Reklama

Malé sobotní zamyšlení

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Malé sobotní zamyšlení

Většinou se snažím vyhýbat návštěvám lékařů, ale občas prostě není zbytí. Zvláště když se přihodí nějaká nečekaná a život ohrožující událost. Tady už si sami nepomůžeme a jsme odkázáni na pomoc lékařů.

Toto moje zadumání se netýká přímo mé osoby, ale osob mně velmi blízkých. Tento měsíc jsem už podruhé byla nucena volat rychlou záchrannou službu.

Poprvé to bylo v Olomouckém kraji. Příteli od mé dcery se v noci po druhé hodině udělalo špatně a vypadalo to na srdeční problémy. Zavolala jsem, nahlásila stav pacienta. Zarazila mne otázka ohledně očkování na covid-19. No zarazila, vlastně jsem ji očekávala. Opravdu „důležitá“ informace. Vždyť jsou daleko horší a nakažlivější nemoci.

Záchranka dorazila třicet minut po telefonátu. Což mi přijde docela dlouhá doba. Pánové ze záchranky byli příjemní, naložili kluka do sanitky a po nějakém předběžném vyšetření ho odvezli do nemocnice. Tam mu, před dalším pro něj důležitým vyšetřením, provedli PCR test na SARS-CoV-2. Až po té byl předán do rukou lékařů nemocnice.

Podezření na problémy srdce, ale PCR test důležitější než další ošetření?! To jako vážně?!

Podruhé se mi to přinatrefilo tuto sobotu v kraji Vysočina po návratu z akce Referenda ČSR. Naštěstí jsem se rozhodla vystoupit u svého přítele a nepokračovat až domů. Našla jsem ho svaleného a kroutícího se bolestí. Cítil se slabý a špatně se mu dýchalo. Naštěstí byl při vědomí, tak jsme mohli komunikovat. Bylo jasné, že je třeba volat sanitku. Tak se i stalo.

Než dorazila, uplynulo víc jako dvacet minut. Jenomže to nedojela rychlá, jen doktor v autě, protože sanita nebyla právě k dispozici. Rozhodně jsem vděčná, že dorazili a přítele si vzali do péče. Než dorazila rychlá, uběhlo dalších asi dvacet minut. To už měl přítel druhou infuzi, několik injekcí, natočené EKG a kardiolog v nemocnici byl spraven o jeho stavu. Ze zaslaných dat z EKG určil jako příčinu akutní srdeční infarkt. Pan doktor od záchranářů, kontaktoval sanitu s dotazem, jak dlouho mají do dojezdu, že to tady spěchá. Dorazili asi 10 minut na to.

Přítel byl naložen do sanity a odvezen do nemocnice. Kde mu samozřejmě před dalším vyšetřením udělali PCR test na SARS-CoV-2. Nemám slov. Akutní srdeční infarkt a oni mají čas se mu rýpat v nose k vůli „nemoci“ se smrtností pár promile??!!!

Prosím Vás lidi, což jste ještě vůbec lidi? Přijde Vám tohle normální? Tady šlo o život a vy si hrajete v nosohltanu a hledáte něco, co je míň nebezbečné než chřipka?

Chci požádat, poprosit, zdravotníky…..přestaňte hrát tuhle špatnou tragikomedii, začněte skutečně léčit pacienty, ne je vytvářet pomocí falešných testů, které stejně prokážou starou belu a ne nákazu. Obraťte se na své svědomí a ptejte se, zda s ním vydržíte, až tato falešná hra skončí. A ona jednou opravdu skončí a VY všichni, kteří jste jí přisluhovali a napomáhali, se budete zodpovídat!!

Yvona Zouharová 17. 10. 2021

Poslanec Občanského parlamentu

člen Referenda ČSR

 741 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat