Reklama

NIKDY JSEM NEVOLIL

AUTOR PŘÍSPĚVKU

  1. Z dětství si pamatuju jak táta sedával u televizních zpráv. Dost často bylo znát, že to co vidí a slyší ho dosti pobuřuje. Často jsem slyšel urážky na politickou scénu. V té době mi to naprosto nic neříkalo.

Na učilišti jsme měli skvělého  učitele ekonomie, který nám při volných tématech sdělil jak to v politice  funguje doopravdy. Zjednodušeně řečeno nám vysvětlil, že je jedno kdo je u moci, že když je potřeba něco prosadit, že se stejně vždycky domluví a pak si jdou zvedat ručičky. A že ten směr politiky je řízený tam kam je potřeba. Řekl nám i že média jsou vlastněny těmi nahoře a pustí tam jen to co schválí a potřebují.

A s tímto jsem vstupoval do života, a jelikož jsem ani neměl po tomto všem chuť něco studovat a chápat a tím spíš potom co jsem celé dětství viděl jak táta chodí volit a stejně pak nadává. Do toho jsem věděl, že je to celé fraška a nechtěl jsem to divadlo podporovat a tak se stalo, že je mi čerstvých 37 let a ještě nikdy v životě jsem nevolil a až do konce svého života jsem ani neplánoval jít volit.

Jsem tak trochu celoživotní rebel, pravidla, rozkazy a autority mi nic moc neříkají. Vše si rád dělám po svém. Lidi beru podle toho jací jsou a ne podle toho jaké postavení či tituly mají. Jako příklad bych uvedl učitele, na základní škole jsem měl skvělou učitelku matematiky a učitele přírodopisu, na učilišti pak již zmíněného učitele ekonomie. Ti mi něco dali a dokázali mně zaujmout. Takových lidí jsem poznal v životě více ale nebylo jich mnoho. Mezi ně samozřejmě patří i moje rodiče a prarodiče kteří mi také něco dali. Další takový je i náš předseda Jindra, který je rozhodně chlap na správném místě a mou pozornost si získal.

Situace ve které jsme a kam směřuje si žádá řešení, a myšlenka Referenda mně jednoznačně zaujala a tak jsem se rozhodl ji podpořit a tento covid fašismus ukončit. Rozhodně žít pod naprostou kontrolou nechci a nebudu a i proto jsem se rozhodl kandidovat do Prozatimního občanského parlamentu. Ještě večer před odesláním kandidátky jsem nadával a šel spát s tím že kandidovat nebudu, ráno jsem se probudil, kandidátku vyplnil a jel ji odeslat.

Kdyby mi kdokoliv před rokem dvěma říkal, že já budu v Referendu a podílet se na přípravě Občanských voleb a následně kandidovat zcela jistě bych se mu vysmál že já těžko, že těmto věcem nerozumím a co bych tam jako obyčejný kuchař dělal…

Člověk se celý život něčemu učí, život je o výzvách, o tom překonávat zábrany a jít si za tím svým. V životě člověk opravdu může litovat jen toho co nezkusí. Já odmítám čekat v koutě na to jak to celé dopadne a jestli to někdo udělá za mně. Proto jsem se stal okresním koordinátorem, pomáhám s občanskými volbami a kandidoval jsem.

Za dobu v Referendu jsem se hodněkrát překonával a stále překonávám. Obzvláště co se sítí týče, jsem jejich celoživotní odpůrce. Už na základní škole když nám přidali 9. Třídu a spolu s ní předmět počítače jsem protestoval že se na počítači učit prostě nebudu, jednak jsem si nechtěl kazit oči a za další se mi to prostě příčilo. Prostě k těmto věcem mám přirozený odpor a absolutně mně nezajímají. Pro většinu populace je to normální součást života, pro mě být v síti znamená obrovské vystoupení z komfortní zóny. V síti jsem vlastně jenom kvůli Referendu, jinak jsem facebook nikdy moc nepoužíval.

Doufám že to třeba pomůže někomu odhodit zábrany, přestat se zaobírat tím jestli na to mám či nemám, co tomu řeknou ostatní atd.. Lidé žijí v iluzi jistoty. Ale o tom život není. Každý by se měl rozhodnout a zvednout zadek a pro ten svůj život, vlast a rodinu jít něco udělat.

Máte jedinečnou možnost něco změnit, to že nic nezmůžeme nám záměrně natlačili do hlav a je na čase tyto zajeté vzorce odhodit a konečně začít žít plnohodnotný život.

Nyní tu máme mutaci delta, delta plus, na co chcete čekat? Až se všechny mutace spojí v jednu a bude tu super duhová mutace jménem unicorn? Nebo až nebudeme moci vyjít ven ani z domu? Nebo Vás snad baví vlnění a chcete žít až do konce života ve vlnách? Nebo snad na to až se bude přeočkovávat měsíc co měsíc? Nebo snad čekáte na lepší cenu než je telefon či tenisky? Nebo snad stále naivně věříte a půjdete volit ty figurky které jen mění kabátky a masky?

Víme kde je problém a ten problém je potřeba už jednou provždy odstranit.

Tím nástrojem jsou Občanské volby

Vše ohledně voleb naleznete na

https://www.referendum-csr.cz/…by/

 

Okresní koordinátor Teplice Václav Slezák

 843 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,575 zobrazení celkem,  1,434 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Vlastenčení…

Na úvod se s vámi podělím o jeden citát, který

 17,390 zobrazení celkem,  785 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY AUTORŮ

Přiletěl oknem….

Jednoho deštivého odpoledne v září roku 1928 pracoval skotský bakteriolog

 5,576 zobrazení celkem,  1,435 zobrazení dnes

Číst více »