní pekárny. Během roku 2020 se nic zvláštního nedělo. Začátkem roku 2021 povídám, teď se bude postupně vše likvidovat a tato síť pekáren nebude výjimkou.

Někdy kolem března 2021 začala jít kvalita výrobků (cílená likvidace) z těchto pekáren rapidně dolů, zákazníci a odběratelé si začali hojně stěžovat na kvalitu pečiva a objednávky vracet. Jedním  z největších odběratelů byl bezčipový podnik. Spousty kantýn a jídelen v tomto podniku skončila s odběrem ze dne na den, někdy koncem dubna. Snížený odběr byl dost znatelný, ale jede se dál. V tom čase a už předtím, začali rušit smouvy další odběraté a celkem zásadní jako Jednoty, kterých odebíralo pečivo celkem dost. Všíchni prý přecházejí jinam, víme kam…..

Zůstalo několik Vietnamců i dost jiných odběratelů, každopáně vlastník pekáren musel polovičku svých provozoven prodat, nebyl takový odbyt. Kdopak nám ty pekárny zpátky koupil a za jakou cenu? Je konec roku 2021, přežije zbytek pekáren do dalšího roku, nebo se jakoby kvalita ještě zhorší (osoba odpovědná za kvalitu pečiva, stále vykonává stejnou funkci) a majitel bude nucen prodat i zbytek pod cenou? Možná za dobrý skutek zůstane ředitelem jedné z pekáren na kraji města. Zaměstnaci možná přijdou o práci, možná budou brát míň peněz. Možná, kdo ví.  

Doplnění k 12.2.2022

Tak pekárna se prodává a ke konci března končí. Překvapí někoho, že tuto pekárnu koupila německá firma, údajně nabídla nejvíc euro a místo křupavých rohlíků zde bude další montovna, kde český dělník bude v německé firmě makat za ukrajinské prachy. Když dva roky zpátky současný majitel pekárnu kupoval, od koho už víme, ve smlouvě bylo, že jako pekárna musí fungovat ještě dva roky. Právě to dva roky jsou. Už tenkrát před kovidem to byl plán jak likvidovat české hospodářství? Pan nejvyšší pekárník u nás prodal a následně nechal zlikvidovat pekárnu a několik dalších, ještě nechal přivydělat současnému končícímu majiteli a ještě se zbavil konkurence. Pekárnu založil Odkolek, který se teď musí obracet v hrobě.

Robert Bárta, poslanec Občanského parlamentu https://www.lidove-volby.cz/

 1,004 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

MANDELA EFFECT

Mandelův efekt (anglicky Mandela effect) je pojmenování pro jev, kdy

 18,839 zobrazení celkem,  48 zobrazení dnes

Číst více »