Reklama

AKTUÁLNÍ INFORMACE  19.7. 2021  

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

17.7. 2021 proběhla porada koordinačního centra.  Byly projednány informace, které budou zveřejňovány postupně, podle připraveného harmonogramu.

 

LIDOVÉ VOLBY DO PROZATÍMNÍHO PARLAMENTU

Pokračuje rozvoz a roznos volebních novin. Děkujeme všem sparťanům, kteří tomu dávají vše!

Byla založena webová platforma(stránka), která je nyní ve výstavbě: www.lidove-volby.cz

Pracuje se na vzniku softwaru (systému), který poskytne  prostor a  technický rámec, pro práci nového Prozatímního parlamentu, tak, abychom mohli pracovat  z domu, i při větším počtu.

Připravujeme se na zřízení  Youtube kanálu Občanská televize a prověřujeme možnosti tvorby videí k Občanským volbám i vlastního obsahu televize.

Stále se pracuje na návrhu Prozatímního zákona a nové Ústavy a dalších zákonů. Vyzýváme Vás k jejich přečtení  a připomínkování. Je a bude to naše práce, jako i každého občana, pokud opravdu chceme převzít zodpovědnost za naše životy a vládnout si sami!  www.referendum-csr.cz/volby/

Znovu zdůrazňujeme nutnost vedení komunikace v krajských skupinách, ne v soukromých zprávách! Vše k čemu jsme vedeni má v pozadí obrovský psychologický a strategický význam! Tak to respektujme. Naše komunikace ve skupině pomůže i druhým, oživuje skupinu a zvyšuje dramaticky její viditelnost. Navíc tento způsob komunikace představuje důležitý bezpečnostní prvek!

Opět připomínáme důležité pravidlo: věnujme svůj čas a energii výhradně tomu, co se týká Občanských voleb!  Ostatní nás jen odvádí od naší práce, která nesmí být odkládána např. pro pseudoalternativce nebo politické šmejdy.

Touto dobou jsme snad již pochopili důležitost existence našich nástrojů – médií. Funkčnost a dopady působení  těchto nezávislých médií, které není možné, tak snadno cenzurovat, jako Facebook a které, pokud s nimi budeme správně a plnohodnotně pracovat, mohou sami o sobě naplnit legitimitu našich kroků, tedy, že dokážou obsáhnout potřebný počet občanů. Jedná se o:

OBČANSKÉ RÁDIO

Včera, 18.9. 2021 jsme ve zkušebním Zoom vysílání , které umožňuje připojení až 100 účastníků a pořízení  zvukového i obrazového záznamu, měli možnost vyzkoušet si, jak to ,,šlape´´, pokud překonáme své předsudky či strachy, že budeme mluvit do rádia a jakou sílu, dosah a funkčnost může takové vysílání mít. Bylo zodpovězeno mnoho dotazů, takže věříme, že byly zodpovězeny i ty Vaše. Pokud ne, máte možnost je položit opět příští neděli od 19.hod.!

Vždy ve své krajské skupině nebo ve skupině Občanské rádio (fanklub) či Refererendum ČSR – Občanská Jednota naleznete odkaz na připojení.

Jsou samozřejmě prověřovány možnosti na rozšíření počtu účastníků Zoom vysílání (vidoerozhovor) či přeměnu v rádio, jak jsme zvyklí.

Návod pro připojení k rádiu:

Z ,,chytrého´´ telefonu –  pro rádio je potřeba si v internetovém vyhledávači  vyhledat www.refererendum-csr.cz/radio/

Dole na ovládací liště jsou vpravo tři vodorovné čárky s červeným kolečkem N, když kliknete otevře se nabídka dalších akcí a je tam +přidat stránku, po kliknutí se otevře okno Přidat aktuální webovou stránku do a je tam možnost Domovská obrazovka, kliknete  a po té kliknout na přidat. Tímto se Vám uloží ikona pro Občanské rádio na jednu z hlavních pracovních stránek (je možné si ji přetáhnout hned na první). Takže pro poslech rádia bude potom stačit kliknout přímo na tuto ikonu. Výhodou je přímé připojení bez prostředníka internetového vyhledavače, třeba Google, který může způsobovat výpadky. Pak už je to otázka kapacity mobilních dat Vašeho telefonního tarifu nebo kvality wifi připojení. Po otevření stránky se musí  na stránce objevit obdélník, tzv. player, kde kliknete na tlačítko play(trojúhelník směřující špičkou doprava).

Pokud by jste se chtěli připojit do vysílání, je potřeba přidat si Jidra Tichý do přátel a zavolat mu při vysílání přes Messenger. Toto není možné, pokud se vysílá přes Zoom.

Z počítače – Je potřeba ve vyhledávači otevřít stránku www.refererendum-csr.cz/radio/ a kliknout na tlačítko play. Pokud se Vám otevře stránka Občanského rádia, ale dole chybí obdélník –player a nemáte na co kliknout pro spuštění  rádia, je to tím, že nemáte aktuální verzi některých programů či zastaralý operační systém.

 

Návod pro připojení k Zoom vysílání:

Z ,,chytrého´´ telefonu nebo tabletu – nejprve je potřeba stáhnout si aplikaci Zoom. Poté v příspěvku

s odkazem na Zoom vysílání, podle časového údaje, kliknete na příslušný odkaz – link k vysílání. Mělo by se otevřít okno zadejte Vaše jméno, zadáte, potvrdíte. Potom se objeví dotaz, zda se chcete připojit s videem nebo bez(ikona kamery). Připojte se bez kamery. A na závěr se otevře okénko u ikony mikrofon připojit přes wifi or celular data, na které kliknete a čekáte na spojení.

Pravidlo při zoom vysílání je, že pokud chcete položit dotaz nebo doplňující otázku či reagovat, zapnete si kameru, čímž se hlásíte o slovo a čekáte na vyzvání od moderátora – Jindry Tichého. Po udělení slova se představíte – jméno, odkud jste, případně funkce a položíte dotaz. Dotaz je potřeba dobře zformulovat, tedy jedno téma do jednoho dotazu. Mluvíme zřetelně. Pokud už reagujeme na předchozí dotaz, je dobré udělat pauzu za souvětím a počkat zda někdo jiný chce naše sdělení doplnit. Celkově se snažíme,,vyhmátnout´´ podstatu a být úsporní ve slovech, neopakovat se.

 

OBČANSKÝ TÝDENÍK

Další z nezávislých médií, které nabízí obrovské možnosti  a je jen na nás, zda je využijeme.  Při technických úpravách se tyto internetové noviny mohou stát i druhým Seznamem, ale opět i tady platí: co si neuděláme(neodmakáme) sami, mít nebudeme.

I zde je nezbytné, kromě technických náležitostí, pochopit podstatu. Tedy například, že už v minulosti, zde některé články dosáhly počet 200 000 přečtení.  Což bylo dáno tím, že se jednalo o silné aktuální téma, které  zrovna lidé živě řešili, ale také tím, že se pisatel již dostal do povědomí čtenářů tím, že často píše, čímž si také ,,vybrušuje´´ formu.

Doporučujeme Vám seznámit se i se staršími články, je to poučné a zajímavé čtení.

Návod, jak psát v Občanském Týdeníku:

Na počítači – je potřeba se zaregistrovat. Přijde Vám potvrzení  mailem. Po té se můžete přihlásit.  Na levé straně je menu. Kliknete na příspěvky a vytvořit příspěvek.  Zadáte název(velkým písmem) a napíšete příspěvek. Na konci příspěvku datum  a podpis. Je potřeba zadat rubriku, nejvíce dvě. Nejčastěji to bude rubrika Občanské volby, k zamyšlení. Potom si můžete zobrazit náhled příspěvku, který se otevře v novém okně, kde si ve velkém formátu zkontrolujete chyby. Případné úpravy uděláte v původním okně. Je dobré přidat obrázek. Nad hlavním oknem , kde píšete, je ikona Mediální soubory, kde je možné nahrát vlastní obrázek z vašeho počítače nebo zvolit z knihovny médií.  Pokud nahrajete obrázek, je potřeba upravit velikost. Když kliknete na svůj vložený obrázek, v pravém menu se zobrazí podrobné informace  o souboru, kde je možnost upravit obrázek. Po kliknutí je potřeba upravit šířku na 758 a kliknout na změnit velikost.  Při vlastním vkládání obrázku do textu nebo na konec článku si kliknete kurzorem, kam se má obrázek vložit, v mediálních souborech označíte obrázek a kliknete na modrou ikonu vložit do příspěvku.  V pravém menu, když rolujete dolů, najdete možnost zvolit náhledový obrázek, označíte vybraný a kliknete na zvolit náhledový obrazek.  Když je hotovo kliknete na publikovat. Po schválení příspěvku si zkopírujeme odkaz, který sdílíme do příspěvku ve skupině Občanský týdeník (fanklub) a odtud již standartně tlačítkem sdílet do všech skupin, jichž jsme členem, což je velmi důležité pro propagaci občanského týdeníku. Přednostně na  Občanskou Jednotu, Volby do Občanského prozatímního parlamentu a svou krajskou skupinu. Poté do všech ostatních skupin i na svůj profil.

Podobně se to chová i na mobilu, akorát hlavní menu si otevřete kliknutím na tři vodorovné články a poté se všechna ostatní pracovní menu řadí po sebe . Je potřeba rolovat dolů.

 

Kniha NOVODOBÉ OTROCTVÍ

Připomínáme, že se také jedná o důležitý nástroj, jehož působnost a návaznosti je potřeba využívat!

 

volební zpravodaj Mariana Velčovská, koordinátorka okresu Uherské Hradiště

 

 

 1,276 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Mohlo by vás zajímat

BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 941 zobrazení celkem,  469 zobrazení dnes

Číst více »
BLOGY OBČANSKÝ PARLAMENT

Kaplička….

Věřím, že se mnou budou mnozí z vás souhlasit, že

 942 zobrazení celkem,  470 zobrazení dnes

Číst více »